ГОЛОВНА‎ > ‎

Новини


Станом на 15 липня 2021 року, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачних у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю" від 27.03.2019 № 309 (зі змінами), до управління надійшло 55 заяв про направлення дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи

опубліковано 16 лип. 2021 р., 04:29 УТСЗН ЛМР

Заяви для сайту 15.07.2021


До уваги молоді з числа внутрішньо переміщених осіб!

опубліковано 14 лип. 2021 р., 22:24 УТСЗН ЛМР

Лозівський міськрайонний центр зайнятості інформує, що в Харківській області реалізується спільний німецько-український проєкт «VITAL EAST - Професійно-технічне навчання управителів багатоквартирних будинків і «хаус майстрів».

Цільова аудиторія проєкту:

молодь з числа внутрішньо переміщених осіб віком до 35-40 років, що бажає отримати знання і практичні навички у сфері управління житловою нерухомістю та отримати професійну перспективу в житловому секторі

молоді спеціалісти, які бажають підвищити власну кваліфікацію

Завдання проєкту:

розробка і проведення навчального курсу з управління житлової нерухомості (для управителів багатоквартирних будинків і хаус майстрів) для поліпшення професійної перспективи молодих людей (в тому числі внутрішньо переміщених осіб)

придбання / поліпшення управлінських, комунікативних, технічних навичок в галузі управління житловою нерухомістю

знайомство з досвідом управління житлом в Німеччині

Початок навчання запланований на вересень 2021 року, кількість слухачів у групі – 25 осіб. Навчання буде проходити в м. Харків із залученням викладачів з Харкова та Німеччини. Для осіб, які не проживають в місті Харків, буде здійснюватися компенсація за проїзд на підставі квитків.

Для 10 учасників, які відвідали семінари в рамках проєкту в Україні, вебінар за участі міжнародних викладачів та успішно склали екзаменаційний тест, буде організована навчальна тижнева поїздка до Німеччини.

Додаткова інформація та запис до навчальної групи:

spriyarmya-fond@ukr.net, Юлія Самойлова.

До уваги ветеранів АТО/ООС!

опубліковано 14 лип. 2021 р., 22:16 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 14 лип. 2021 р., 22:19 ]

 Лозівський міськрайонний центр зайнятості запрошує долучитися до нового проєкту для ветеранів і ветеранок України «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей», який реалізується Центр зайнятості Вільних людей, Воїну - гідна праця за підтримки IOM Ukraine та Європейського Союзу.

Учасники бойових дій можуть отримати грант до 400 євро на підвищення кваліфікації або навчання.

Проект складається з таких етапів:

онлайн-реєстрація

проходження 2-денного тренінгу з адаптації військового досвіду до цивільної кар’єри

підготовка та захист проектної заявки для отримання гранту до 400 євро

проходження навчання – у разі позитивного рішення про надання гранту

консультації спеціалістів щодо кар’єрного розвитку – під час чи після проходження навчання

Якщо ви – учасник бойових дій на сході України, маєте відповідні підтверджуючі документи (посвідчення УБД, військовий квиток, витяг з наказу тощо), бажаєте отримати грант до 400 євро на оплату курсів із професійної підготовки, перекваліфікації або підвищення кваліфікації,

реєструйтеся до 31 серпня 2021 року за посиланням: http://bit.ly/ПрофесійніКурси

Увага! Відбір учасників відбувається на конкурсній основі відповідно до проєктних критеріїв!

Ветерани, які брали участь в пілотному проєкті МОМ із реінтеграції ветеранів у 2019 -2020 рр. та вже отримували грант на оплату курсів до 400 євро, не можуть претендувати на повторне отримання такого гранту.

Контакти для отримання додаткової інформації: lina.machulska@gmail.com Ліна Мачульська, менеджерка з комунікацій ГО «Центр зайнятості Вільних людей».


Увага! Перевірки з питань неофіційного працевлаштування.

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:57 tenny Adventure

Управління праці та соціального захисту населення міської ради інформує, що з  01 липня 2021 року в Харківській області стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведення інформаційних заходів.

Звертаємо увагу роботодавців, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір штрафних санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат (станом на 01.07.2021 року – 60 000 грн.).

Управління наголошує на неприпустимості використання незадекларованої праці. Думка, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, помилкова. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю!

Розпочато виплату житлових субсидій на неопалювальний період

опубліковано 9 лип. 2021 р., 06:15 УТСЗН ЛМР

З травня 2021 року внесено ряд змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від         21 жовтня 1995 року №848 (в редакції постанови від 19.05.2021 року № 505).

Нагадуємо, що відповідно до прийнятого Урядом рішення перепризначення субсидії на наступний період тим домогосподарствам, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, здійснюється автоматично (без звернення громадян).

Виняток становить понад 20% мешканців міської територіальної громади, яким для отримання субсидії на наступний період необхідно подати новий пакет документів, зокрема це домогосподарства, яким житлова субсидія:

-  надавалася у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

З урахуванням внесених змін Міністерством соціальної політики доопрацьовувалося програмне забезпечення для призначення житлових субсидій, яке надіслано управлінням 25 червня 2021 р. для використання.

Згідно з постановою управлінням отримано інформацію Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо отримувачів житлових субсидій на відповідність новим умовам її одержання, а саме: щодо наявності у власності громадян житлових приміщень, транспортних засобів, придбання нерухомого майна, транспортних засобів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти та банківських металів, наявності у громадян депозитів.

На підставі цієї інформації управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проведено перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі для 10 тис. домогосподарств, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років та в яких відсутні критерії для відмови у її призначенні, за результатами верифікації майже триста домогосподарств втратили право на призначення субсидії.

1,5 тис. домогосподарствам не призначено субсидію у зв'язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги, з відсутністю доходів або сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Наразі управління праці та соціального захисту населення міської ради отримало з Державного бюджету кошти для фінансування призначених субсидій за травень та червень поточного року і 08 липня 2021 року кошти перераховано на банківські установи та до АТ ”Укрпошта” для проведення відповідних виплат.

Таким чином, вже сьогодні громадяни отримали належні їм суми житлової субсидії за травень-червень поточного року у повному обсязі.

Звертаємо увагу, що на опалювальний період субсидія всім цим домогосподарствам, з урахуванням витрат на опалення, буде розрахована автоматично після початку опалювального періоду.

 

                                 Управління праці та соціального захисту

                                                    населення Лозівської міської ради

Монетизація субсидій: “живі гроші” для всіх

опубліковано 9 лип. 2021 р., 05:43 УТСЗН ЛМР

До травня цього року українці мали можливість отримувати субсидію як у грошовій готівковій формі (“живими грошима” на банківську картку або через пошту), так і в грошовій безготівковій формі (коли Ощадбанк перераховував суми надавачам житлово-комунальних послуг). 92% тих, кому були призначені субсидії, отримували їх у грошовій готівковій формі. З травня, згідно з Постановою уряду “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 14 квітня 2021 року, субсидію “живими грошима” отримуватимуть уже всі. І якраз ця зміна викликає у громадян чимало запитань. Міністерство соціальної політики відібрало найтиповіші з них і дає роз’яснення.

- Якщо документи на субсидію подавалися на початку минулого опалювального сезону, а кошти перераховувалися в Ощадбанк, який оплачував комунальні платежі, то чи треба заново все оформлювати ?

- Так, потрібно. Тому що громадянин має вказати, куди саме потрібно перераховувати кошти: на банківський рахунок чи на відділення пошти. У таких випадках не передбачено автоматичного призначення житлової субсидії на наступний період. Нагадаємо, 19 травня 2021 року Уряд прийняв рішення, згідно з яким розгляд питань щодо призначень житлових субсидій на наступний рік домогосподарствам, що отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, окрім

- домогосподарств, яким  грошова субсидія  надавалася у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);

 - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому    приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

- До квітня отримувала безготівкову субсидію. У червні подала заяву в Ощадбанк для переведення залишку субсидії за квітень на картковий рахунок. Коли  можна буде отримати ці кошти ?

- Для одержувачів безготівкової субсидії передбачено, що Ощадбанк перераховує суми субсидії за минулий опалювальний період, які зекономлені станом на 1 червня поточного року. Наразі таке перерахування здійснюється для одержувачів, які мають відкриті рахунки у Ощадбанку, тому відповідні кошти найближчим часом мають бути відображені на банківському рахунку. Якщо ж одержувач не має відкритого рахунку Ощадбанку, то у такому випадку для отримання зекономлених сум субсидії  рахунок слід відкрити до грудня поточного року.

- Раніше субсидія надходила на карту ПриватБанку, з якої ми самі оплачувати комунальні послуги. Чи треба зараз поновлювати документи ?

- Питання про перепризначення субсидії на наступний період буде розглядатися автоматично без вашого звернення, оскільки ви отримували її до цього “живими грошима”. У таких випадках, як зазначається у рішенні Уряду від 19 травня ц.р., питання розглядається без звернення громадян, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

- Чи буде нарахована пеня за травень через невчасну сплату комунальних послуг, якщо виною тому затримка є субсидії ?

- Як зазначено у статті 26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії.

- Чи може онук на свій банківський рахунок отримувати субсидію, оформлену на бабусю ?

- Ні, виплати йдуть тільки на рахунок заявника. 

- Коли запрацює сайт отримувачів субсидій ?

- Реєстр отримувачів субсидії, до якого є доступ за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua  , працює у штатному режимі. Інформація у ньому оновлюється щомісяця. Найближчим часом до нього будуть завантажені дані про призначені органами соціального захисту населення у червні поточного року житлові субсидії (на неопалювальний сезон з травня по вересень включно).

 

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Гроші для виплати субсидій пішли в регіони

опубліковано 8 лип. 2021 р., 04:19 УТСЗН ЛМР

Київ, 08 липня 2021 року. Міністерством соціальної політики України перераховано кошти за бюджетною програмою “Виплата деяких допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата комунальних послуг окремим категоріям населення” регіональним департаментам соціального захисту населення відповідно до поданих ними заявок.

До банківських установ спрямовуються кошти у сумі 1,1 млрд гривень для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу.

Звертаємо увагу, що субсидії будуть виплачені одержувачам відразу за два місяці – травень та червень 2021 року.

До кінця поточного тижня кошти будуть перераховані на рахунки одержувачів у банківських установах та “Укрпошті” для проведення виплат. Одержувачам субсидій, які отримують кошти через пошту, виплата буде проведена до кінця поточного місяця.

 

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Залучення внутрішньо переміщених осіб до проєкту "VITAL EAST"

опубліковано 7 лип. 2021 р., 03:25 УТСЗН ЛМРМінсоцполітики розпочало пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю

опубліковано 23 черв. 2021 р., 05:06 УТСЗН ЛМР

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань»,  заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно», покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Марина Лазебна вважає, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури. «Ці напрями необхідно відпрацьовувати паралельно, адже нереалізованість хоча б одного з них може звести нанівець досягнення в інших.  У центрі нашої уваги буде людина з усіма проблемами, які заважають її повноцінній реалізації»,  зазначила  Міністр.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці   проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

За словами Марини Лазебної, соціально відповідальний бізнес зацікавлений у працевлаштуванні людей з інвалідністю, але часто не знає, де їх шукати, як адаптувати умови роботи до потреб людей з інвалідністю, як адаптувати їх навички до своїх потреб.

«Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я запропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи»,  наголосила Марина Лазебна.

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

Довідка:

Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»

Мінсоцполітики розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю

опубліковано 23 черв. 2021 р., 05:05 УТСЗН ЛМР

Міністерство соціальної політики України розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю. Про це повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно».

 Серед головних стимулів Міністр назвала:

· оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;

· компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;

· розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

 «Діюче законодавство, як показує практика, не дає достатньої мотивації роботодавцям працевлаштовувати людей з інвалідністю. Досвід успішних країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів для роботодавців», – зазначила Марина Лазебна.

 За словами Міністра, Мінсоцполітики також розпочало підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Марина Лазебна зазначила, що держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.

 Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

 Довідка:

Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»

 

1-10 of 296