ГОЛОВНА‎ > ‎

Новини


До уваги отримувачів житлових субсидій!

опубліковано 15 жовт. 2020 р., 23:05 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 15 жовт. 2020 р., 23:06 ]

Усім домогосподарствам, яким житлову субсидію призначено з травня 2020  року в автоматичному режимі,  розрахунок субсидії на опалювальний період, також, проводитиметься без звернень громадян.

Якщо в складі сім'ї за період з травня 2020 року по теперішній час відбулися зміни таким громадянам необхідно подати до управління заяву та задекларувати новий склад сім'ї.

З початком опалювального сезону управлінням праці та соціального захисту населення міської ради буде проведено автоматичний розрахунок субсидії на опалювальний період, за результатами якого громадяни отримають повідомлення. Субсидія на оплату централізованого, автономного та індивідуального опалення на опалювальний сезон буде розраховуватися з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Громадянам, яким субсидію з травня 2020р. не призначено, у зв'язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги станом на 01.05.2020р., загальна сума якої перевищувала  20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.)., для отримання субсидії на опалювальний період необхідно документально підтвердити сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію. Таким громадянам субсидію буде призначено в безготівковій формі.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, який складається управлінням праці та соціального захисту населення міської ради з урахуванням обставин, що склалися.

Громадянам, які втратили роботу в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (за скороченням штатної чисельності), і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначатиметься на підставі заяви про призначення житлової субсидії та інформації центру зайнятості про їх перебування на обліку. При цьому, до розрахунку субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої зарплати.

На період карантину розрахунок житлової субсидії проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме, для гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, газопостачання на приготування їжі і підігрів води, електропостачання.

Громадянам, яким необхідно звертатися до управління, заповнені заяву та декларацію можуть направити на адресу управління поштою або в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Звертаємо Вашу увагу, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою. 

Наголошуємо, що у разі наявності обставин, що впливають на право отримання субсидії та її розмір  Вам необхідно в обов'язковому порядку повідомити управління. В іншому разі зайво нараховані кошти субсидії необхідно буде повернути на вимогу управління праці та соціального захисту населення міської ради в установленому чинним законодавством порядку.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05745) 5-13-55, 5-16-45, 5-16-46.


                                                                                                                                                                Управління праці та соціального захисту            

                                                                                                                                                                  населення Лозівської міської ради


Замість «пакунку малюка» для новонароджених дітей – грошова компенсація

опубліковано 9 вер. 2020 р., 06:45 УТСЗН ЛМР

  З 1 вересня 2020 року запроваджено  новий  порядок  отримання грошової  компенсації  вартості  одноразової  натуральної  допомоги  «пакунок малюка».

Зазначений  порядок  поширюється  на  громадян  України,  іноземців  та  осіб без  громадянства,  у яких  народилась  дитина  та які  з  нею  на  законних  підставах  проживають  на  території  України, є її  батьками,  патронатними  вихователями,  прийомними  батьками, батьками – вихователями,   опікунами і забезпечують  належні  умови  для  догляду  за нею  та її виховання.

За  грошовою   компенсацію  вартості «пакунку малюка»  можуть  звернутися  батьки  дитини, які не  отримали  «пакунок малюка» в поточному  році.

Для  отримання  грошової  компенсації  необхідно  в першу  чергу  звернутись  в  АТ  «КБ  Приватбанк»  для відкриття  поточного  рахунку  зі спеціальним  режимом  використання  та  отримання   картки  для виплат  «Пакунок  малюка».    

Після отримання картки батькам  необхідно  звернутись до управління праці та соціального захисту населення  міської ради за  місцем  проживання чи перебування та надати  наступні  документи:

-  заяву встановленої  форми;

-  копію свідоцтва  про  народження  дитини;

- довідку з пологового  будинку  про  неотримання  натуральної  допомоги, в  разі  народження  дитини в  2020 р.;

- копію ідентифікаційного   номеру  (для  осіб, які відмовились  від   отримання  ідентифікаційного   номера  через   свої   релігійні  переконання  – копію паспорта);

- реквізити рахунку,  відкритого  в  АТ «КБ «Приватбанк»  для  перерахування  призначених коштів.

Документи  можуть бути  надіслані   управлінню  в  електронному  вигляді з додаванням фотокопій необхідних документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису отримувача допомоги.

Управління  протягом  5 робочих днів  з дня надходження  документів  перевіряє подані  документи  на предмет  їх  достовірності  та повноти   інформації  для прийняття  відповідного  рішення. Якщо  всі документи подані  та  відомості  зазначені  вірно - приймається рішення  про  призначення грошової  компенсації.             

Протягом  1 робочого дня  після  прийняття  рішення  заявнику  видається  чи  надсилається  письмове  повідомлення.

В  разі,  якщо  документи  подано  не в повному  обсязі  – копію  рішення  про відмову  з  зазначенням  підстави  відмови  та  порядку  його оскарження  надсилається  заявнику.

Після  зарахування  коштів  на  картку  для  виплат  «пакунок малюка»   отримувач  самостійно витрачає  кошти  виключно  на  купівлю визначених  дитячих  товарів  та товарів для породіллі.

Кошти,  акумульовані  на  рахунку  можуть  бути  витрачені  отримувачем  протягом  року  з  дня  їх зарахування.

Придбати товари  можна  буде  у закладах торгівлі, інтернет-магазинах, які  приєднались  до  реалізації  пілотного  проекту  з  монетизації  одноразової  натуральної   допомоги «пакунок  малюка».

Реєстр  закладів  торгівлі  розміщений на офіційних  веб-сайтах  Мінсоцполітики  та АТ «КБ «Приватбанк».

        

                                                                                                                                                          Управління праці та соціального                                          

                                                                                                                                                           захисту населення міської ради


До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1)!

опубліковано 7 вер. 2020 р., 01:35 УТСЗН ЛМР

Громадянам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС (категорії 1), які бажають отримати у 2021 році санаторно-курортну путівку, необхідно до 15 жовтня 2020 року надати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:

· заява;

· медична довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0;

· копія посвідчення пільговика;

· копія паспорта (1,2 стор. і стор. про реєстрацію).

У разі, коли громадяни, віднесені до категорії 1, мають право на санаторно-курортне лікування за двома або більше законами, їм надається право вибору взяття на облік для забезпечення путівкою за одним із них.

Нагадуємо, що громадяни, які подали заяви на санаторно-курортне лікування, мають право самостійного вибору санаторного-курортного закладу відповідного профілю, за наявності у закладу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, у порядку черговості подання заяв до управління праці та соціального захисту населення.

Також, за бажанням громадян, віднесених до категорії 1, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування виплачується компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

Для отримання грошової компенсації, замість путівки, необхідно надати такі документи (документи на наступний рік на виплату компенсації надаються до 15 жовтня поточного року):

· заява;

· медична довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0;

· копія посвідчення пільговика;

· копія паспорта (1,2 стор. і стор. про реєстрацію).

За більш детальною інформацією можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за адресою:  

м. Лозова,  м-н 4, буд. 73, кабінет № 13 та за телефоном 5-16-55


ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

опубліковано 1 вер. 2020 р., 00:34 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 1 вер. 2020 р., 00:34 ]

З 1 липня 2020 року, відповідно до статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців», кожен виборець може зміни свою виборчу адресу.

Для зміни виборчої адреси виборець повинен подати мотивоване звернення до органу ведення Державного реєстру виборців (далі — Реєстру), повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено виборчу адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця.

Заява виборця подається не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або процесу референдуму, що проводяться на території, в межах якої виборець просить визначити його виборчу адресу.

Заява може бути подана в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Реєстру виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

У разі подання заяви виборця в паперовій формі уповноваженою особою нею пред’являється документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет (www.cvk.gov.ua, посилання стий кабінет    виборця» або www.drv.gov.uaпосилання « виборця»). Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

До заяви виборець додає копію документа, що підтверджує його фактичне проживання за вказаною ним адресою.

Порядок звернення виборця, який має зареєстроване місце проживання, визначено постановою ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 «Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Порядок звернення виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначено постановою ЦВК від 11 червня 2020 року № 103 «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання».

Відділ ведення Державного реєстру виборців Лозівської міської ради Харківської області знаходиться за адресою: м.Лозова, вул.Ярослава Мудрого, 1, кабінет 3. Прийом здійснюється: у робочі дні з 08-00 до 16-30, перерва з 12-00 до  13-00. Телефон для довідок: (05745) 9-01-68, 9-01-69.


ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ !

опубліковано 27 серп. 2020 р., 03:57 УТСЗН ЛМР

З 1 липня 2020 року, відповідно до статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців», кожен виборець може зміни свою виборчу адресу.

Для зміни виборчої адреси виборець повинен подати мотивоване звернення до органу ведення Державного реєстру виборців (далі — Реєстру), повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено виборчу адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця.

Заява виборця подається не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або процесу референдуму, що проводяться на території, в межах якої виборець просить визначити його виборчу адресу.

Заява може бути подана в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Реєстру виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

У разі подання заяви виборця в паперовій формі уповноваженою особою нею пред’являється документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет (www.cvk.gov.ua, посилання стий кабінет    виборця» або www.drv.gov.ua, посилання « виборця»). Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

До заяви виборець додає копію документа, що підтверджує його фактичне проживання за вказаною ним адресою.

Порядок звернення виборця, який має зареєстроване місце проживання, визначено постановою ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 «Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Порядок звернення виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначено постановою ЦВК від 11 червня 2020 року № 103 «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання».

Відділ ведення Державного реєстру виборців Лозівської міської ради Харківської області знаходиться за адресою: м.Лозова, вул.Ярослава Мудрого, 1, кабінет 3. Прийом здійснюється: у робочі дні з 08-00 до 16-30, перерва з 12-00 до  13-00. Телефон для довідок: (05745) 9-01-68, 9-01-69.


Довідка про роботу управління праці та соціального захисту населення міської ради з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій мешканцям Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за І півріччя 2020 року

опубліковано 26 серп. 2020 р., 01:34 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 26 серп. 2020 р., 01:35 ]

    Підтримка соціально-вразливих категорій населення Лозівської міської об'єднаної територіальної громади є головним пріоритетним напрямком діяльності управління.  З цією метою щоденно проводиться робота по реалізації цілої низки законодавчих та нормативних актів, місцевих програм та заходів управлінням щодо призначення та виплати державних соціальних допомог, які нараховуються управлінням з урахуванням складу сім’ї, її доходів, віку, стану здоров’я.

      З метою підвищення ефективності системи соціальних допомог і спрощення процедури їх надання, прийом громадян в управлінні здійснюється по єдиній технології, яка забезпечує якісне обслуговування громадян. Для зручності мешканців старостинських округів міської об'єднаної територіальної громади, документи приймаються спеціалістами управління  від інспекторів, які проводять прийом документів безпосередньо в старостинських округах.

Стан призначення державних соціальних допомог.

     Станом на 01.07.2020р. на обліку в управлінні перебувало 6538 сімей Лозівської міської об'єднаної територіальної громади, які отримували різні види державної соціальної допомоги, в тому числі 1245 сімей 17 приєднаних старостинських округів Лозівської міської об'єднаної територіальної громади.

    21 вид державних соціальних допомог на суму майже 12,4 млн.грн. щомісяця виплачується сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим категоріям громадян, які мають право на отримання державних соціальних допомог згідно з чинним законодавством України.

     За І півріччя 2020 року нараховано та профінансовано державних соціальних допомог на загальну суму 74,5 млн.грн., що на 7,5 млн.грн. більше ніж в І півріччі минулого року. Разом з тим, кількість отримувачів у І півріччі поточного року зменшилась на 142 особи (додаток 1).

    Кількість одержувачів допомоги сім'ям з дітьми за І півріччя поточного року зменшилася на 275 осіб в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі за рахунок зменшення отримувачів допомоги при народженні дитини на 261 особу та на звітну дату складає 3196 осіб, водночас  видатки на їх виплату   збільшились на 787,6 тис.грн., за звітний період склали 31,3 млн.грн.

     Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018р. № 512 „Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з 01 вересня 2018 року здійснюється надання допомоги “пакунок малюка”.

     В рамках реалізації пілотного проекту управлінням здійснюється постійна взаємодія з пологовим будинком, проведення моніторингу забезпечення допомогою “пакунок малюка” та щоденного звітування. Станом на звітну дату управлінням отримано та видано  13 “пакунків малюка”

    Запроваджено з 01 січня 2019 р. допомогу особам, які здійснюють догляд за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, відповідно до внесених змін до Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. З початку року виплачено зазначену допомогу 3 особам,  які здійснюють догляд за хворою дитиною на суму 31,7 тис.грн. В І півріччі попереднього року було виплачено 2 особам на суму 12,3 тис.грн.

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року №68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” з 01.01.2019 р. передбачено порядок призначення та фінансування компенсації послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. За І півріччя 2020 року виплачено зазначену допомогу 1 особі,  яка здійснює догляд за хворою дитиною на суму 1,8 тис.грн. Станом на 01.08.2020 року звернулось за призначенням компенсації 37 осіб, з них 21 - призначено компенсацію, 16 заяв знаходиться в опрацюванні. В попередньому році  звернень за вказаним видом допомоги до управління не надходило.

    Починаючи з 01 квітня 2019 року почав діяти Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях. За І півріччя 2020 року 300 багатодітним сім'ям виплачено державну соціальну допомогу на дітей на загальну суму 3,7 млн.грн., в порівнянні з І півріччям минулого року збільшилася кількість на 55 сімей та відповідно видатки збільшилися на 2,2 млн.грн.

   Допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у прийомних, патронатних сім’ях та у дитячих будинках сімейного типу, призначено на 66 дітей на загальну суму 3,2 млн. грн.

    Запроваджений з 2019 року новий вид допомоги для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, за наявності в них не менше як 15 років страхового стажу - тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, станом на звітну дату отримує 81 особа, що більше на 41 особу в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сума виплаченої  за І півріччя 2020 року допомоги становить 659,0 тис.грн. та  відповідно більше на 401,4 тис.грн.

   Велика увага приділяється роботі з внутрішньо переміщеними особами. На сьогодні 334 сім'ї отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг.

   З початку року сума призначеної допомоги становить 3,0 млн.грн. Інші види державних соціальних допомог отримують 89 сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.          

   При призначенні державних соціальних допомог усі сім'ї внутрішньо переміщених осіб обстежуються державними соціальними інспекторами управління та відповідно до законодавства будь-які соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються та відновлюються тільки після розгляду комісією на підставі подання установи, яка здійснює ці виплати та акта обстеження, що складається управлінням праці та соціального захисту населення міської ради в процесі обстеження сім'ї.

    З моменту запровадження карантину на території України управління працює в особливому режимі, з дотриманням всіх вимог як державних актів, так і рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Лозівської міської об’єднаної територіальної громади.

   Робота спеціалістів управління  направлена на вирішення всіх проблем, які виникали у мешканців громади у зв’язку з оголошенням карантину. Серед запроваджених заходів була реалізація державних програм по підтримці громадян, а саме:

          1. Призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року   № 329 “Деякі питання соціальної підтримки  сімей з дітьми”,  за І півріччя 120 сім'ям фізичних осіб - підприємців виплачено допомогу на суму 582,2 тис.грн., станом на 01.08.2020р. - 154 сім'ям на загальну суму  1044,6 тис.грн.

         2. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” в квітні 2020 року управлінням проведено виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 1000 грн. 937 отримувачам.

         3.  З  метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої распіраторної хвороби COVID-19, запроваджено подовження виплати деяких державних соціальних допомог 1638 сім'ям.

    За рахунок коштів міського бюджету 121 особі, які надають соціальні послуги, за І півріччя 2020 року виплачено компенсацію на загальну суму 221,2 тис. грн. (кількість одержувачів у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зменшилася на 91 особу).

   З 01 січня 2020 року  набув  чинності  новий  Закон  України  «Про соціальні послуги» .   Чинний Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги не відповідає новому Закону, тим самим робить неможливим виплачувати компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги.

   У зв`язку з відсутністю  правовового механізму розрахунку і виплати компенсації фізичним особам, які надають  соціальні послуги, на жаль, вищезазначена допомога управлінням тимчасово не призначається.

       

Надання населенню житлових субсидій.

    В опалювальному періоді 2019-2020 рр. кількість одержувачів житлових субсидій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади становила 14977 домогосподарств, в т.ч. 2314 домогосподарств по 17 старостинських округах.

    В зв’язку із закінченням опалювального періоду  з травня місяця 2020 року здійснений автоматичний  розрахунок на неопалювальний період  13750 домогосподарствам. За результатами проведеного розрахунку субсидію призначено 11844 домогосподарствам,   1906 домогосподарств не мають права на її отримання на загальних підставах, з наступних причин: не сплата ЄСВ в мінімальному розмірі, наявність боргу з оплати за ЖКП або якщо дохід менше мінімальної заробітної плати. Забезпечено своєчасний обмін інформацією про доходи, майновий стан з органами фіскальної служби, підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг, центром зайнятості, Пенсійним фондом тощо.

    Станом на 01.07.2020 р. 12755 домогосподарств Лозівської міської об'єднаної територіальної громади є отримувачами житлової субсидії, з них: 7491 - отримують субсидію у готівковій формі,  159 - у безготівковій формі, 5105 - призначено субсидію на неопалювальний період у розмірі 0 грн.

      З початку звітного періоду сума призначених субсидій склала 90,3 млн. грн., з них:

          - 85,2  млн. грн. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в готівковій формі;

          - 1,2 млн. грн. субсидії населенню  на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;

          - 3,9 млн. грн. шляхом перерахування Міністерством соціальної політики через відділення АТ «Ощадбанк» відповідно до механізму монетизації житлових субсидій у безготівковій формі.

     На початок року мала місце заборгованість  із виплати житлової субсидії в готівковій формі в сумі15,3 млн. грн.(додаток 2).

     В опалювальному періоді середній розмір житлової субсидії на домогосподарство становив 1423 грн., а в неопалювальному - 435 грн.   

   Управлінням проведено системну роботу щодо повідомлення 1906 громадян, яким відмовлено у призначенні житлової субсидії, в т.ч.- 1098 громадян, які мають прострочену понад місяць заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги.

    В окремих випадках, питання призначення субсидій розглядається комісією з призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій та пільг населенню, створеною при виконавчому комітеті міської ради. Протягом звітного періоду проведено 11 засідань комісії, розглянуто 756 заяв громадян про призначення житлової субсидії, з них 747 громадянам  призначено субсидію, що становить 98% від розглянутих.

    Враховуючи актуальність питання призначення житлових субсидій, підвищену увагу до зміненого Порядку призначення субсидій, управлінням праці та соціального захисту населення проведено масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації, зустрічі з громадськими організаціями, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), головами квартальних комітетів,  представниками  комунальних підприємств, головами правління ЖБК та ОСББ.

    На сайтах Лозівської міської ради та управління праці та соціального захисту населення міської ради своєчасно розміщувалася інформація щодо змін в порядках надання житлових субсидій та державних соціальних допомог.

   Для донесення актуальної інформації до мешканців старостинських округів управлінням проводиться системна робота  з інспекторами сектору взаємодії зі старостинськими округами відділу забезпечення діяльності управління  з питань призначення всіх видів державних соціальних допомог, житлових субсидій, пільг, компенсацій тощо.

    За телефоном гарячої лінії 5-13-55 громадяни у зручний для себе час мають можливість записатися на прийом до спеціалістів та  отримати загальну інформацію щодо призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, роз’яснення та консультації з вищезазначених питань, необхідного переліку документів тощо.

    В квитанціях по сплаті за житлово-комунальні послуги, які розносяться працівниками КП«ЖУК», розміщувалася актуальна інформація, надана управлінням праці та соціального захисту населення міської ради, щодо необхідності звернення з новими заявами та деклараціями деяких категорій домогосподарств для призначення субсидії на неопалювальний період.  

    Управлінням праці та соціального захисту населення міської радиздійснюється все можливе для максимальної зручності громадян при зверненні за призначенням усіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, адже від своєчасного та якісного їх призначення залежить соціальна захищеність, спокій та рівновага мешканців Лозівської міської об'єднаної територіальної громади.


                                                                                                                                                            Управління праці та соціального захисту населення

                                                                                                                                                            Лозівської міської ради

                                                                                                                                                            Харківської області

 

 

Новини в призначенні державних соціальних допомог

опубліковано 10 лип. 2020 р., 06:31 УТСЗН ЛМР

2 червня 2020 року прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” №646-ІХ, яким, зокрема, передбачено:

1.  З 1 січня 2020 року - підвищення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

2. З 1 липня 2020 року - зміну алгоритму розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям:

- встановлення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей на рівні 130 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;     

- скасування норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї на 10 відсотків, для кожної дитини з інвалідністю, та для кожної дитини, яка утримується одинокою матір'ю та для кожної дитини, в якої один або обоє батьки є особами з інвалідністю І або ІІ групи, - на 20 відсотків;

- скасування норми щодо збільшення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 гривень.

3. З 1 липня 2020 року - змінено умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям.

 
                                                                                                                                                            Управління праці та соціального                                            

                                                                                                                                                             захисту населення міської ради


 

Посилення охорони громадського порядку до свят

опубліковано 23 черв. 2020 р., 23:23 УТСЗН ЛМР

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ГРОМАДЯН.rtf

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ КЕРІВНИКІВ.rtf

ТИПОВИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ АНТИДИВЕРСІЙНОГО та антитерористичного захисту.rtf

АЛГОРИТМ ДІЙ.rtf


Допомога на дітей ФОП – розширено перелік отримувачів

опубліковано 4 черв. 2020 р., 22:27 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 5 черв. 2020 р., 05:23 ]

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. № 432 внесено зміни до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (на дітей віком до 10 років).

Змінами надано право на отримання зазначеної допомоги фізичним особам – підприємцям, які:

- зареєстровані у січні - березні 2020 р.;

- отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (без надання довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  за формою ОК-7).

Зазначеним категоріям ФОП, які звернулися за призначенням у травні - червні 2020 р., допомогу буде призначено та виплачено починаючи з травня 2020 року.

Надано право на отримання допомоги також фізичним особам ― підприємцям, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Право на призначення допомоги має один з батьків (опікун), з яким постійно проживає дитина, на кожну таку дитину.

 
                                                                                                                                                           Управління праці та соціального                                            

                                                                                                                                                            захисту населення міської ради


 

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ!

опубліковано 26 трав. 2020 р., 06:16 УТСЗН ЛМР

    На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020р. № 264 з метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області було проведено подовження раніше призначених державних соціальних допомог на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

    В той же час, звертаємо Вашу увагу, що цією ж постановою передбачено проведення протягом одного місяця після відміни карантину перерахунку розмірів державних соціальних допомог на підставі поданих особою документів. Таким чином, всі громадяни, яким подовжено виплату допомог на період карантину, зобов’язані після відміни карантину надати до управління необхідні документи для проведення перерахунку допомог.

    При цьому, якщо за результатами проведеного перерахунку, розмір допомоги буде більшим, то управління праці та соціального захисту населення проведе доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги. Але, якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, надміру виплачені кошти мають бути повернуто до державного бюджету.

    У зв’язку з цим, з метою попередження випадків переплат бюджетних коштів,  наголошуємо про необхідність  після відміни карантину надання до управління необхідних документів для проведення перерахунку допомог. На протязі дії карантину Ви можете інформувати управління праці та соціального захисту населення міської ради про зміну всіх обставин, що впливають на визначення права та на розмір допомоги, шляхом надсилання письмових звернень, заяв та декларації поштою на адресу: 64606, м.Лозова, мікрорайон 4, буд.73, за допомогою засобів електронного зв’язку (електронне звернення) на електронну адресу utszn@lozovarada.gov.ua. та телефонного зв’язку за телефонами 5-13-55, 5-16-45, 5-16-46

    Всі Ваші звернення будуть опрацьовані спеціалістами управління і цим самим буде попереджено переплати допомог та необхідність їх повернення.
                                                                                                                                                 Управління праці та соціального                                            

                                                                                                                                                                                       захисту населення міської ради


1-10 of 259