ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

1 жовтня - Міжнародний День ветеранів та людей похилого віку

опубліковано 25 вер. 2018 р., 00:08 УТСЗН ЛМР
          
 
            Другий місяць осені починається з особливої дати – 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. В Україні це також і День ветерана.
            Україна підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день.
            1 жовтня – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури та взаємозв’язку поколінь.
            За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.
            За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина – самотні люди.
            Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які, проживши життя, бачать його більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння і мудрість. Але найголовніше, що це – покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли.
            Великий подвиг захисників і визволителів нашої держави назавжди збережеться в пам'яті українського народу. Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну. А також – глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім'я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів.
            Ми схиляємось перед доблесними ветеранами. Бажаємо всім людям похилого віку міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

 

Comments