ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

26 жовтня 2017 року в приміщенні виконавчого комітету Лозівської міської ради відбулося чергове засідання координаційної ради з організації роботи з внутрішньо переміщеними особами та сім’ями учасників антитерористичної операції, на якому були розглянуті питання про роботу структурних підрозділів міської ради щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб та сімей учасників антитерористичної операції.

опубліковано 30 жовт. 2017 р., 00:03 УТСЗН ЛМР

Інформація про роботу структурних підрозділів міської ради

щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб

        За період з червня 2014 року  по  26 жовтня 2017 року в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради на облік взято 3703 особи  (2462 сім’ї), які прибули до міста Лозова з тимчасово окупованих територій та місць проведення антитерористичної операції. На сьогоднішній день в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб перебуває 1402 особи.

 За 9 місяців поточного року  329 сім'ям призначено щомісячну адресну допомогу переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на загальну суму  3851,8 тис. грн., 123 громадянам з числа вимушених переселенців призначені різні види державних соціальних допомог.

         Для забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, організації своєчасної виплати  державних соціальних допомог при виконавчому комітеті міської ради створено комісію з питань призначення (відновлення) та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Протягом січня-жовтня 2017 року проведено 31 засідання цієї комісії, на яких розглянуто 2012 справ. Члени комісії з порозумінням відносяться до розгляду кожної справи, приймаються виважені рішення. За підсумками роботи комісії 1836 особам поновлено соціальні виплати,  103 особам відмовлено в поновленні соціальних виплат.

         На виконання вимог чинного законодавства контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за встановленою формою, так станом на 25.10.2017 року таких актів складено 2958.

         За відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем фактичного проживання/перебування державним соціальним інспектором такій особі залишається повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитись до управління праці та соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації і робиться відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, за період з 01.01.2017 року по 25.10.2017 року було залишено 1064 таких повідомлення.

      Також управління направляє запити до Держприкордонслужби України щодо виїзду внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, так за вказаний період було направлено 130 таких запитів на 1064 осіб.

          Для недопущення переплати бюджетних коштів, які виділяються для виплати грошової допомоги управлінням проводиться перевірка майнового стану внутрішньо переміщеної особи чи осіб, які звертаються за призначенням зазначеної допомоги, так як будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану. На сьогодні виявлено  6 випадків подання неповної інформації про майновий стан, що призвело до переплати грошової допомоги в сумі 37,8 тис. грн., до бюджету повернуто 16,7 тис. грн.

            Ще одним напрямком роботи управління є залучення внутрішньо переміщених осіб до участі в різноманітних проектах, спрямованих на отримання додаткових джерел для існування. Відповідно до Постанови КМУ від 02 грудня 2015 року № 1154 щодо можливої участі у  пілотному проекту із залученням до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до управління звернулося 39 осіб, в тому числі 10 внутрішньо переміщених осіб.   

В житлових будинках комунальної форми власності по вул. Інженерній  на сьогоднішній день мешкає 18 осіб (15 сімей). Сімям переселенців створені належні умови для проживання, забезпечено предметами першої необхідності. В жовтні місяці КП “Еко-сан” надана безкоштовна деревина для опалення будинків в зимовий період 15 сімям.

В управлінні освіти, молоді та спорту на обліку перебуває 114 сімей, в яких виховується 138 дітей, із числа внутрішньо переміщених осіб. З початку року 20 дітей вимушених переселенців отримали матеріальну допомогу на загальну суму 6,0 тис.грн. В період літньої оздоровчої кампанії 2017 року діти вимушених переселенців, які відвідують заклади дошкільної освіти, були 100% оздоровлені, путівками до позаміських закладів оздоровлення та відпочинку забезпечено             11 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб.

 

Інформація

про роботу структурних підрозділів міської ради

 щодо підтримки сімей учасників антитерористичної операції

        На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі отримувачів пільг перебуває 323 учасника бойових дій з числа учасників АТО, 5 інвалідів війни з числа учасників АТО, 11 членів сімей загиблих учасників АТО (7 сімей), які користуються пільгами на житлово-комунальні послуги.

Для організації скоординованої діяльності всіх причетних структурних підрозділів міської ради, підприємств, організацій, установ по соціальній підтримці учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО рішенням  міської ради від 12.12.2016 р. № 459 була затверджена Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2017-2019 роки. Головними розпорядниками коштів за цією Програмою є управління праці та соціального захисту населення міської ради та управління житлово-комунального господарства та будівництва міської ради. Загальна сума фінансування заходів Програми на 2017 рік складає 955,8 тис.грн.

Для реалізації Заходів Програми щодо проведення поточних ремонтів житлових приміщень учасникам АТО управлінням праці було розроблено Порядок, затверджений рішенням виконавчого комітету. На сьогоднішній день з заявами звернулися 4 учасники АТО, всі заяви розглядаються спеціально створеною комісією, проводяться обстеження, приймаються відповідні рішення. З початку року за рахунок коштів Програми проведено поточний ремонт житла 3 учасникам АТО  на суму 36,0 тис.грн. 

Програмою також передбачені кошти для встановлення надгробків на могилах загиблих учасників АТО (в 2017 році було встановлено 2 надгробки на суму 8,0 тис.грн.). Всі причетні структурні підрозділи міської ради опікуються проблемами кожної сім’ї загиблих учасників АТО.

Протягом 10 місяців поточного року дровами для опалення будинків забезпечені 7 сімей учасників АТО.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за рахунок коштів Програми надано матеріальну допомогу 6 демобілізованим учасникам АТО на суму 4,7 тис.грн., 5 інвалідам війни з числа учасників АТО,     7 членам сімей загиблих учасників АТО до Дня незалежності України на загальну суму 12,0 тис.грн., до Дня Захисника України всі сімї загиблих учасників АТО отримали матеріальну допомогу на загальну суму 2,1 тис.грн., також їм вручено Книгу пам’яті, до Дня захисту дітей 130 дітей із сімей учасників АТО отримали солодкі подарунки на суму 4,8 тис.грн.

          За рахунок коштів державного бюджету управлінням праці та соціального захисту населення направлено на оздоровлення 3-х учасників бойових дій з числа учасників АТО, які перебували на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Одним з напрямків роботи управління праці та соціального захисту населення  є організація  проходження психологічної реабілітації учасниками АТО. З січня 2017 року учасникам антитерористичної операції, які мають статус учасника бойових дій в зоні АТО, було видано  5 направлень на   проходження психологічної реабілітації, яку  вони пройшли в санаторії «Бермінводи» Харківської області. Також 20 демобілізованим учасникам антитерористичної операції були видані направлення на відпочинок в санаторії “Роща” та “Бермінводи” за рахунок коштів обласної Програми соціального захисту населення (на суму 99,0 тис.грн.), вже відпочили 19 осіб.

В рамках соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції  з початку року в управлінні праці  взято на облік 17 учасників АТО, які виявили бажання щодо проходження профнавчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу.

          Станом на 01.10.2017 року проведена робота щодо укладання договорів на навчання за рахунок коштів державного бюджету за спеціальністю “водій автотранспортних засобів категорії “С”, згідно з якими 2 учасника АТО вже пройшли професійне навчання та ще 5 осіб з 31.08.2017 року розпочали навчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу в рамках їх професійної та соціальної адаптації (загальна сума витрачених коштів складе 47,5 тис.грн.).

          За 10 місяців 2017 року при виконавчому комітеті міської ради взято на квартирний облік 4 учасника бойових дій, 3 особи обліковуються у першочерговому списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та 1 особа у позачерговому спису як інвалід війни.

          Батько загиблого учасника АТО та інвалід війни з числа учасників АТО, які перебували на квартирному обліку та потребували поліпшення житлових умов, в 2017 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року № 719 «Про забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» отримали грошову компенсацію на придбання житла за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 1,1 млн. грн.

          В вересні цього року комісією було розглянуто заяву інваліда війни та прийняте рішення про призначення грошової компенсації на придбання житла, інформація щодо потреби в коштах направлена до ДСЗН ХОДА. Після надходження коштів до управління вини будуть перераховані на спеціальний рахунок інваліда війни.

       Для забезпечення учасників АТО земельними ділянками відділом містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради розроблено Положення по розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність та Порядок і умови проведення жеребкування з визначення номерів земельних ділянок серед учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність.

 Станом на 01.09.2017 року 166 учасників АТО виявили бажання отримати вільну земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку.

26 травня 2017 року проведено жеребкування з визначення номерів земельних ділянок між 41 учасником АТО в межах затверджених детальних планів. Станом на 01.09.2017 року до міської ради звернулося 39 учасників АТО з заявами про надання згоди на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для подальшої передачі у власність, 30 звернень було винесено на розгляд сесій міської ради та прийняті відповідні рішення. Надаються роз’яснення про відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на території міста Лозова Харківської області, для будівництва індивідуальних гаражів, для ведення особистого селянського господарства та пропонуються різні можливості отримати земельні ділянки у власність.

Управлінням освіти, молоді та спорту міської ради вживаються заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей із сімей учасників АТО. Протягом 10 місяців 2017 року було направлено на оздоровлення  30 дітей учасників бойових дій та 2 дітей із сімей загиблих учасників АТО. В ході проведення оздоровчої кампанії 2017 року 35 дітей учасників АТО охоплені відпочинком у пришкільних таборах.

Діти долучаються до участі у всіх спортивно-масових заходах, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я.

Центром практичної психології і соціальної роботи управління освіти, молоді та спорту надаються індивідуальні консультації дітям учасників АТО. Проводиться корекційна робота за запитами батьків.

На виконання доручення голови Харківської обласної державної адміністрації від 07 липня 2016 року № 01-28/5218 Лозівським міським головою С.В.Зеленським 29.08.2016 року підписано розпорядження № 317 «Про забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту сімей загиблих  учасників антитерористичної операції». Цим розпорядженням закріплено за сім’ями  загиблих учасників антитерористичної операції представників управління праці та соціального захисту населення міської ради. Відповідальним особам доручено забезпечити відповідно до чинного законодавства України вивчення нагальних проблем із соціального захисту членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Структурним підрозділам міської ради доручено сприяти вирішенню питань соціальної підтримки членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Станом на 25.10.2017 року в м.Лозова 7 сімей загиблих учасників АТО, в управлінні на обліку перебуває 11 членів сімей загиблих учасників АТО, в тому числі 3 неповнолітніх дитини.

Лозівським міським головою Зеленським С.В. започатковано проведення зустрічей з членами сімей загиблих учасників АТО, ці зустрічі відбуваються за «круглим» столом, в теплій, доброзичливій атмосфері,  супроводжуються чаюванням, врученням продуктових наборів, солодких подарунків тощо.

На першому поверсі міськвиконкому за ініціативою учасників АТО та за підтримки міського голови відкрито Дошку пам’яті загиблих в АТО з фотографіями і біографічними довідками полеглих мешканців Лозівщини.

Відповідно до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки, до Дня захисника України через поштові відділення в жовтні 2017 року проводиться виплата одноразової матеріальної допомоги інвалідам війни, учасникам бойових дій з числа учасників АТО по 1000 грн., сім’ям загиблих учасників АТО по 5000 грн.

В жовтні 2017 року управлінням праці надано до ДСЗН ХОДА списки на 176 дітей, батьки  яких є учасниками антитерористичної операції та мають статус УБД, для отримання новорічних подарунків за рахунок коштів обласного бюджету.

Міська влада тісно співпрацює з усіма громадськими організаціями соціального спрямування, які зареєстровані в м.Лозова, в тому числі і з громадською організацією «Лозівська спілка учасників АТО».

Для підтримки громадських організацій, діяльність яких спрямована на соціальний захист осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, рішенням міської ради від 24 лютого 2017 року № 538 затверджено Програму підтримки цих організацій на 2017-2019 роки. Програмою передбачено стовідсоткове фінансування на покриття видатків по оренді приміщень, сплаті за житлово-комунальні послуги, енергоносії та абонентної плати за послуги зв’язку. Серед цих організацій є і Лозівська спілка учасників АТО, на фінансування якої з міського бюджету за січень-вересень виділено 4,5 тис.грн. Програмою соціального захисту населення на 2017 рік також передбачено виплату матеріальної допомоги голові громадської організації та особі, яка здійснює фінансове  забезпечення діяльності громадської організації, в сумі 4800 грн. в рік на кожну особу.

 

Comments