ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Державні соціальні інспектори інформують

опубліковано 26 вер. 2018 р., 04:43 УТСЗН ЛМР

На сьогоднішній день значна увага приділяється посиленню адресності надання всіх видів соціальних допомог. Державну підтримку повинні отримувати лише ті громадяни нашої держави, які дійсно її потребують. Саме з цією метою в управліннях соціального захисту населення створено служби державних соціальних інспекторів.

Відділ державних соціальних інспекторів здійснює свою діяльність за такими основними напрямами:

1. Здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, яка призначається з урахуванням доходу сім’ї, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

2. Здійснення контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на виплату всіх державних соціальних допомог.

3. Проведення обстежень матеріально-побутових умов проживання внутрішньо переміщених осіб для призначення (відновлення) виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, пільг за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За 8 місяців 2018 року державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області здійснено обстежень матеріально-побутових умов 3532 сімей  для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій.

Перевірено 15446 справ щодо повноти інформації, наданої заявниками для призначення всіх видів державної допомоги та субсидій.

Станом на 01.09.2018 року державними соціальними інспекторами виявлено  33 випадки надання неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан, що призвело до переплати бюджетних коштів на загальну суму 237,4 тис. грн.

Управлінням проводиться робота щодо повернення цих сум до державного бюджету, у разі неповернення громадянами сум переплачених допомог у добровільному порядку, справи передаються до суду для примусового стягнення.   Управління в котрий раз наголошує на тому, що громадяни, які звертаються за призначенням державних допомог та субсидій, несуть відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення державних допомог і субсидії та на визначення її розміру.

Шановні отримувачі всіх видів державних соціальних допомог! Держава не лише підтримує малозабезпечених громадян, але й контролює цільове та адресне використання державних коштів. Попередити зайве отримання державних коштів не складно, для цього лише потрібно усвідомлювати ступінь своєї відповідальності при зверненні за наданням державних допомог і субсидій, надавати повну та достовірну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім'ї.

                                                                                    Управління праці та соціального захисту населення 

                                                                                    Лозівської міської ради Харківської області


Comments