ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Державні соціальні інспектори інформують

опубліковано 18 квіт. 2019 р., 01:54 УТСЗН ЛМР


Соціальний захист найбільш вразливих верств населення - один із головних напрямів соціальної політики держави. Отже, сьогодні значна увага приділяється посиленню адресності надання всіх видів соціальних допомог. Державну підтримку повинні отримувати лише ті громадяни, які дійсно її потребують. Саме з цією метою в управліннях соціального захисту населення створено служби державних соціальних інспекторів.

Відділ державних соціальних інспекторів здійснює свою діяльність за такими основними напрямами:

1. Здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, житлових субсидій, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату..

2. Здійснення контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на виплату усіх державних соціальних допомог.

3. Здійснення контролю за призначенням (відновленням) виплати внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, пільг за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

В I кварталі 2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області одержувачами різних видів держаних соціальних допомог є 5959 сімей та 14034 сімї є одержувачами субсидії.

За звітній період державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області здійснено обстежень матеріально-побутових умов 1203 сімей  для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидії.

Перевірено 2172 справи щодо повноти інформації, наданої заявниками для призначення всіх видів державної допомоги та субсидії.

Станом на 01.04.2019 року державними соціальними інспекторами виявлено  13 випадків надання неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан, зокрема ненаданняінформації про доходи, отримані за роботу за цивільно-правовим договором, доходи від здачі орендної частки (паю) в оренду, заробітна плата дітей - студентів,  іменна стипендія з ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод”, заробітна плата за період проходження практики для студентів, наявність у володінні другого житла, загальна площа яких перевущує норму, затверджену законодавством, наявність у володінні (користуванні) більш ніж одного транспортного засобу та інше. В результаті цього з вини громадян переплачено бюджетних коштів на загальну суму 43,5 тис. грн.

Також відділом проводиться звірка нформації у довідках про доходи, які надаються підприємствами, установами, організаціями різних форм власності для призначення всіх видів державних соціальних допомог, з інформацією, яка міститься у ДФС. В результаті такої  перевірки виявлено 1 організацію, яка надала невірні відомості в довідці про доходи, що призвело до переплати бюджетних коштів на суму 0,2 тис. грн. На сьогодні переотримані кошти повністю повернуто до державного бюджету.

Управлінням проводиться робота щодо повернення цих сум до державного бюджету, у разі неповернення громадянами сум переплачених допомог у добровільному порядку, справи передаються до суду для примусового стягнення. За звітний квартал до Лозівського міськрайонного суду передано 1 справу для примусового стягнення переотриманої державної соціальної допомоги на суму 0,5 тис. грн., за 1 справою направлено виконавчий лист до Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова Головного територіального управління юстиції у Харківській області про примусове стягнення державної соціальної допомоги на суму 2,6 тис. грн. На користь управління.

За 1 квартал 2019 року до державного бюджету повернуто 51,1 тис. грн. переплачених сум державних допомог і субсидії.

Громадяни, які звертаються за призначенням всіх видів державних соціальних допомог та судсидії несуть відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення державних допомог і субсидії та на визначення її розміру.

Шановні отримувачі всіх видів державних допомог! Держава не лише підтримує малозабезпечених громадян, але й контролює цільове та адресне використання державних коштів. Попередити зайве отримання державних коштів не складно, для цього лише потрібно усвідомлювати ступінь своєї відповідальності при зверненні за наданням державних допомог і субсидії й надавати повну та достовірну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім'ї.

  Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області


Comments