ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

До уваги членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, а також суб'єктів господарювання

опубліковано 30 бер. 2018 р., 06:54 УТСЗН ЛМР

Уряд постановою від 31 січня 2018 року за № 40 продовжив строк проведення в Харківській області пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних громадян під назвою "Рука допомоги" до 31 грудня 2018 року.

Також було передбачено розширення стимулюючих механізмів створення робочих місць для учасників пілотного проекту. Так, у 2018 році фінансова допомога буде також надаватися діючим суб'єктам господарювання, які будуть створювати робочі місця для учасників пілотного проекту.

Метою проекту є відпрацювання практики допомоги малозабезпеченим громадянам та внутрішньо переміщеним особам у працевлаштуванні та поверненні таких громадян на ринок праці.

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

- членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

- внутрішньо переміщених осіб.

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:

- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;

- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога);

- пропонування участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Учасник пілотного проекту може бути одночасно залучений до кількох форм участі в пілотному проекті, зазначених ним у заяві.

Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту або суб’єкта господарювання витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплачених учасником пілотного проекту, або на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого суб’єктом господарювання за працевлаштованих ним осіб.

Фінансова допомога не повертається, якщо:

- сума сплачених у відповідному періоді податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий період, визначений у чотиристоронньому договорі;

- учасник пілотного проекту або суб’єкт господарювання працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох інших осіб із цільової групи, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки (за направленням центру зайнятості).

Дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

З метою участі в пілотному проекті та з’ясування додаткових питань просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області за адресою: м. Лозова,  м-н 4, буд. 73, каб. 32, 33, за телефонами: 5-16-24, 5-16-34 та до Лозівського міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Лозова, Севастопольский бульвар, буд. 14-а, каб. 7 та за телефоном: 2-52-15.

 

Управління праці та соціального

захисту населення Лозівської міської радиComments