ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

До уваги отримувачів житлової субсидії

опубліковано 9 черв. 2021 р., 06:05 УТСЗН ЛМР   [ оновлено ]

З 1 травня 2021 року Уряд суттєво змінив Положення про порядок надання житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів  України від 19.05.2021 року №505. 

Відповідно до прийнятої постанови, для значної кількості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, субсидія з 1 травня 2021 року буде призначена автоматично - без особистого звернення громадян. 

Однак, нові заяви та декларації необхідно подати наступним домогосподарствам:

-  які отримували житлову субсидію  у грошовій безготівковій формі;

-   субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (на орендоване житло, внутрішньо переміщеним особам);

-   субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Звернутися громадяни мають право впродовж травня - вересня     2021 року, при цьому, житлова субсидія буде їм призначена  з травня 2021 року.

Усі житлові субсидії для громадян  з травня 2021 року будуть виплачуватися виключно в готівковій формі.

Змінами скасовано право розгляду питань комісією.

При розрахунку субсидії  не враховуються  доходи громадян від розміщення депозитів.

Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2020-2021р.р. і яким призначення субсидії на наступний період буде проводитися в автоматичному режимі (без звернення), необхідно повідомити управління праці та соціального захисту населення міської ради про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї має у власності:

1) більше ніж одне житлове приміщення (не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній, частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться у сільській місцевості;

2) більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

3) транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа); 

4) кошти на депозитному банківському рахунку (рахунках) у сумі, що перевищує 100 тис.грн.;

5) протягом 12 місяців здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;

6) протягом 12 місяців здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Повідомити про наявність зазначених вище обставин громадяни можуть особисто звернувшись до управління або надіславши поштою на адресу управління повідомлення  в довільній формі.

У разі не повідомлення громадянами про наявність обставин, що впливають на право отримання житлової субсидії, кошти надміру виплаченої субсидії підлягають поверненню до державного бюджету в повному обсязі.

Прийом документів здійснюється відділом «Центр надання адміністративних послуг»  міської ради за адресою: м.Лозова, вул.М.Грушевського, буд.2  та управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд.73 за попереднім записом.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05745) 5-13-55, 5-16-46. Попередній запис проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за тел.: (05745) 5-13-55, 5-19-55, відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за тел.: (05745) 2-70-34.

Нова форма заяви та декларації розміщена на сайтах Міністерства соціальної політики України, Лозівської міської ради та управління.

На сьогоднішній день програмне забезпечення для призначення житлових субсидій знаходиться на доопрацюванні в Міністерстві соціальної політики України, після його надходження управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради буде проведено призначення житлових субсидій з травня 2021 року.

                                                                                          

                                                                                                            Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради

Comments