ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

опубліковано 12 лют. 2018 р., 01:10 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 22 лют. 2018 р., 04:49 користувачем tenny Adventure ]

Що таке перевірка місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО)?

Перевірка місця проживання/перебування ВПО — це візит державного соціального інспектора управління праці та соціального захисту населення до житлового приміщення, де проживає особа, з метою перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне проживання/перебування ВПО.

 Що робити, якщо Ви змінили адресу проживання, зазначену у довідці ВПО?

Вам необхідно протягом 10 днів після переїзду повідомити про це управління праці та соціального захисту населення за новим місцем проживання/перебування та отримати нову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

 На підставі чого проводиться перевірка місця проживання/перебування ВПО?

Здійснення перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 “Деякі питання  здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”.

 Кого стосується перевірка?

Перевірка місця проживання/перебування ВПО передбачена щодо всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), довічну державну стипендію, усі види соціальної допомоги та компенсацій, матеріальне забезпечення, надання соціальних послуг, субсидії та пільги (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

ВПО, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, також підлягають перевірці.

Яким чином проводиться перевірка?

Державний соціальний інспектор управління праці та соціального захисту населення протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви про призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи. 

Чергова перевірка проводиться шляхом відвідування не рідше одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. 

У разі відсутності ВПО за місцем фактичного проживання під час проведення перевірки державний  соціальний інспектор залишає за адресою письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної індентифікації. У разі, коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з'явилася до управління, їй надсилається повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної індентифікації. Водночас, управління надсилає запит до Держприкордонслужби щодо виїзду ВПО за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

 В яких випадках можуть бути припинені соціальні виплати?

Соціальні виплати припиняються у разі:

- наявність підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

- встановлення факту відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї;

- отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

- скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

- отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.


                                                                                                                                 Управлінняи праці та соціального захисту 

                                                                                                                            населення Лозівської міської ради Харківської області


Comments