ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

До уваги жителів міста Лозова !

опубліковано 11 трав. 2017 р., 00:38 УТСЗН ЛМР

Торгівля людьми-це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використання службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визначають злочином.

 Підставами для встановлення статусу є:

 1) УКЛАДАННЯ НЕЗАКОННОЇ УГОДИ ЩОДО ОСОБИ, ЯКА ВВАЖАЄ СЕБЕ ПОСТРАЖДАЛОЮ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ;

2) ВЕРБУВАННЯ, ПЕРЕМІЩЕННЯ, ПЕРЕХОВУВАННЯ, ПЕРЕДАЧА АБО ОДЕРЖАННЯ ОСОБИ, ЯКА ВВАЖАЄ СЕБЕ ПОСТРАЖДАЛОЮ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, З МЕТОЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ, У ТОМУ ЧИСЛІ СЕКСУАЛЬНОЇ, ШЛЯХОМ ОБМАНУ, ШАХРАЙСТВА, ШАНТАЖУ, ЇЇ УРАЗЛИВОГО СТАНУ АБО ЗАСТОСУВАННЯ ЧИ ПОГРОЗОЮ ЗАСТОСУВАННЯ НАСИЛЬСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СЛУЖБОВОГО СТАНОВИЩА АБО МАТЕРІАЛЬНОЇ ЧИ ІНШОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ІНШОЇ ОСОБИ;

3)  ДОКУМЕНТИ ТА МАТЕРІАЛИ, ЩО ЗІБРАНІ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ І ПІДТВЕРДЖУЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ.

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

 1. Інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

2. Медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги;

3. Тимчасового розміщення, за бажанням постаждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постаждали від торгівлі людьми, на срок до трьох місяців;

4. Відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

5. Одноразової матеріальної допомоги у порядку встановленому  Кабінетом Міністрів України;

6. Допомогу у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

1. Звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

2. Наявності у такої особи документа, що посвідчує особу (Закон України «Про протидію торгівлі людьми» стаття 16).

 Розголошення відомостей про особисте життя постраждалої особи та іншої інформації про особу, яка стала відома суб’єктам під час роботи з такою особою, забороняється.

 Перелік установ, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми:

1 Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради, відділ координації соціальної роботи, адреса: м.Лозова, м-н 4, буд.73,  каб. № 11, тел. 5-16-50.

2. ГУМВС України в Харківської області в Лозівському районі, адреса: м.Лозова, вул.Я.Мудрого, буд. 7.

3. Національна горяча лінія з питань запобігання насильству та протидії торгівлі людьми, тел. 0800500335 (дзвінки в межах України  безкоштовні), тел. 386 (безкоштовно для абонентів МТС, Лайф, Київстар).

Comments