ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

ДОВІДКА про роботу управління праці та соціального захисту населення міської ради з питань надання пільг мешканцям міста Лозова за 9 місяців 2018 року

опубліковано 30 жовт. 2018 р., 01:24 УТСЗН ЛМР

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі -ЄДАРП) станом на 01.10.2018 року занесено 19 909 чол. – це майже 30 відсотків від загальної чисельності  населення нашого міста.

Найбільш чисельні категорії громадян, які мають право на пільги:

ветерани війни – 1549 чол., з них: 36 особи, які брали безпосередню участь у Другій світовій війні, 290 воїни-інтернаціоналісти, 8 особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, 443 учасники АТО, 10 сімей загиблих учасників АТО;

діти війни – 3275 чол.;

ветерани праці – 4048 чол.:

особи з інвалідністю - 3865 чол., в т.ч. 148 – особи з інвалідністю у візках,  15 осіб діти;

особи, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи – 406 чол.;

багатодітні сім’ї – 331 сім’я, в яких виховується 1090 дітей.

Пільгами на житлово-комунальні послуги користується 3,6 тис. осіб.              На 2018 рік заплановано та доведено фінансовим управлінням  субвенцію на надання пільг на житлово-комунальні послуги в сумі 9,9 млн. грн. За 9 місяців надані пільги на суму 7,2 млн. грн., фактичні видатки становлять 8,4 млн. грн., в т.ч. заборгованість 2017 року - 2,4 млн. грн. Загальна заборгованість станом на 01.10.2018 року - складає 1,2 млн. грн.

У 2018 році за рахунок коштів державного бюджету до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1456 ветеранів нашого міста отримали разову грошову допомогу на загальну суму 1,7 млн. грн.

До Централізованого банку даних з проблем інвалідності станом на                01 жовтня 2018 року внесено 3865 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю згідно з якими  протягом 9 місяців 2018 року особам з інвалідністю видано 427 направлень на безоплатне забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 303 направлення для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації.

З 01 квітня 2018 року змінено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затверджений постановою КМУ від 05.04.2012 року № 321. Відповідно до нового Порядку на управління праці та соціального захисту населення міської ради покладено функціональні обов’язки щодо укладання двохсторонніх договорів між протезно-ортопедичними підприємствами та управлінням праці та соціального захисту населення та трьохсторонніх договорів між протезно-ортопедичними підприємствами, управлінням праці та соціального захисту населення та особою з інвалідністю на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та здійснення фінансування підприємств за видані особам з інвалідністю засоби реабілітації.     

2018 рік видався дуже складним для місцевого бюджету в напрямку забезпечення соціальних гарантій пільгового контингенту. Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» не було передбачено видатки на відшкодування наданих пільг окремим категоріям громадян на пільговий проїзд, санаторно-курортне лікування, надання компенсації за пільговий проїзд один раз на рік громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, капітальний ремонт будинків (квартир) окремим пільговим категоріям громадян.

За сприяння та підтримки міського голови С.В.Зеленського, кошти на гарантовані, але не профінансовані державою заходи, були включені до Програми соціального захисту населення м.Лозова на 2018-2020 роки.

У 2018 році виділені кошти з міського бюджету:

- 750 тис.грн. на перевезення окремих категорій громадян, які розподілені між чотирма перевізниками, що здійснюють пільгові перевезення по місту                (22 рейси на добу) та приміські пільгові рейси до садово-огородніх ділянок              з 15 квітня по 15 жовтня (4 рейси на добу) та по маршруту «4-й мікрорайон – смт. Пнютине» (2 рейси на добу);

- 3 тис.грн. на виплату компенсації за пільговий проїзд один раз на рік міжміським транспортом особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- 63 тис.грн. на перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом.

В цілому для мешканців нашого міста організовано 10 пільгових маршрутів, які згідно з затвердженим графіком виконуються перевізниками.

На міських автобусних  маршрутах загального користування працюють           3 автобуси спеціально обладнані для перевезення осіб з у візках, якими можуть скористатися маломобільні групи населення.

В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради функціонує відділення «Соціальне таксі», послугами якого користуються особи з обмеженими фізичними можливостями, які обслуговуються територіальним центром. 7-ми особам з інвалідністю, які проходять згідно з графіком 2-3 рази на тиждень гемодіаліз в Центрі нефрології КЗОЗ «Лозівське територіальне медичне об'єднання», надаються послуги соціального таксі. 12 громадян, які обслуговуються територіальним центром, отримали послуги соціального таксі для відвідання лікарні в м. Харкові тощо. З початку року цією послугою скористалися 188 осіб з інвалідністю (934 послуги) на загальну суму 74,0 тис.грн.

Програмою також передбачено 50 тис. грн. для проходження дельфінотерапії для 10 дітей з інвалідністю в Харківському дельфінарії протягом п’яти днів.

Особам, які мають вади зору, за домовленістю міської влади з                 ПП «Ясний зір», проведено 11 безоплатних операцій по лікуванню катаракти для пільгового контингенту та малозахищенних верств населення.

Щомісяця десять відсотків від загальної кількості осіб, потребуючих проходження комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії, в першу чергу, осіб з інвалідністю, мають можливість отримати ці послуги безоплатно в медичному закладі міста Лозова ТОВ «ЛДП – Скаймед». Протягом 9 місяців 2018 року звернулося та отримали зазначені послуги                   17 осіб.

Мешканці міста, які проживають в будинках з пічним опаленням, мають право звернутися до виконавчого комітету міської ради з питання забезпечення безоплатно деревиною видалених дерев об’ємом 3 куб. м. на подвір’я. Особи з інвалідністю, які обслуговуються територіальним центром, отримують послугу з рубки та укладання деревини. В цьому році 28 осіб вже забезпечено деревиною.

За рахунок Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2018-2020 роки, проведено поточний ремонт житла                            1 учаснику антитерористичної операції та 2 сім’ям загиблих учасників АТО на суму 36 тис. грн., також 8 учасникам антитерористичної операції було надано адресну матеріальну допомогу на лікування на загальну суму 9,5 тис. грн. З нагоди Дня Незалежності України 9 членам сімей загиблих учасників АТО надано матеріальну  допомогу на суму 10 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету до Дня захисника України 430 учасникам бойових дій з числа учасників АТО буде виплачено разову грошову допомогу по 1,0 тис. грн. згідно зі списками, які було підготовлено управлінням праці та соціального захисту населення та надано до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

178 дітей учасників антитерористичної операції до Міжнародного Дня захисту дітей отримали солодкі подарунки на суму 6,4 тис. грн..

 На обліку для отримання санаторно-курортних путівок в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 585 осіб з інвалідністю та 75 ветеранів війни. Протягом 9 місяців Міністерством соціальної політики України надано 12 путівок. За рахунок коштів державного бюджету управлінням праці та соціального захисту населення направлено на оздоровлення 15 осіб з інвалідністю, 2 учасника бойових дій з числа учасників АТО та 21 особа, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС на загальну суму 308,2 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету забезпечено 14-ти денним відпочинком 22 учасника АТО та короткотерміновим відпочинком (путівка вихідного дня) терміном 2 дні 28 учасників АТО і 37 членів їх сімей та 1 члена сімей загиблих учасників АТО в санаторно-курортних закладах Харківської області ДП «Клінічний санаторій «Роща» та ДП «Клінічний санаторій «Березівські мінеральні води».

У 2018 році з обласного бюджету було виділено 1,3 млн. грн. на оздоровлення  осіб з інвалідністю та ветеранів війни, заплановано оздоровити у 2018 році 186 осіб. Станом на 01.10.2018 року вже отримали санаторно-курортне лікування 142 особи з інвалідністю та 6 ветеранів війни. Також оздоровлено 26 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, загальна вартість путівок становить 219,2 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету 3 сім’ї отримали матеріальну допомогу на поховання осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 4,5 тис. грн. та 20 сімей отримали компенсацію за витрати на поховання осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій  на суму 60,0 тис. грн.

Протягом звітного періоду підписані договори з КЗОЗ «Лозівське територіальне медичне об’єднання» Лозівської міської ради та КП «Лозівська муніципальна аптека» для надання послуг за рахунок коштів обласного бюджету з безплатного зубопротезування та безплатного отримання ліків за рецептами лікарів громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Сума договору по безплатному зубопротезуванню становить 18,8 тис. грн., ліки за пільговими рецептами лікарів – 170,4 тис. грн.

Протягом звітного періоду чорнобильці отримали за пільговими рецептами лікарів ліків на загальну суму 123,7 тис. грн. Пільгою на безплатне зубопротезування скористалося 8 громадян на загальну суму 18,8 тис. грн.

На офіційному сайті Лозівської міської ради та сайті управління праці та соціального захисту населення міської ради розміщена інформація про пільги, передбачені нормативно-правовими актами, дорожня карта для людей з інвалідністю та інша інформація для осіб з інвалідністю.

В цілому надання пільг населенню нашого міста здійснюється у відповідності до чинного законодавства в межах планових видатків  державного, обласного та місцевого бюджетів.

                     Управління праці та соціального захисту населення 

Лозівської міської ради Харківської області

 


Comments