ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Довідка про роботу управління праці та соціального захисту населення міської ради з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій мешканцям Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за І півріччя 2020 року

опубліковано 26 серп. 2020 р., 01:34 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 26 серп. 2020 р., 01:35 ]

    Підтримка соціально-вразливих категорій населення Лозівської міської об'єднаної територіальної громади є головним пріоритетним напрямком діяльності управління.  З цією метою щоденно проводиться робота по реалізації цілої низки законодавчих та нормативних актів, місцевих програм та заходів управлінням щодо призначення та виплати державних соціальних допомог, які нараховуються управлінням з урахуванням складу сім’ї, її доходів, віку, стану здоров’я.

      З метою підвищення ефективності системи соціальних допомог і спрощення процедури їх надання, прийом громадян в управлінні здійснюється по єдиній технології, яка забезпечує якісне обслуговування громадян. Для зручності мешканців старостинських округів міської об'єднаної територіальної громади, документи приймаються спеціалістами управління  від інспекторів, які проводять прийом документів безпосередньо в старостинських округах.

Стан призначення державних соціальних допомог.

     Станом на 01.07.2020р. на обліку в управлінні перебувало 6538 сімей Лозівської міської об'єднаної територіальної громади, які отримували різні види державної соціальної допомоги, в тому числі 1245 сімей 17 приєднаних старостинських округів Лозівської міської об'єднаної територіальної громади.

    21 вид державних соціальних допомог на суму майже 12,4 млн.грн. щомісяця виплачується сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим категоріям громадян, які мають право на отримання державних соціальних допомог згідно з чинним законодавством України.

     За І півріччя 2020 року нараховано та профінансовано державних соціальних допомог на загальну суму 74,5 млн.грн., що на 7,5 млн.грн. більше ніж в І півріччі минулого року. Разом з тим, кількість отримувачів у І півріччі поточного року зменшилась на 142 особи (додаток 1).

    Кількість одержувачів допомоги сім'ям з дітьми за І півріччя поточного року зменшилася на 275 осіб в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі за рахунок зменшення отримувачів допомоги при народженні дитини на 261 особу та на звітну дату складає 3196 осіб, водночас  видатки на їх виплату   збільшились на 787,6 тис.грн., за звітний період склали 31,3 млн.грн.

     Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018р. № 512 „Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з 01 вересня 2018 року здійснюється надання допомоги “пакунок малюка”.

     В рамках реалізації пілотного проекту управлінням здійснюється постійна взаємодія з пологовим будинком, проведення моніторингу забезпечення допомогою “пакунок малюка” та щоденного звітування. Станом на звітну дату управлінням отримано та видано  13 “пакунків малюка”

    Запроваджено з 01 січня 2019 р. допомогу особам, які здійснюють догляд за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, відповідно до внесених змін до Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. З початку року виплачено зазначену допомогу 3 особам,  які здійснюють догляд за хворою дитиною на суму 31,7 тис.грн. В І півріччі попереднього року було виплачено 2 особам на суму 12,3 тис.грн.

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року №68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” з 01.01.2019 р. передбачено порядок призначення та фінансування компенсації послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. За І півріччя 2020 року виплачено зазначену допомогу 1 особі,  яка здійснює догляд за хворою дитиною на суму 1,8 тис.грн. Станом на 01.08.2020 року звернулось за призначенням компенсації 37 осіб, з них 21 - призначено компенсацію, 16 заяв знаходиться в опрацюванні. В попередньому році  звернень за вказаним видом допомоги до управління не надходило.

    Починаючи з 01 квітня 2019 року почав діяти Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях. За І півріччя 2020 року 300 багатодітним сім'ям виплачено державну соціальну допомогу на дітей на загальну суму 3,7 млн.грн., в порівнянні з І півріччям минулого року збільшилася кількість на 55 сімей та відповідно видатки збільшилися на 2,2 млн.грн.

   Допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у прийомних, патронатних сім’ях та у дитячих будинках сімейного типу, призначено на 66 дітей на загальну суму 3,2 млн. грн.

    Запроваджений з 2019 року новий вид допомоги для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, за наявності в них не менше як 15 років страхового стажу - тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, станом на звітну дату отримує 81 особа, що більше на 41 особу в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сума виплаченої  за І півріччя 2020 року допомоги становить 659,0 тис.грн. та  відповідно більше на 401,4 тис.грн.

   Велика увага приділяється роботі з внутрішньо переміщеними особами. На сьогодні 334 сім'ї отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг.

   З початку року сума призначеної допомоги становить 3,0 млн.грн. Інші види державних соціальних допомог отримують 89 сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.          

   При призначенні державних соціальних допомог усі сім'ї внутрішньо переміщених осіб обстежуються державними соціальними інспекторами управління та відповідно до законодавства будь-які соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються та відновлюються тільки після розгляду комісією на підставі подання установи, яка здійснює ці виплати та акта обстеження, що складається управлінням праці та соціального захисту населення міської ради в процесі обстеження сім'ї.

    З моменту запровадження карантину на території України управління працює в особливому режимі, з дотриманням всіх вимог як державних актів, так і рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Лозівської міської об’єднаної територіальної громади.

   Робота спеціалістів управління  направлена на вирішення всіх проблем, які виникали у мешканців громади у зв’язку з оголошенням карантину. Серед запроваджених заходів була реалізація державних програм по підтримці громадян, а саме:

          1. Призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року   № 329 “Деякі питання соціальної підтримки  сімей з дітьми”,  за І півріччя 120 сім'ям фізичних осіб - підприємців виплачено допомогу на суму 582,2 тис.грн., станом на 01.08.2020р. - 154 сім'ям на загальну суму  1044,6 тис.грн.

         2. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” в квітні 2020 року управлінням проведено виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 1000 грн. 937 отримувачам.

         3.  З  метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої распіраторної хвороби COVID-19, запроваджено подовження виплати деяких державних соціальних допомог 1638 сім'ям.

    За рахунок коштів міського бюджету 121 особі, які надають соціальні послуги, за І півріччя 2020 року виплачено компенсацію на загальну суму 221,2 тис. грн. (кількість одержувачів у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зменшилася на 91 особу).

   З 01 січня 2020 року  набув  чинності  новий  Закон  України  «Про соціальні послуги» .   Чинний Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги не відповідає новому Закону, тим самим робить неможливим виплачувати компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги.

   У зв`язку з відсутністю  правовового механізму розрахунку і виплати компенсації фізичним особам, які надають  соціальні послуги, на жаль, вищезазначена допомога управлінням тимчасово не призначається.

       

Надання населенню житлових субсидій.

    В опалювальному періоді 2019-2020 рр. кількість одержувачів житлових субсидій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади становила 14977 домогосподарств, в т.ч. 2314 домогосподарств по 17 старостинських округах.

    В зв’язку із закінченням опалювального періоду  з травня місяця 2020 року здійснений автоматичний  розрахунок на неопалювальний період  13750 домогосподарствам. За результатами проведеного розрахунку субсидію призначено 11844 домогосподарствам,   1906 домогосподарств не мають права на її отримання на загальних підставах, з наступних причин: не сплата ЄСВ в мінімальному розмірі, наявність боргу з оплати за ЖКП або якщо дохід менше мінімальної заробітної плати. Забезпечено своєчасний обмін інформацією про доходи, майновий стан з органами фіскальної служби, підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг, центром зайнятості, Пенсійним фондом тощо.

    Станом на 01.07.2020 р. 12755 домогосподарств Лозівської міської об'єднаної територіальної громади є отримувачами житлової субсидії, з них: 7491 - отримують субсидію у готівковій формі,  159 - у безготівковій формі, 5105 - призначено субсидію на неопалювальний період у розмірі 0 грн.

      З початку звітного періоду сума призначених субсидій склала 90,3 млн. грн., з них:

          - 85,2  млн. грн. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в готівковій формі;

          - 1,2 млн. грн. субсидії населенню  на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;

          - 3,9 млн. грн. шляхом перерахування Міністерством соціальної політики через відділення АТ «Ощадбанк» відповідно до механізму монетизації житлових субсидій у безготівковій формі.

     На початок року мала місце заборгованість  із виплати житлової субсидії в готівковій формі в сумі15,3 млн. грн.(додаток 2).

     В опалювальному періоді середній розмір житлової субсидії на домогосподарство становив 1423 грн., а в неопалювальному - 435 грн.   

   Управлінням проведено системну роботу щодо повідомлення 1906 громадян, яким відмовлено у призначенні житлової субсидії, в т.ч.- 1098 громадян, які мають прострочену понад місяць заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги.

    В окремих випадках, питання призначення субсидій розглядається комісією з призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій та пільг населенню, створеною при виконавчому комітеті міської ради. Протягом звітного періоду проведено 11 засідань комісії, розглянуто 756 заяв громадян про призначення житлової субсидії, з них 747 громадянам  призначено субсидію, що становить 98% від розглянутих.

    Враховуючи актуальність питання призначення житлових субсидій, підвищену увагу до зміненого Порядку призначення субсидій, управлінням праці та соціального захисту населення проведено масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації, зустрічі з громадськими організаціями, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), головами квартальних комітетів,  представниками  комунальних підприємств, головами правління ЖБК та ОСББ.

    На сайтах Лозівської міської ради та управління праці та соціального захисту населення міської ради своєчасно розміщувалася інформація щодо змін в порядках надання житлових субсидій та державних соціальних допомог.

   Для донесення актуальної інформації до мешканців старостинських округів управлінням проводиться системна робота  з інспекторами сектору взаємодії зі старостинськими округами відділу забезпечення діяльності управління  з питань призначення всіх видів державних соціальних допомог, житлових субсидій, пільг, компенсацій тощо.

    За телефоном гарячої лінії 5-13-55 громадяни у зручний для себе час мають можливість записатися на прийом до спеціалістів та  отримати загальну інформацію щодо призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, роз’яснення та консультації з вищезазначених питань, необхідного переліку документів тощо.

    В квитанціях по сплаті за житлово-комунальні послуги, які розносяться працівниками КП«ЖУК», розміщувалася актуальна інформація, надана управлінням праці та соціального захисту населення міської ради, щодо необхідності звернення з новими заявами та деклараціями деяких категорій домогосподарств для призначення субсидії на неопалювальний період.  

    Управлінням праці та соціального захисту населення міської радиздійснюється все можливе для максимальної зручності громадян при зверненні за призначенням усіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, адже від своєчасного та якісного їх призначення залежить соціальна захищеність, спокій та рівновага мешканців Лозівської міської об'єднаної територіальної громади.


                                                                                                                                                            Управління праці та соціального захисту населення

                                                                                                                                                            Лозівської міської ради

                                                                                                                                                            Харківської області

 

 

Comments