ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

ДОВІДКА про виконання Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2017-2019 роки за І півріччя 2017 року

опубліковано 2 серп. 2017 р., 02:02 УТСЗН ЛМР

Станом на 01.07.2017 р. в місті Лозова мешкає  190 демобілізованих учасників АТО, із них 110 - мають статус учасника бойових дій.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває:

- 5 інвалідів війни – учасників АТО;

- 307 учасників бойових дій – АТО;

- 7 сімей (13 членів сімей) загиблих учасників АТО.

Для організації скоординованої діяльності всіх причетних структурних підрозділів міської ради, підприємств, організацій, установ по соціальній підтримці учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО рішенням  міської ради від 12.12.2016 р. № 459 була затверджена Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2017-2019 роки. Головними розпорядниками коштів за цією Програмою є управління праці та соціального захисту населення міської ради та управління житлово-комунального господарства та будівництва міської ради. Загальна сума фінансування заходів Програми на 2017 рік складає      981,0 тис.грн.

Для реалізації Заходів Програми щодо проведення поточних ремонтів житлових приміщень учасникам АТО управлінням праці було розроблено Порядок, затверджений рішенням виконавчого комітету. На сьогоднішній день з заявами звернулися 3 учасники АТО, всі заяви розглядаються спеціально створеною комісією, проводяться обстеження, приймаються відповідні рішення. З початку року за рахунок коштів Програми проведено поточний ремонт житла 3 учасникам АТО  на суму 36,0 тис.грн. 

Програмою також передбачені кошти для встановлення надгробків на могилах загиблих учасників АТО (в 2017 році було встановлено 2 надгробки на суму 8,0 тис.грн.). Всі причетні структурні підрозділи міської ради опікуються проблемами кожної сім’ї загиблих учасників АТО.

Протягом І півріччя дровами для опалення будинків забезпечені 7 сімей учасників АТО.

Для оцінки потреб учасників АТО управлінням праці та соціального захисту населення проведено обстеження всіх сімей демобілізованих учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО, соціальні паспорти складено на кожну сім’ю.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за рахунок коштів Програми надано матеріальну допомогу 4 демобілізованим учасникам АТО на суму 2,7 тис.грн., до Дня захисту дітей 130 дітей із сімей учасників АТО отримали солодкі подарунки на суму 4,8 тис.грн.

На черзі на санаторно-курортне лікування перебуває 1 учасник бойових дій АТО. В серпні 2017 року його буде забезпечено безоплатною санаторно-курортною путівкою.     

Для проходження психологічної реабілітації в санаторно-курортних закладах України видано направлення 5 учасникам АТО, які мають статус учасника бойових дій. Станом на 01.07.2017 р. пройшли реабілітацію 5 осіб в санаторії «Бермінводи».

На відпочинок в санаторіях Харківської області видано 12 направлень демобілізованим військовослужбовцям, станом на 01.07.2017р. 2 учасники АТО відпочили в санаторії «Роща».

          Професійна адаптація (згідно з Державною програмою):

    13 осіб виявили бажання пройти навчання в ЛД ХАДТ за спеціальністю «водій автотранспортних засобів»; 2 – пройшли  професійне навчання, проводиться формування нової групи.

За перше півріччя 2017 року при виконавчому комітеті міської ради взято на квартирний облік 1 учасника бойових дій, він обліковується у першочерговому списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

          На даний час на квартирному обліку перебувають 16 осіб у першочерговому списку.

       Для забезпечення учасників АТО земельними ділянками відділом містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради розроблено Положення по розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність та Порядок і умови проведення жеребкування з визначення номерів земельних ділянок серед учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність.

 Станом на 01.07.2017 року 149 учасників АТО виявили бажання отримати вільну земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку.

26 травня 2017 року проведено жеребкування з визначення номерів земельних ділянок між 41 учасником АТО в межах затверджених детальних планів. Станом на 01.07.2017 року до міської ради звернулося 26 учасників АТО з заявами про надання згоди на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для подальшої передачі у власність, 21 звернення було винесено на розгляд червневої сесії міської ради та прийняте відповідне рішення. Надаються роз’яснення про відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на території міста Лозова Харківської області, для будівництва індивідуальних гаражів, для ведення особистого селянського господарства та пропонуються різні можливості отримати земельні ділянки у власність.

  Управлінням освіти, молоді та спорту міської ради вживаються заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей із сімей учасників АТО. Протягом І півріччя 2017 року було направлено на оздоровлення  17 дітей учасників бойових дій. В ході проведення оздоровчої кампанії 2017 року 35 дітей учасників АТО охоплені відпочинком у пришкільних таборах.

 Діти долучаються до участі у всіх спортивно-масових заходах, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я.

  Центром практичної психології і соціальної роботи управління освіти, молоді та спорту надаються індивідуальні консультації дітям учасників АТО. Проводиться корекційна робота за запитами батьків.

  Протягом другого півріччя всіма причетними підрозділами і надалі буде проводитись робота щодо соціальної підтримки учасників АТО, опікування родинами загиблих учасників АТО, подальшою реалізацією запланованих заходів Програми соціальної підтримки учасників АТО та їх сімей.

 

Перший заступник

начальника управління                                                         І.Ф.Сазонова

Comments