ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

ДОВІДКА про виконання Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2017-2020 роки за І півріччя 2018 року

опубліковано 13 серп. 2018 р., 02:22 УТСЗН ЛМР

Станом на 01.07.2018 р. на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває:

- 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни – учасників АТО;

- 393 учасники бойових дій – АТО;

- 7 сімей (10 членів сімей) загиблих учасників АТО.

Для організації скоординованої діяльності всіх причетних структурних підрозділів міської ради, підприємств, організацій, установ по соціальній підтримці учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО рішенням  міської ради від 24.10.2017 р. № 714 була затверджена Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2017-2020 роки. Головними розпорядниками коштів за цією Програмою є управління праці та соціального захисту населення міської ради та управління житлово-комунального господарства та будівництва міської ради. Загальна сума фінансування заходів Програми на 2018 рік складає      844,0 тис.грн., в тому числі 474,0 тис.грн. – кошти міського бюджету.

Для реалізації Заходів Програми щодо проведення поточних ремонтів житлових приміщень учасникам АТО управлінням праці було розроблено Порядок, затверджений рішенням виконавчого комітету. На сьогоднішній день з заявами звернулися 2 сім’ї загиблих  учасників АТО, всі заяви розглядаються спеціально створеною комісією, проводяться обстеження, приймаються відповідні рішення. Проведення ремонтних робіт заплановано на серпень    2018 року.  

Протягом І півріччя поточного року дровами для опалення будинків забезпечені 8 сімей учасників АТО.

Для оцінки потреб учасників АТО управлінням праці та соціального захисту населення проведено обстеження всіх сімей демобілізованих учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО, соціальні паспорти складено на кожну сім’ю.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за рахунок коштів Програми надано матеріальну допомогу 4 демобілізованим учасникам АТО на суму 2,2 тис.грн., до Дня захисту дітей 178 дітей із сімей учасників АТО отримали солодкі подарунки на суму 6,4 тис.грн.

На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває   6 учасників бойових дій АТО. В серпні 2018 року їх буде забезпечено безоплатними путівками санаторно-курортних закладів за їх вибором.

На проходження психологічної реабілітації в санаторно-курортних закладах України надали згоду 3 учасники АТО, які мають статус учасника бойових дій. На даний момент громадяни визначаються з датою проходження психологічної реабілітації.

На відпочинок в санаторіях Харківської області видано 19 направлень демобілізованим військовослужбовцям, станом на 01.07.2018р. 16 учасників АТО відпочили в санаторіях «Роща» та «Березівські мінеральні води».

За рахунок коштів обласного бюджету за путівками вихідного дня пройшли короткотерміновий відпочинок 64 особи, з них: 28 учасників АТО,   35 членів їх сімей та 1 член сімї загиблого учасника АТО.

Професійна адаптація (згідно з Державною програмою):

16 осіб виявили бажання пройти навчання в ЛД ХАДК за спеціальністю «водій автотранспортних засобів»; формування груп та навчання буде проведено у ІІ півріччі 2018 року.

За перше півріччя 2018 року при виконавчому комітеті міської ради взято на квартирний облік 2 учасників бойових дій, вони обліковуються у першочерговому списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

На даний час на квартирному обліку перебувають 14 осіб у першочерговому списку.

Для забезпечення учасників АТО земельними ділянками відділом містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради розроблено Положення по розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність та Порядок і умови проведення жеребкування з визначення номерів земельних ділянок серед учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для передачі земельних ділянок безоплатно у власність.

Станом на 01.07.2018 року 198 учасників АТО виявили бажання отримати вільну земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку.

В травні 2017 року проведено жеребкування з визначення номерів земельних ділянок між 41 учасником АТО в межах затверджених детальних планів. Станом на 01.07.2018 року до міської ради звернулося 34 учасники  АТО з заявами про надання згоди на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для подальшої передачі у власність, всі звернення було винесено на розгляд сесії міської ради та прийняті відповідні рішення. Станом на 01.07.2018 року винесено 18 рішень про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва.  Надаються роз’яснення про відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на території міста Лозова Харківської області, для будівництва індивідуальних гаражів, для ведення особистого селянського господарства та пропонуються різні можливості отримати земельні ділянки у власність.

Управлінням освіти, молоді та спорту міської ради вживаються заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей із сімей учасників АТО. Протягом І півріччя 2018 року було направлено до позаміських закладів на оздоровлення  5 дітей учасників бойових дій. В ході проведення оздоровчої кампанії 2018 року 52 дитини учасників АТО охоплені відпочинком у пришкільних таборах. 

 Діти долучаються до участі у всіх спортивно-масових заходах, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я.

Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей, як в шкільних, так і в дошкільних навчальних закладах. Учасники антитерористичної операції приймають участь у всіх шкільних заходах патріотичного спрямування. Діти з великим задоволенням долучаються до зустрічей, круглих столів з учасниками АТО, привітань сімей учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО з національними святами.

Центром практичної психології і соціальної роботи управління освіти, молоді та спорту надаються індивідуальні консультації дітям учасників АТО. Проводиться корекційна робота за запитами батьків.

Окремим напрямом Програми є медичне обслуговування учасників АТО, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО. Станом на        01.07.2018 року в медичних закладах КЗОЗ «Лозівське ТМО» зареєстровано 214 демобілізованих учасників АТО, всі вони оглянуті сімейними лікарями, 7 осіб мають групу інвалідності. Також сімейними лікарями оглянуто 230 членів сімей учасників АТО, 9 членів сімей загиблих учасників АТО. Проведення щорічних профілактичних медоглядів сприяє ранньому виявленню та профілактиці захворюваності учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Для покращення якості медичного обслуговування  в стаціонарних відділеннях створено резерв ліжок для госпіталізації учасників АТО та членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО.

Протягом другого півріччя 2018 року всіма причетними підрозділами і надалі буде проводитись системна робота щодо соціальної підтримки учасників АТО, опікування родинами загиблих учасників АТО, подальшою реалізацією запланованих заходів Програми соціальної підтримки учасників АТО та їх сімей.

 

Начальник  управління                                     В.В.КіпкалоComments