ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Кому в травні повторно подавати документи для оформлення субсидії

опубліковано 4 трав. 2018 р., 00:20 УТСЗН ЛМР

З 1 травня 2018 року Урядом внесено зміни до Порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. 

Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають куплених предметів вартістю понад 50 тис.грн., нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і тому звертатися до управління праці та  соціального захисту населення міської ради не потрібно.  

Повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати наступним категоріям громадян:  

-   орендарям житла;

-   внутрішньо переміщеним особам;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

-  сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

-  громадянам, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловік, дружина), на яке було призначено субсидію в попередньому періоді.

Відтепер субсидію на загальних підставах не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, з дати випуску якого минуло менше 5 років, а буде розглянуто на комісії за зверненням громадянина. Тепер інформацію про наявність транспортного засобу при зверненні треба зазначити в декларації, а в разі його придбання протягом періоду отримання субсидії громадяни зобов'язані повідомляти управління праці та соціального захисту населення міської ради протягом 30 днів.

Окрім того, у деклараціях про доходи – у новій графі "інші доходи" – необхідно буде вказувати доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири (будинку), тощо.

Щодо субсидій для внутрішньо-переміщених осіб, то вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Призначення субсидії за рішенням комісії на збільшену норму житла непрацездатним непрацюючим громадянам, допускається не більш ніж на 30%.      

Наприклад, для  непрацездатної непрацюючої особи, яка проживає в домоволодінні одна - субсидія може бути призначена на 63,53 кв.м житла, для двох  непрацездатних непрацюючих осіб - 81,27 кв.м.

Також,  з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 кубічних метрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат-годин на 1 квадратний метр площі.

Усі, хто потребує допомоги від держави, будуть і надалі її отримувати.

   

Comments