ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Новий Порядок призначення субсидії торкнеться майже 30% отримувачів житлових субсидій

опубліковано 18 трав. 2018 р., 06:36 УТСЗН ЛМР

В рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у зв’язку з набранням чинності з 01 травня 2018 року нового Порядку призначення житлових субсидій працівниками управління праці та соціального захисту населення міської ради 18 травня 2018 року проведено 3 зустрічі щодо роз’яснення норм призначення субсидій на новий неопалювальний період, а саме: заступником начальника управління – начальником відділу соціальних допомог Жиновою О.М. з трудовим колективом ДП Лозоваводосервіс КП «Теплоенерго», мешканцями Домаської сільської ради та в актовій залі управління спеціалістами відділу соціальних допомог проведено зустріч з мешканцями м.Лозова.

В першу чергу на всіх зустрічах було наголошено на необхідності подання нової Заяви та  Декларації наступним категоріям отримувачів:  

-   орендарям житла;

-   внутрішньо переміщеним особам;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

-  сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

-  громадянам, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

         - особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловік, дружина), на яке було призначено субсидію в попередньому періоді.

З 1 травня 2018 року право на отримання субсидії втратять домогосподарства, у складі яких або у складі сімї члена домогосподарства є особи працездатного віку, які не працюють, але вони мають право звернутися до комісії за умови, якщо ця особа протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням субсидії сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі не менше ніж мінімальний та в подальшому продовжує сплачувати ЄСВ протягом всього періоду призначенням субсидії.

З 01.01.2018р. згідно з Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” мінімальний розмір єдиного соціального внеску для непрацюючих осіб та осіб,які забезпечують себе роботою самостійно,розмір внеску становить 22% від  мінімальної заробітної плати помноженої на коєфіціент 2, що складає 1638,12 грн.

Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли члени домогосподарства або члени сімї особи із складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більше 60днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Всі доповідачі звернули увагу присутніх на той факт, що новим Порядком передбачено обов’язок отримувачів житлової субсидії щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу та обов’язок протягом 30 календарних днів інформувати управління про всі обставини, які можуть вплинути на розмір та право отримання субсидії.


Comments