ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Працюй вільно

опубліковано 22 черв. 2021 р., 05:12 УТСЗН ЛМР

Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради інформує, що відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації.

Згідно зі ст. 14 Закону України "Про зайнятість населення" особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, відносяться до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Результати дослідження щодо проблеми працевлаштування людей з інвалідністю, проведеного в рамках спільної ініціативи Міністерства соціальної політики України, проекту Ради Європи "Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні та громадської організації "Громадський рух "Соціальна єдність" наведені в Додатку 1.

Додаток №1_Інформаційні матеріали


Comments