ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Рекомендації  роботодавцям, первинним профспілковим організаціям для врахування в колективних договорах положень щодо досягнення гендерної рівності на ринку праці

опубліковано 28 лип. 2015 р., 11:17 tenny Adventure   [ оновлено 28 лип. 2015 р., 11:21 ]
1. Ураховувати, що відносини між роботодавцем і працівниками, а також між працівниками підприємства будуються на засадах гендерної рівності та недопущення будь-яких дискримінаційних дій.

2. Вживати заходи, спрямовані на формування гендерної культури трудового колективу. 

Для роботодавців: 

3. Забезпечувати рівні права та можливості жінок і чоловіків. 

4. Створювати умови праці, які дозволяють жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі. 

5. Забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обставинами. Забезпечувати надання працівникам: 

  • можливості роботи на умовах неповного робочого часу, оформлення гнучкого робочого графіку; 
  • жінкам і чоловікам забезпечувати рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищення кваліфікації та перепідготовки. 

6. Здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці. 

7. Вживати заходи щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці. 

8. Вживати заходи щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань. Забезпечувати невідкладне вжиття заходів для усунення проявів дискримінації у випадку надходження відповідних скарг працівників. 

Для профспілкових організацій: 

9. Проводити гендерну перевірку всіх рішень, резолюцій, рекомендацій, заходів на підприємстві до їх оформлення та затвердження. 

10. Забезпечувати розгляд скарг працівників підприємства на випадки дискримінації протягом 5 днів з дня надходження скарги та контролювати вжиття адміністрацією заходів щодо усунення проявів дискримінації за її наявності.
Comments