ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Рівні можливості для жінок Харківщини

опубліковано 26 трав. 2021 р., 06:13 УТСЗН ЛМР

Рівні можливості для жінок Харківщини

Проєкт КРИЛА навчатиме жінок  заробляти і розвиватися

18.05.2021, Харків – На Харківщині розпочав роботу проєкт КРИЛА (Жінки залучені: шлях до зростання та економічної безпеки), який втілює організація Пакт за підтримки Уряду Канади. У рамках проєкту 700 жінок, переважно з сільських місцевостей області, пройдуть навчання, зможуть визначитися зі своїми професійними цілями і пріоритетами та підготуються до успішного працевлаштування або започаткування власної справи, отримають менторську підтримку та доступ до фінансування.

Протягом чотирьох років проєкт працюватиме у п’яти територіальних громадах: Лозівській, Олексіївській, Близнюківській, Нововодолазькій та Коломацькій.

«Мета проєкту – покращити економічне благополуччя сільських жінок,  жінок з інвалідністю, постраждалих від домашнього насильства, ветеранок, дружин ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та інших. Ми очікуємо, що навчання та підтримка у рамках проєкту допоможе жінкам та їхнім громадам. Адже завдяки залученню жінок до роботи, а також розвитку їхніх власних бізнес-ініціатив зростатиме загальний добробут громади», - розповідає Олеся Гальчинська, менеджерка проєкту КРИЛА.

«Ми поспілкувалися з жінками та чоловіками Харківщини на фокус-групах та визначили ті проблеми, які найбільше впливають на економічну спроможність жінок у громадах, які беруть участь у проєкті. Наприклад, багато жінок не можуть знайти вакансії за своєю спеціальністю у сільській місцевості і змушені шукати роботу в місті, що не усім підходить. Жінки з освітою часто мусять займатися некваліфікованою працею, адже їх спеціальність не затребувана у громаді. Є жінки, які певною мірою  залежать від соціальних виплат і бояться втратити їх, погодившись на низькооплачувану роботу. Наша задача – допомогти жінкам долати ці перешкоди та почуватися більш впевнено в економічному сенсі», - зазначає Наталя Мацак, координаторка проєкту у Харківській області. 

Проєкт пропонує пакет послуг для жінок, який включає три компоненти: програму «Майстерня можливостей» для мотивації, підтримки у вирішенні особистих проблем і визначенні власних пріоритетів; навчання навичкам працевлаштування для тих, хто після закінчення Майстерні обрав шлях працевлаштування; та навчання бізнес навичкам для тих жінок, які оберуть шлях розвитку підприємництва. Жінки, які обрали шлях розвитку власної справи, матимуть можливість на конкурсній основі отримати стартовий капітал для започаткування бізнесу.

У травні вже розпочалася перша «Майстерня можливостей». Мешканки Харківщини ще зможуть подати заявки на участь: наступний набір стартує у вересні-2021.

Проєкт КРИЛА (Жінки залучені: шлях до зростання та економічної безпеки), реалізується у Київській, Харківській, Львівській та Полтавській областях.

 

Comments