ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Шановні роботодавці та голови профспілкових організацій (уповноважені особи від трудових колективів)

опубліковано 10 січ. 2018 р., 00:48 УТСЗН ЛМР

    За  традицією в лютому-березні в місті проводитиметься двомісячник з укладання колективних договорів підприємствами, установами та організаціями. В ході проведення двомісячника роботодавці та трудові колективи підводять підсумки виконання взаємних зобов’язань за минулий рік та розробляють і укладають колективні договори на поточний рік або вносять зміни чи доповнення, якщо договори укладені на декілька років.

    Колективний договір відповідно до ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди»,      ст. 11 КЗпП України, ст. 20 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» укладається на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи. Це обумовлено тим, що саме наймані працівники забезпечують своєю працею результат праці.

    Головною метою укладання колективного договору є захист прав найманих працівників. Але колективний договір на підприємстві укладається не тільки в інтересах працівників, а і в інтересах роботодавця, так як встановлює взаємні права і обов’язки.    

    Колективний договір, який укладено з дотриманням норм діючого законодавства та з урахуванням наявних можливостей підприємства, сприяє стабільності, продуктивній діяльності підприємства, створенню надійної підстави соціального захисту працівників, запобіганню трудових конфліктів, соціальної напруженості в колективі.

    Відсутність колективного договору на підприємстві, в організації чи в установі призводить до обмеження можливостей захисту прав працівників лише умовами, визначеними в трудовому договорі і законодавстві, яким визначаються державні гарантії, переважно на мінімальному рівні. Колективний договір є також актом стабілізуючого характеру, тому що він дисциплінує, відіграє виховну і просвітницьку ролі. Доведено на  практиці, що на тих підприємствах, де діє колективний договір трапляється набагато менше порушень законодавства.   

    В зв’язку з викладеним вище, запрошуємо Вас, шановні керівники та голови профспілкових комітетів (уповноважені особи від трудових колективів) взяти активну участь у  укладенні колективних договорів на 2018 рік (внесення змін до діючих) та колдоговірну компанію завершити в І кварталі      2018 року.

Управління праці та соціального

 захисту населення Лозівської міської ради

Comments