ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Субсидію за лютий громадяни отримають готівкою

опубліковано 20 лют. 2019 р., 03:58 УТСЗН ЛМР

         Урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 р. № 62 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”  про надання житлових субсидій населенню починаючи з лютого у готівковій формі.

           Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій - "живі гроші" для розрахунків за комунальні послуги, які виплачуватимуться  готівкою безпосередньо одержувачам субсидії.

           По-новому, готівкою отримуватимуть субсидії субсидіанти - ті, кому вона була призначена у 2018 році. У березні вони отримають кошти житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 року, у квітні - за березень, у травні - за квітень., про що одержувачу надсилатиметься  персональне повідомлення на адресу домогосподарства.

          Завдяки новій системі монетизації субсидій громадяни, контролюючи споживання енергії, зможуть по завершенні опалювального сезону отримати зекономлені кошти на власні витрати. 

           Громадяни, які одержують пенсії отримають кошти субсидії на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта". Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсій.

       Всі інші громадяни отримають грошові перекази через платіжну систему "Система термінових переказів "Швидка копійка" або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк".

     Зазначимо, що паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

          Громадяни, що звернулися після 1 січня 2019 року субсидія буде перерахована на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг — починаючи з січня 2019 року, про що одержувачу надсилатиметься персональне повідомлення на мобільний телефон.

        У травні, по завершенні опалювального сезону, уряд обіцяє проаналізувати два варіанти виплати субсидій, і обрати більш ефективний. Саме за ним, як очікується, будуть призначатися і виплачуватися субсидії вже у наступному опалювальному сезоні.

          Також новими нормами постанови передбачено, що житлова субсидія не призначатиметься, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту  населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком (раніше - понад два місяці заборгованості), загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімуми громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.      Відповідна норма не застосовуватиметься під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечило фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі (у тому числі готівковій).

            Крім того, визначено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений за зверненням одержувача з місяця звернення:

             -  непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням отриманої заробітної плати;

             -  особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого було призначено субсидію;

           -   непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.Comments