ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Увага! Перевірки з питань неофіційного працевлаштування.

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:57 tenny Adventure

Управління праці та соціального захисту населення міської ради інформує, що з  01 липня 2021 року в Харківській області стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведення інформаційних заходів.

Звертаємо увагу роботодавців, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір штрафних санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат (станом на 01.07.2021 року – 60 000 грн.).

Управління наголошує на неприпустимості використання незадекларованої праці. Думка, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, помилкова. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю!

Comments