ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Увага! Важливо про субсидію!

опубліковано 26 черв. 2018 р., 00:59 УТСЗН ЛМР

З 1 травня 2018 року набув чинності новий Порядок призначення житлових субсидій, затверджений  Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018р.   № 329.  

Основними нововведеннями цього Порядку є:

1. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (чоловік, дружина, неповнолітні діти та інші);

2. Субсидія  не призначається  домогосподарствам, у складі яких або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи працездатного віку, які не працюють, тобто у яких протягом липня – грудня 2017 року відсутні доходи.

Звертаємо Вашу увагу, норма щодо відсутності доходів протягом вищезазначеного періоду розповсюджується і на тих осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають та членів їх сімей.

  У засобах масової інформації та на центральних телеканалах до відома громадян доноситься інформація, що субсидія може бути призначена через рішення комісії у разі відсутності доходів у осіб працездатного віку. Так, комісії надано таке право, але за певних умов, а саме: особа працездатного віку повинна або стати на облік до центру зайнятості та отримувати державну допомогу по безробіттю, або самостійно сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії та протягом всього періоду отримання субсидії.

  Окремо доводимо до відома домогосподарств, які в минулі періоди отримували субсидію через рішення комісії без врахування до складу сім’ї осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають, що згідно з новим Порядком розгляд на комісії питання призначення житлової субсидії без врахування до складу сім’ї осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають, можливий лише за умови наявності доходів у цієї особи протягом періоду, за який враховуються доходи.

Тобто, субсидія на наступний термін не призначається тим домогосподарствам, яким в минулі періоди субсидія призначалася через рішення комісії, зі зняттям платежів з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають, якщо у цих осіб або членів їх сімей відсутні доходи.

 В червні 2018 року управлінням  праці та соціального захисту населення міської ради проведено автоматичний розрахунок субсидії                 11,6 тис. домогосподарствам на наступний термін. Розрахунок проведено з використанням нового програмного комплексу “Житлові субсидії”, розробленого  державним підприємством “Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики”.

Звертаємося до всіх отримувачів житлових субсидій.

Якщо Ви отримали повідомлення про призначення/відмову в призначенні житлової субсидії з травня 2018 року і у Вас виникли питання, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення, але віднесіться з порозумінням до того, що умови призначення субсидії кардинально змінено, значних змін зазнало програмне забезпечення.

Також, наголошуємо на тому, що у разі надання недостовірної інформації, яка впливає на встановлення права на отримання житлової субсидії або визначення її  розміру, субсидія припиняється і сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії стягується з громадян.

У разі, якщо Ви вже отримали повідомлення про призначення субсидії, але Вами не повідомлено про членів Вашої сімї, які не зареєстровані разом з Вами, або Ваша сімя має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років, та інші обставини, які впливають на визначення права на субсидію, не чекайте перевірки, за результатами якої субсидію буде припинено з моменту призначення, а звертайтеся до управління для заповнення нових заяви та декларації.

Спеціалістами управління постійно вивчаються проблемні питання та надаються відповідні пропозиції щодо вдосконалення системи надання житлових субсидій до вищестоящих організацій. Запрошуємо Вас взяти в цьому активну участь. Лише спільними зусиллями це можливо.

 

                                                                                                      Управління праці та соціального захисту               

                                                                                                       населення Лозівської міської ради


Comments