ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ. ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

опубліковано 7 квіт. 2020 р., 04:16 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 7 квіт. 2020 р., 04:19 ]

      З початку впровадження карантину, спричиненого розповсюдженням вірусної хвороби COVID 19, Урядом було повернуто з-за кордону тисячі громадян України, серед яких, ймовірно, є особи, які постраждали від торгівлі людьми.

Торгівля людьми має різні види:

1) Примусова праця - будь-яка робота, що вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.

2) Рабство - стан людини, щодо якої застосовуються атрибути права власності, зокрема, насильницьке підпорядкування однієї людини іншій.

3) Сексуальна експлуатація - використання особи у діяльності сексуального характеру за винагороду або будь-яку іншу форму відшкодування незалежно від того, чи носить така діяльність добровільний або примусовий характер.

4) Використання у порнобізнесі - діяльність юридичних та фізичних осіб у сфері надання послуг сексуального характеру, створення або утримання місць розпусти та звідництво, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів з метою отримання прибутку.

5) Вилучення органів людини - вилучення з організму людини її складової частини, що має певну будову і спеціальне призначення без згоди самої особи або за її згодою, досягнутою шляхом використання злочинних засобів впливу на неї. Обіцяна особі винагорода не сплачується в повному обсязі або не сплачується взагалі.

6) Використання у жебрацтві - організація та примушування осіб до заняття жебрацтвом шляхом побиття, зґвалтування, навмисного заподіяння каліцтва, нанесення фізичних та/або психологічних травм та інших видів насильства.

7) Втягнення в злочинну діяльність - передбачає дії, пов'язані з безпосереднім психологічним або фізичним впливом на особу, вчинені з метою викликати в неї прагнення взяти участь у одному чи кількох злочинах (примушення до крадіжок, виготовлення та/або перевезення, та/або розповсюдження наркотиків, інших заборонених товарів, торгівлі зброєю, викрадення та/або збуту автотранспортних засобів, здійснення інших злочинів).

8) Використання у збройних конфліктах - використання особи, яка знаходиться у підневільному стані іншої особи, для виконання нею бойових завдань, пов’язаних з поваленням державної влади або порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, тощо.

9) Усиновлення (удочеріння) з метою наживи - взяття на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи доньки, оформлене в установленому порядку, вчинене з метою отримання будь-якої матеріальної вигоди або уникнення певних витрат завдяки усиновленню (удочерінню) (наприклад, бажання отримати контроль над власністю усиновленої особи, залучення до заняття жебрацтвом, азартними іграми, проституцією тощо).

10) Продаж дитини – продаж батьками, близькими родичами, подружжям тощо особи, яка не досягла 18 річного віку, з метою отримання прибутку.

Якщо Ви потрапили у біду або потребуєте додаткової консультації, зверніться до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради або  до органів Національної поліції за місцем проживання (перебування).

За телефонами Національної “гарячої лінії” з протидії торгівлі людьми: 527 (безкоштовно з мобільних телефонів в межах України), 0800505501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів; Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, а також (05745) 5-16-50 – управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради, де Вам нададуть кваліфіковану консультацію щодо подальших Ваших дій.

   Отже, якщо Ви вважаєте себе постраждалим від торгівлі людьми, то маєте право звернутися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

1) інформації щодо своїх прав та можливостей;

2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

3)  одноразової матеріальної допомоги в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

4) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

 

Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!Comments