ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації в період карантину

опубліковано 20 квіт. 2020 р., 22:23 УТСЗН ЛМР

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 ,,Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами), визначено заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби           COVID-19.

Зазначеною постановою дозволено роботу суб’єктів господарювання щодо виготовлення та реалізації технічних та інших засобів реабілітації, що дає змогу забезпечувати осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації.

З огляду на зазначене та з метою недопущення погіршення на період карантину стану здоров’я та умов життєдіяльності осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, рекомендуємо наступне.

У разі самостійного звернення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законного представника до органів соціального захисту населення з метою взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) та/або видачі направлення для забезпечення ТЗР:

- при повторному забезпеченні ТЗР працівник управління формує електроне направлення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), оригінал направлення долучає до особової справи де воно буде зберігатися до подальшого відправлення на підприємство, яке самостійно обрала особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законний представник, а скан-копію направлення направляє на обране підприємство. В подальшому відправляє зазначені оригінали направлень на обрані підприємства після закінчення карантину;

- при первинному забезпеченні ТЗР особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи – працівник управління приймає документи для взяття на облік, в тому числі засобами поштового зв’язку, та видає направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Після закінчення карантину особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законний представник зможе замовити ТЗР на протезно-ортопедичному підприємстві або замовити під час виїзного прийому медико-технічними бригадами протезно-ортопедичного підприємства в м. Лозова.

Ознайомитися з каталогом технічних та інших засобів реабілітації, та переліком підприємств, що відповідають кваліфікаційним вимогам на виготовлення, постачання, ремонт та технічне обслуговування ТЗР можна за посиланням на сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html.

Більш детальну інформацію можно отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області за телефоном (05745)-5-16-37.Comments