ГОЛОВНА‎ > ‎Новини‎ > ‎

Зміни в Порядку надання житлових субсидій

опубліковано 25 жовт. 2018 р., 03:26 УТСЗН ЛМР

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Урядом внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

 Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла до 30%, на яку надається субсидія, а саме : які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; пенсію за вислугою років; державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

 Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів втратять право на субсидію.

Субсидія не призначатиметься у разі наявності у громадян заборгованості за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

 Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу

Житлова субсидія призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

 Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі

За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

 Розширено повноваження комісій по призначенню субсидії.

Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;

- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

 Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.

Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

 Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини

У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною

 Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії

До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

 Невикористану субсидію можна отримати через відділення Укрпошти

В окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

 

Comments