ГОЛОВНА‎ > ‎СУБСИДІЇ‎ > ‎

Новини!!!

НОВА Допомога на дітей багатодітним сім'ям

      З метою реалізації законодавства України щодо підтримки сімей, у складі яких виховується троє та більше дітей, починаючи з 1 квітня 2019 року почав діяти Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях.

         Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на в України. 

          Для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 р. включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 р.

          Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

         Призначення і виплата допомоги здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги .

 Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.          

 Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

 Документи, необхідні для призначення допомоги подаються заявником особисто за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус:

  - заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

 - посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

 -  свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

 Для мешканців об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами та передаються  до управлінням праці та соціального захисту населення.

 У разі звернення одного з батьків дитини за призначенням допомоги орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення зазначеної допомоги.

 У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Виплата допомоги припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

втрати статусу багатодітної сім’ї;

смерті дитини;

смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Виплата допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.

 

 

Житлова субсидія готівкою!!!

Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами і користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію в будь-якому відділенні Ощадбанку.

Потрібен тільки паспорт та ідентифікаційний код.

Немає ніякої прив'язки до місця реєстрації громадянина, з яким призначена державна допомога для оплати комунальних платежів. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», в квітні вже на картку, яку банк видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, пропонується перед відвідуванням банку пройти реєстрацію на офіційному сайті або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України). Це дозволить субсидіанту самостійно вибрати найближче відділення, зручний час і дату для отримання субсидії без черг. Отримати субсидію ця категорія субсидіантов зможе з 12 числа кожного місяця грошовим переказом через систему «Швидка копійка» Ощадбанку або на поточні рахунки, відкриті в Ощадбанку. Для отримання потрібні тільки паспорт та ідентифікаційний код. При цьому якщо субсидіант, який не є пенсіонером, вже має поточний рахунок в Ощадбанку, то субсидія автоматично буде зарахована саме на цей рахунок, і Ощадбанк надішле SMS про її надходження (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Якщо субсидіант не має поточного рахунку в Ощадбанку, Міністерство соціальної політики України через підприємство Укрпошта направить адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через Ощадбанк. При отриманні першої субсидії в грошовій формі через систему грошових переказів «Швидка копійка» субсидіанту запропонують відкрити поточний рахунок. Це дасть можливість при зарахуванні подальших субсидій отримувати від Ощадбанку SMS про надходження субсидії (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Не потрібно буде кожен раз відвідувати відділення для отримання субсидії - вона буде автоматично зараховуватися банком на карту; отримуючи субсидію на карту, клієнт зможе знімати кошти в будь-якому банкоматі, а також зручно і своєчасно оплачувати комунальні послуги в мобільному або інтернет-банкінгу «Ощад 24/7».

Субсидіантам-пенсіонерам не потрібно додатково реєструватися для отримання субсидії. Пенсіонери отримають субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківський пенсійний рахунок (в Ощадбанку або іншому банку, в якому вони зазвичай отримують пенсію). Для отримання інформації з будь-яких питань, пов'язаних з призначенням субсидії, субсидіантам слід звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, дзвонити на урядову «гарячу лінію» (15-45) або подавати звернення на сайті урядового контактного центру www.ukc.gov.ua. Щодо інформації про спожиті послуги, нараховані суми, розмір заборгованості/переплати субсидіанти можуть звертатися до постачальників комунальних послуг. Дізнатися більше про реєстрацію для відвідування відділення і механізм отримання виплат можна, звернувшись до Контакт-центр Ощадбанку, тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України).

Субсидію за лютий

громадяни отримають готівкою


          Урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 р. № 62 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”  про надання житлових субсидій населенню починаючи з лютого у готівковій формі.

     Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій - "живі гроші" для розрахунків за комунальні послуги, які виплачуватимуться  готівкою безпосередньо одержувачам субсидії.

           По-новому, готівкою отримуватимуть субсидії субсидіанти - ті, кому вона була призначена у 2018 році. У березні вони отримають кошти житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 року, у квітні - за березень, у травні - за квітень., про що одержувачу надсилатиметься  персональне повідомлення на адресу домогосподарства.

          Завдяки новій системі монетизації субсидій громадяни, контролюючи споживання енергії, зможуть по завершенні опалювального сезону отримати зекономлені кошти на власні витрати. 

           Громадяни, які одержують пенсії отримають кошти субсидії на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта". Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсій.

           Всі інші громадяни отримають грошові перекази через платіжну систему "Система термінових переказів "Швидка копійка" або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк".

        Зазначимо, що паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

       Громадяни, що звернулися після 1 січня 2019 року субсидія буде перерахована на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг — починаючи з січня 2019 року, про що одержувачу надсилатиметься персональне повідомлення на мобільний телефон.

            У травні, по завершенні опалювального сезону, уряд обіцяє проаналізувати два варіанти виплати субсидій, і обрати більш ефективний. Саме за ним, як очікується, будуть призначатися і виплачуватися субсидії вже у наступному опалювальному сезоні.

            Також новими нормами постанови передбачено, що житлова субсидія не призначатиметься, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту  населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком (раніше - понад два місяці заборгованості), загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімуми громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.           Відповідна норма не застосовуватиметься під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечило фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі (у тому числі готівковій).

      Крім того, визначено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений за зверненням одержувача з місяця звернення:

              -  непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням отриманої заробітної плати;

               -  особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого було призначено субсидію;

               -   непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

 


Монетизація субсидій

Кабінет Міністрів України в грудні 2018 р. прийняв Постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1176 "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі"  про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Громадяни, як і раніше, звертаються до управлінь соціального захисту населення за місцем проживанням, і управління відповідно проводять нарахування субсидій. Змінюється лише алгоритм виплати субсидій. Зміни полягають у тому, що до нарахування субсидій залучено Ощадбанк. Тобто управління праці та соціального захисту населення нараховують субсидії відповідно до соціальних норм, відповідно до доходів громадян. Ці дані передаються до Міністерства соціальної політики, яке, в свою чергу, передає їх до Ощадбанку. Банк відкриває рахунок на кожного громадянина, який звернувся за субсидією. Субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис громадянина в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку».

Громадянам, які вже отримують субсидію, не потрібно нікуди звертатися, субсидія буде нараховуватися автоматично протягом усього опалювального сезону.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2000 гривень. 1500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

Постановою передбачено, що грошей на руки громадянам видавати не будуть. Розрахунки як і були, так і залишаються виключно між юридичними особами.

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи.

На кожного отримувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у  банку, у  якому будуть відбиватися суми житлової субсидії у грошовій формі. В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні –  суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки отримувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Оплата комуналки відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть онлайн-платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те - скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені персональні електронні кабінети, де можна буде відстежувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації щодо перерахування коштів надавачам комунальних послуг можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 в порядку визначеному АТ»Ощадбанк».

 


 Зміни  в Порядку надання житлових субсидій


Постановою Кабінету Міністрів України від  17 жовтня №841 внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються  з 1 жовтня 2018 року.

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.

Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

 З даного питання отримано роз'яснення Міністерства соціальної політики України.Зміни в Порядку надання житлових субсидій

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Урядом внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла до 30%, на яку надається субсидія, а саме : які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; пенсію за вислугою років; державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів втратять право на субсидію.
Субсидія не призначатиметься у разі наявності у громадян заборгованості за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу
Житлова субсидія призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі
За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Розширено повноваження комісій по призначенню субсидії.
Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:
- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.
Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини
У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною

Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії
До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

Невикористану субсидію можна отримати через відділення Укрпошти
В окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Щодо добровільної сплати єдиного соціального внеску непрацюючими громадянами

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачена добровільна сплата єдиного внеску. 3 особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала  загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого  єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за  мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на  коефіцієнт 2.

Згідно з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 р. за № 508/26953) (зі змінами) передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску), що містить дані про розмір єдиного внеску та період, за який він сплачується.

Враховуючи зазначене, непрацюючим працездатним особам, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, необхідно звертатися до органів державної фіскальної служби для укладення договору добровільного страхування.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із урахуванням вимог Положення.

                                                                                               Управління праці та соціального захисту              

                                                                                                   населення міської ради


ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
фінансів України 
20.04.2015 № 449 
(у редакції наказу 
Міністерства фінансів України 
від 04 травня 2018 року № 469)

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
07 травня 2015 р. 
за № 508/26953

ІНСТРУКЦІЯ 
про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

1. Платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:

члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню,- на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);

особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, та не належать до платників єдиного внеску, визначених підпунктами 3, 4, 6 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України,- виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Повідомлення про взяття на облік платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, видається відповідно до Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 липня 2017 року № 651, постановою Правління Пенсійного фонду України від 21 липня 2017 року № 16-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2017 року за № 1017/30885, у формі витягу з реєстру страхувальників (щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування).

2. Порядок укладення договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

1) особи, зазначені в абзацах другому, третьому пункту 1 цього розділу, подають до органів доходів і зборів за місцем проживання:

заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції;

копію трудової книжки (за наявності);

виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

копію документа, що посвідчує особу.

Особи, зазначені в абзаці другому пункту 1 цього розділу, надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві;

2) орган доходів і зборів відмовляє в укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) у разі, якщо особа:

підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;

не відповідає вимогам, визначеним в абзаці третьому пункту 1 цього розділу;

надала неповні або недостовірні відомості;

раніше уклала договір про добровільну участь, дія якого не припинена або за яким не виконано передбачені договором умови;

бажає укласти договір на строк менше одного року (крім договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску)).

В інших випадках відмова в укладенні договору про добровільну участь не допускається;

3) з особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, наведеного у додатку 4 до цієї Інструкції;

4) за бажання особи сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), і у разі отримання від неї заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою, наведеною в додатку 5 до цієї Інструкції.

Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

3. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними в підпункті 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції:

1) платники, зазначені в підпункті 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, обчислюють єдиний внесок відповідно до пункту 10 розділу ІІІ цієї Інструкції.

При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду для платників, зазначених в:

абзаці другому пункту 1 цього розділу, не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладення договору;

абзаці другому пункту 1 цього розділу, не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2, та не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору;

2) зазначені платники сплачують єдиний внесок щомісяця в розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь, до 20 числа місяця, що настає за місяцем, за який він сплачується (крім осіб, які здійснюють одноразову сплату);

3) сплачені суми єдиного внеску в разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено єдиний внесок, враховується до страхового стажу тільки за умови подання звіту.

4. Оформлення договорів про добровільну участь.

У договорі про добровільну участь зазначаються:

назва документа;

відомості про особу, які вносяться до системи персоніфікованого обліку:

прізвище, ім’я, по батькові особи, за яку сплачується єдиний внесок;

дата народження;

громадянство;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

строк дії договору;

порядок сплати єдиного внеску та рахунки, на які він має сплачуватися;

умови набуття застрахованою особою права на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням відповідно до Закону;

умови розірвання договору;

права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;

інші умови за згодою сторін або передбачені Типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

дата набрання чинності договором.

5. Протягом особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та на весь період незаконного позбавлення волі на території проведення антитерористичної операції платники, визначені підпунктом 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, звільняються від виконання обов’язків щодо сплати єдиного внеску в строки, визначені цим договором і Законом, у разі:

призову на військову службу під час мобілізації або залучення до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу,- з першого календарного дня місяця призову на військову службу під час мобілізації платника до останнього календарного дня місяця, в якому платника було демобілізовано або завершено його лікування (реабілітацію);

незаконного позбавлення волі на території проведення антитерористичної операції - з першого календарного дня місяця незаконного позбавлення волі до останнього календарного дня місяця, в якому платника було визволено або завершено його лікування (реабілітацію), необхідні після визволення.

Підставою для такого звільнення є заява особи, яка:

бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів такою особою протягом 10 днів після її демобілізації або після закінчення лікування (реабілітації);

бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та копії документів, що підтверджуються даними державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника, які подаються до органу доходів і зборів протягом 30 днів після визволення або після закінчення лікування (реабілітації).

Невиконання обов’язків у зазначених випадках щодо сплати єдиного внеску в строки, визначені договором про добровільну участь, не вважається порушенням умов договору (крім договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата внеску)) і не є підставою вважати договір таким, умови якого не виконано.

Період, за який сплачено єдиний внесок, відповідно до укладеного договору про добровільну участь буде зараховано до страхового стажу тільки за умови подання звіту.

Надалі така особа матиме право на укладення договору про добровільну участь.

З платниками, визначеними підпунктом 5 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, або яких незаконно позбавлено волі на території проведення антитерористичної операції, не розриватиметься укладений договір про добровільну участь як такий, за яким не виконано умов до моменту їх демобілізації, визволення або після закінчення лікування (реабілітації) у разі надання до органу доходів і зборів:

відповідним державним органом протягом 10 днів після мобілізації таких осіб - копії військового квитка або копії документа із зазначенням даних про призов таких осіб на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

членом сім’ї (у визначенні, наведеному в підпункті 14.1.263 пункту 14 статті 14 Податкового кодексу України) особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування,- заяви та копії документів, що підтверджуються даними державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника.Кому в травні повторно подавати документи

для оформлення субсидії.

З 1 травня 2018 року Урядом внесено зміни до Порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. 

Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають куплених предметів вартістю понад 50 тис.грн., нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і тому звертатися до управління праці та  соціального захисту населення міської ради не потрібно.  

Повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати наступним категоріям громадян:  

-   орендарям житла;

-   внутрішньо переміщеним особам;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

-  сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

-  громадянам, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловік, дружина), на яке було призначено субсидію в попередньому періоді.

Відтепер субсидію на загальних підставах не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, з дати випуску якого минуло менше 5 років, а буде розглянуто на комісії за зверненням громадянина. Тепер інформацію про наявність транспортного засобу при зверненні треба зазначити в декларації, а в разі його придбання протягом періоду отримання субсидії громадяни зобов'язані повідомляти управління праці та соціального захисту населення міської ради протягом 30 днів.

Окрім того, у деклараціях про доходи – у новій графі "інші доходи" – необхідно буде вказувати доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири (будинку), тощо.

Щодо субсидій для внутрішньо-переміщених осіб, то вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Призначення субсидії за рішенням комісії на збільшену норму житла непрацездатним непрацюючим громадянам, допускається не більш ніж на 30%.      

Наприклад, для  непрацездатної непрацюючої особи, яка проживає в домоволодінні одна - субсидія може бути призначена на 63,53 кв.м житла, для двох  непрацездатних непрацюючих осіб - 81,27 кв.м.

Також,  з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 кубічних метрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат-годин на 1 квадратний метр площі.

Усі, хто потребує допомоги від держави, будуть і надалі її отримувати. 


До уваги отримувачів субсидії!

 До уваги отримувачів субсидії, що мешкають в багатоквартирних будинках та користуються послугою з централізованого теплопостачання без будинкових засобів обліку!

        Субсидія на послугу з централізованого опалення для таких громадян розраховується виходячи з соціальної норми та тарифу за 1 кв.м. опалювальної площі.

     Затверджений з 01 листопада 2017 року тариф 41,43 грн. за 1 кв.м. опалювальної площі розраховано на температуру зовнішнього повітря +0,16 град.

    Нарахування КП”ЖУК” за послугу в жовтні - грудні поточного року проводилися в залежності від температури зовнішнього повітря, яка була вище встановленого показника ( в жовтні +6,5 град., в листопаді +2,5 град.).

      В зв'язку з тим, що субсидія надавалася  з розрахунку встановленого тарифу, а нарахування за послугу КП”ЖУК” проводилися в залежності від температури зовнішнього повітря, в квитанціях на оплату за послугу з централізованого теплопостачання без лічильника  значиться переплата.

    Відповідно до Порядку надання житлових субсидій населенню по закінченні опалювального періоду управлінням праці та соціального захисту населення буде проведено перерахунок субсидії за опалювальний період в залежності від температури зовнішнього повітря.

Для недопущення виникнення боргу, громадянам, що користуються послугою з централізованого теплопостачання без будинкових засобів обліку, необхідно сплачувати щомісячно розмір обов'язкового відсотку платежу за послугу.       

До уваги отримувачів субсидії!

Для призначення субсидії на опалювальний період громадянам, в складі сім'ї яких є діти, яким виповнилося 14 років, необхідно терміново подати до управління праці та соціального захисту населення міської ради  інформацію щодо номеру паспорту та  реєстраційного номеру  платника податків дитини. 

Надання зазначеної інформації передбачено змінами до програмного забезпечення для призначення житлових субсидій та є обов'язковим.


Зміни до порядку надання житлових субсидій

 Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову № 609, якою внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, що набрали чинності з 19.08.2017 р. (з дня опублікування), зокрема: 

визначено розмір простроченої  понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка враховується при визначенні права на призначення субсидії на наступний період

Нагадаємо, що з 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не призначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. В такому випадку субсидія буде призначена у разі погашення заборгованості або укладання договору реструктуризації боргу. 

Тобто, якщо раніше за наявності простроченої заборгованості була навіть менше 100 грн., субсидія на наступний термін не призначалась. 

Внесеними змінами передбачено, що при призначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). 

Наприклад, якщо сім'я має заборгованість за послуги, однак її загальна сума не перевищує 340 грн., зазначена заборгованість не вплине на визначення права на призначення субсидії. Таким сім'ям управлінням праці та соціального захисту населення проведено призначення субсидії з травня 2017 року на наступний 12-ти місячний термін.

- врегульовано питання виплати зекономлених сум субсидій сім'ям, у яких одержувач субсидії помер

З поточного року передбачено, що отримувачі субсидії, які економно споживали газ або електроенергію для опалення житла протягом опалювального періоду, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу, можуть отримати частину зекономленої субсидії в сумі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів газу або 150 кВт.год. електроенергії (по електроенергії - це 135 грн., по газу – близько 688 грн.).

Згідно внесених змін у разі смерті одержувача субсидій, зекономлені суми субсидії виплачуються одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію. 

- приведені у відповідність до фактичного споживання соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води.

Відповідно до змін, внесених до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» та від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 01 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ: 

на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу; 

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу; 

на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу. 

- змінено період, за який враховуються доходи  для призначення житлових субсидій

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III та IV квартал 2017 року. 

Сім'ям, які вперше звернуться за призначенням субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Крім того, внесеними змінами надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна та врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

                                                                               УВАГА !!!                                                                                     

З 01.05.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 300 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

 Вищезазначеною постановою передбачено:

 Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно послуг, на які надається субсидія

 Вищезазначеною постановою доповнено перелік послуг, на які надається субсидія, а саме: послугою з транспортування та розподілу природного газу.

            Про період врахування доходу для призначення субсидії.

     Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг розраховується на підставі середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а  субсидія   на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

     У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються  доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

            Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

          Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

      Для орендарів житлового приміщення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору оренди з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору. На наступний період субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

 

             Субсидія не призначається тим, хто має прострочену заборгованість з опати житлово-комунальних послуг.

             У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці  заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що управління праці та соціального захисту населення інформує громадян. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин не підтвердив документально сплату заборгованості або укладення договору реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути подовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

         Громадяни, в яких відбулися зміни в складі сім'ї, зобов'язані протягом місяця повідомити управління праці та соціального захисту населення та подати нові заяву та декларацію.

     Повернення невикористаних сум субсидії.

              Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення , послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення   повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.

            Частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг з газо- електропостачання для індивідуального опалення індивідуального опалення (теплопостачання), що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу / електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ”Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року виконавцями/виробниками послуг. Перерахування невикористаних сум субсидій або виплата її через відділення поштового зв'язку  буде здійснюватися управлінням праці та соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

 Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, допомогою на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування..

 Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані шомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії ( крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов'язкову частку платежу.)

 Зміни до соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, для призначення субсидії соціальна норма становить 75 кв.метрів на домогосподарство.

 Якщо у Вас виникають питання щодо Програми житлових субсидій, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення міської ради, яке розташоване  за  адресою:

 м.Лозова,  м-н 4,  буд.73  або   за   телефоном гарячої лінії:

 5-13-55

До уваги громадян, які користуються житловою субсидією!

опубліковано 28 вер. 2018 р., 03:32 УТСЗН ЛМР

Відповідно до нового Порядку надання житлових субсидій населенню, що діє з 01.05.2018 року змінено підхід до призначення житлових субсидій, а саме: субсидія не призначається,  якщо у громадян працездатного віку  взагалі відсутні доходи; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Для розрахунку субсидії заробітна плата враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Тому, у громадян, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати, розмір середньомісячного доходу для призначення субсидії буде нижче розміру мінімальної заробітної плати, що позбавляє їх права на житлову субсидію на загальних підставах.

Отримати субсидію ці громадяни можуть за рішенням комісії, звернувшись до управління праці та соціального захисту населення міської ради із заявою на розгляд комісії з питань призначення житлової субсидії при виконавчому комітеті міської ради.

Звертаємо увагу  громадян, у яких члени сім'ї (чоловік, дружина) зареєстровані за іншою адресою. У зв'язку з тим, що з травня 2018 року до розрахунку субсидії в обов'язковому порядку враховуються доходи членів сім'ї (чоловіка, дружини), незалежно від реєстрації, Вам  необхідно подати до управління інформацію про незареєстрованих членів сім'ї для уникнення переплати бюджетних коштів.

Відповідно до законодавства надання субсидії припиняється у разі виявлення недостовірної інформації, а надміру виплачені кошти підлягають поверненню  на вимогу управління або у судовому порядку.

Субсидія призначається окремо на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня та на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

В зв'язку з цим, громадянам, яким субсидію було призначено за рішенням комісії, а саме у випадках, коли зареєстровані особи фактично не проживають за адресою реєстрації, орендарям житлового приміщення, в жовтні цього року необхідно подати до управління заяву для призначення субсидії на опалювальний період.

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані протягом місяця поінформувати управління праці та соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку) осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств – виробників/виконавців   житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг на суму понад 50 тис.грн., шляхом подання відповідних документів.

                                                              

                                                                                                Управління праці та соціального захисту               

                                                                                                     населення міської ради

1-1 of 1