Новини


Програма підтримки ВПО Українського фонду  «Благополуччя дітей» розпочинає реєстрацію

У Програмі підтримки ВПО можуть взяти участь родини зі статусом внутрішньо переміщених осіб із зони АТО, які проживають у Харківській області.

У 2018 році допомога надається за двома напрямками. Компонент розвитку передбачає дистанційне навчання та консультації з працевлаштування, а також роботу груп соціально-психологічної підтримки та здобуття навичок благополучного життя для дорослих і дітей.

Ваучерний компонент – це благодійна допомога найуразливішим родинам для придбання товарів першої необхідності. Ми зможемо підтримати родини, які пройдуть двохетапне дослідження та будуть визнані неспроможними самостійно забезпечувати себе.

Подробиці участі та обов’язкова попередня реєстрація – на сторінці фонду www.childfund.org.ua.

Гаряча лінія Програми підтримки ВПО у Харківській області:

+ 38 050 823 56 56 (Пн–Сб, 9.00 –18.00)

Програма підтримки ВПО у Харківській області: https://www.facebook.com/vaucherkh/

Повідомте цю інформацію знайомим родинам ВПО, які можуть потребувати нашої допомоги!

Для довідки:

У 2018 році наша організація продовжить реалізацію на території Харківської області проекту «Благодійна допомога ВПО та найбільш вразливим родинам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні»,  що ми впроваджуємо в співпраці з Diakonie Katastrophenhilfe за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Програма підтримки ВПО у 2018 році буде працювати за двома основними напрямками – розвитку та надання ваучерної допомоги.

Компонент розвитку передбачає дистанційне навчання та консультації з працевлаштування для людей, які хочуть самостійно стояти на ногах,  а також роботу груп соціально-психологічної підтримки та здобуття навичок благополучного життя для дорослих і дітей.

Ваучерний компонент – це благодійна допомога найбільш вразливим родинам для придбання товарів першої необхідності. Допомогу отримають родини, які пройдуть дослідження та будуть визнані неспроможними самостійно забезпечувати себе.

У 2018 році в Харківській області учасниками ваучерного компонента програми стануть щонайменше 600 родин, а заходи із розвитку та відновлення охоплять близько 900 дорослих і дітей.

 

До уваги внутрішньо переміщених осіб

Що таке перевірка місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО)?

    Перевірка місця проживання/перебування ВПО — це візит державного соціального інспектора управління праці та соціального захисту населення до житлового приміщення, де проживає особа, з метою перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне проживання/перебування ВПО.

                 Що робити, якщо Ви змінили адресу проживання, зазначену у довідці ВПО?

        Вам необхідно протягом 10 днів після переїзду повідомити про це управління праці та соціального захисту населення за новим місцем проживання/перебування та отримати нову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

             На підставі чого проводиться перевірка місця проживання/перебування ВПО?

    Здійснення перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 “Деякі питання  здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”.

             Кого стосується перевірка?

        Перевірка місця проживання/перебування ВПО передбачена щодо всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), довічну державну стипендію, усі види соціальної допомоги та компенсацій, матеріальне забезпечення, надання соціальних послуг, субсидії та пільги (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

            ВПО, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, також підлягають перевірці.

            Яким чином проводиться перевірка?

        Державний соціальний інспектор управління праці та соціального захисту населення протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви про призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи. 

        Чергова перевірка проводиться шляхом відвідування не рідше одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. 

        У разі відсутності ВПО за місцем фактичного проживання під час проведення перевірки державний  соціальний інспектор залишає за адресою письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної індентифікації. У разі, коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з'явилася до управління, їй надсилається повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної індентифікації. Водночас, управління надсилає запит до Держприкордонслужби щодо виїзду ВПО за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

             В яких випадках можуть бути припинені соціальні виплати?

            Соціальні виплати припиняються у разі:

- наявність підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

- встановлення факту відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї;

- отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

- скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

- отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

          ______________________________________________

Урядом врегулювано питання отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи студентами

 

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 371 від  31.05.2017 “Про внесення змін до пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ” згідно з якою:

На отримання довідки мають право також студенти, учні професійно-технічних навчальних закладів, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки, якщо вони не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, зазначені в статті 1 Закону  України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб"

 Прийняте Урядом рішення сприятиме забезпеченню прав і свобод, передбачених чинним законодавством для внутрішньо переміщених осіб вищезазначеної категорії, що сприятиме їх соціальному захисту.

 

Comments