Попередження насильства в сім'ї

НАСИЛЛЯ - ПРОБЛЕМА, ПРО ЯКУ НЕ ВАРТО МОВЧАТИ


«СТОП НАСИЛЬСТВО МАСКА 19 » Протидія домашньому насильству в умовах карантину на Лозівщині

опубліковано 14 груд. 2020 р., 05:24 УТСЗН ЛМР

«СТОП НАСИЛЬСТВО МАСКА 19 »

Протидія домашньому насильству в умовах карантину на Лозівщині

            У зв’язку з карнатинними заходами  щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби  COVID – 19 у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником. А коли вся увага зосереджена на сфері охорони здоров'я, то проблема домашнього насильства ризикує бути недооціненою, тому ми прикладаємо максимальних зусиль для інформування населення про можливості отримання допомоги у кризових випадках, а також для забезпечення доступності та якості соціальних послуг, які можуть отримувати постраждалі особи. Також багатьом людям рекомендується працювати з дому, щоб уникати скупчення людей. Хоча дім багато хто вважає найбезпечнішим місцем, для жертв домашнього насильства це далеко від реальності. В групі ризику зараз знаходяться не тільки сім'ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хто тимчасово втратив роботу або заробіток, сім'ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією або сім'ї, де є літні чи недієздатні люди. Все це, помножене на психологічний тиск у період карантину, може викликати агресію і напруження в сім'ї.


Зупинимо  разом сташні наслідки “щоденного злочину” - домашнього насильства!

Мета нашої команди дуже проста — ми хочемо як найбільше людей поїнформувати, щоб зменшити кількість насильства у сім*ї, зокрема розповісти жертвам, що держава їх захищає та вказати кривднику на неминучу відповідальність, яка на нього чекає. 


Долучайтесь до флешмобу! Життя без насильства!

- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;

- Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

- Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225 або з мобільного 116-111 (цільодобово);

-  Урядовий кол-центр 15-45;

- «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;

- Оперативна лінія Національної поліції України 102 (цільодобово);

- Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради (05745) 5-16-50 (з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі), електрон. пошта utszn@lozovarada.gov.ua ;

- Лозівський міський центр соцііальних служб для сім’ї, дітей та молоді (05745)5-15-11 або 0950331483(з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі) ;

- Служба у справах дітей міської ради (05745) 22-555 (з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі).

Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім'ї або з недієздатними чи літніми людьми, то, ставши свідком можливого домашнього насильства, одразу ж телефонуйте на «гарячі лінії» допомоги. Так ви зможете врятувати  здоров'я, а може, і життя цих людей. 


Попередження насильства в сім'ї

опубліковано 14 груд. 2020 р., 05:13 УТСЗН ЛМР

Проблема домашнього насильства досить поширене в сучасному суспільстві явище. Молодь Лозівської громади розбиває стереотипи: «б’є  - значить любить». Намагаючись донести до всіх оточуючих, що насильство – це злочин, активістами Лозівської міської ради старшокласників було створено відео-ролик «Ми - проти насильства». Очима дітей висвітлено цю проблему, окреслено шляхи виходу з неї.

Створений молоддю ролик транслюється в закладах освіти територіальної громади, на сайті управління праці та соціального захисту населення міської ради та в соціальних мережах.

Лише спільними зусиллями, не залишаючись байдужими, не замовчуючи факти домашнього насильства, ми зможемо побудувати вільне та безпечне суспільство.

 Посилання на відеоролик https://m.youtube.com/watch?v=_la-EWD8SmM


ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!

опубліковано 14 груд. 2020 р., 05:09 УТСЗН ЛМР


З 25 листопада по 10 грудня триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Лозівщина  долучилася до акції. Протягом цих днів  відбуватимуться різноманітні заходи, спрямовані на протидію домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

  Основними завданнями акції “16 днів проти насильства” є:

привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення  з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми;

  -формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

    Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня Міжнародний день волонтера

6 грудня Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня Міжнародний день прав людини .

     Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

    Досягнення позитивних результатів у протидії насильству в сім’ї  щодо жінок, дітей можливе тільки за умови соціального партнерства державних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості й розробки механізму міжвідомчої взаємодії у цих питаннях.

До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:

кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;

кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;

кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;

- Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

- Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225 або з мобільного 116-111 (цільодобово);

-  Урядовий кол-центр 15-45;

- «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;

- Оперативна лінія Національної поліції України 102 (цільодобово);

- Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області (05745) 5-16-50 (з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі), електрон. пошта utszn@lozovarada.gov.ua ;

- Лозівський міський центр соцііальних служб для сім’ї, дітей та молоді (05745)5-15-11 (з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі) ;

- Служба у справах дітей міської ради (05745) 22-555 (з 8- до 17 годин, крім суботи та неділі).

     Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім'ї або з недієздатними чи літніми людьми, то, ставши свідком можливого домашнього насильства, одразу ж телефонуйте на «гарячі лінії» допомоги. Так ви зможете врятувати  здоров'я, а може, і життя цих людей.

   Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!

       

 


Запис без заголовка

опубліковано 31 січ. 2020 р., 06:58 УТСЗН ЛМР

 
  
 
 
   
 


НОРМАТИВНО — ПРАВОВА БАЗА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

опубліковано 31 січ. 2020 р., 06:45 УТСЗН ЛМР

·      Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

·      Закон України “Про соціальні послуги”

·      Постанова Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

·      Постанова Кабінету Міністрів України № 655 від 22.08.2018 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»

·      Розпорядження Кабінету Міністрів України № 728-р від 10.10.2018 «Про схвалення Концепції Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2023 року»

·      Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 654 від 01.08.2018 «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника»

·      Наказ Міністерства соціальної політики України № 1852 від 11.12.2018 «Про утворення Державної установи "Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей"

·      Указ Президента України № 501/2015 від 25.08.2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини»

·      Наказ Міністерства соціальної політики України № 564/836/945/577 від 19.08.2014 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення (Міністерство соціальної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України)» Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 р. за № 1105/25882

Сообщение без заголовка

опубліковано 8 лист. 2018 р., 06:36 tenny Adventure
НАСИЛЬСТВУ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ

опубліковано 2 квіт. 2018 р., 05:52 УТСЗН ЛМР

        07 січня 2018 року вступив в силу Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", яким передбачено ряд спеціальних заходів щодо протидії домашнього насильства, терміновий  заборонний припис стосовно кривдника. 

Насильство у сім’ї. Потрібна допомога?

опубліковано 10 жовт. 2017 р., 22:54 УТСЗН ЛМР

25 листопада у всьому світі визначають Міжнародний день боротьби з гендерним насильством. На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто.

Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насильства з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, жінка обирає шлях мовчати, бо говорити про це соромно, бо треба терпіти, бо ж не годиться виносити сміття з хати, тим паче викликати правоохоронців… Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують, хоча вони і не такі поширені. У такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників, юристів практично неможливо. Перший крок, який варто зробити, — перестати звинувачувати себе, думати, що  це сімейні сварки. У такий ситуації варто не вагаючись звернутися по допомогу!

Що передбачено в законодавстві України щодо соціальної роботи з особами, які вчиняють насильство в сім’ї?

25 вересня 2008 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства стосовно протидії насильству в сім'ї».

Законом розширено перелік осіб, які підпадають під поняття «членів сім’ї», зокрема, члени сім’ї, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю, їхні діти, а також особи, які перебувають під опікою чи піклуванням, та родичі прямої чи непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

Позитивним є виключення із Закону статті 11-ї про віктимну поведінку, оскільки відповідальність за неї порушує права людини, яка постраждала від насильства в сім’ї, і є дискримінаційною стосовно жінок. Адже переважна кількість постраждалих від насильства – це жінки.

Збільшення терміну обмеження, на який виноситься захисний припис з 30 до 90 діб.

З прийняттям даного закону вводиться новий вид роботи – робота з особами, які вчинили насильство в сім’ї, а саме: проходження ними корекційної програми. Дане нововведення передбачає, що проходження такої програми буде запобігати негативним наслідкам насильства в сім’ї та унеможливить або скоротить повторність таких випадків.

За непроходження такої програми в повному обсязі передбачена адміністративна відповідальність за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Стаття 173-2. Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми.

Вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'яти діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб".

          Номери гарячої лінії: 0 800 500 335  (зі стаціонарного телефона), 386 (для абонентов МТС, life:) та Київстар (понеділок — cубота: 9:00–20:00 та неділя : 10:00–18:00)  Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

           Також, у разі необхідності будь-якої допомоги, Ви можете звертатися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської областв, яке знаходиться за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. № 11 (тел (05745- 5-16-50).

 

Поліцейські проти насильства.mp4

Військові проти насильства.mp4

 

Політики проти насильства.mp4

Законодавство стосовно попереджання насильства в сім’ї

опубліковано 11 трав. 2017 р., 01:33 УТСЗН ЛМР

         Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Насильство в сім’ї може бути:

·       фізичне;

·       сексуальне;

·       психологічне;

·       економічне.

Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.   За характером заподіяної фізичної шкоди злочинне насильство поділяється на три види: вбивство; насилля, що є небезпечним для життя і здоров’я потерпілого; насилля, що є не є небезпечним для життя і здоров’я потерпілого.  Під насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого слід розуміти заподіяння легкого тілесного ушкодження, що не призвело до короткочасного розладу здоров’я або короткочасної втрати працездатності, а також вчинення інших насильницьких дій (нанесення ударів, побоїв, обмеження чи незаконне позбавлення волі) за умови, що вони не були небезпечними для життя чи здоров’я в момент заподіяння.

Сексуальне насильство в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю.

Іноді, наприклад, при вчиненні згвалтування, розбійного нападу, психічне насилля може виявитися у застосуванні фізичного насилля щодо близьких потерпілому осіб-родичів, інших осіб, доля яких для потерпілого має істотне значення.

Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.

Для того щоб попередити насильство в сім’ї необхідно вжити соціальні і спеціальні заходи, спрямовані на:

·       усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї;

·       припинення насильства в сім’ї, яке готується або вже почалося;

·       притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні насильства в сім’ї;

·       медико-соціальна реабілітація жертв насильства в сім’ї.

Держава здійснює захист дитини від:

·       усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють;

·       втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;

·       залучення до екстремістських релігійних психокультових угруповань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

Забороняється пропагування у засобах масової інформації культу насильства і жорстокості, розповсюдження порнографії та інформації, що зневажає людську гідність і завдає шкоди моральному благополуччю дитини.

Забороняється також участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, створення дитячих воєнізованих організацій та формувань, пропаганда серед дітей війни і насильства.

Право дитини на особисту свободу охороняється законом.

Порядок притягнення неповнолітніх до кримінальної відповідальності та відбування ними покарання встановлюється законом.

Не допускається застосування до дитини насильства, погроз, інших незаконних дій з метою примушення її дати показання як свідка або визнання своєї вини.

Примусові заходи виховного характеру за вчинення дитиною злочину або в інших передбачених законом випадках застосовуються до неї лише судом.

Законодавство про попередження насильства в сім’ї 

складається з:

·       Конституції України;

·       Кодексу України про адміністративні правопорушення;

·       Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”;

·       Закону України “Про охорону дитинства”;

·       Закону України  “Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх”;

·       Закону України “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”;

·       Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 N 616 “Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну його загрозу”;

·       Інструкції щодо порядку взаємодії структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ України від 07.09.2009 року №3131/386;

·       Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.01.2004 року №38 „Про затвердження заходів щодо виконання Закону України „Про попередження насильства в сім’ї” та Примірного положення про центр медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї”;

·       Наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004 N 5/34/24/11 “Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення”;

·       інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини щодо попередження насильства в сім’ї.

 Органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї.

·       спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї;

·       відповідні підрозділи органів внутрішніх справ;

·       органи опіки і піклування;

·       спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, та жертв такого насильства;

·       кризові центри для членів сімей, в яких вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза його вчинення (далі – кризові центри);

·       центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї.

Розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

Процедура розгляду скарг дітей на порушення їх прав і свобод, жорстоке поводження, насильство і знущання над ними в сім’ї та поза її межами встановлюється законодавством.

 Підставами для вжиття заходів з попередження насильства в сім’ї є:

·       заява про допомогу жертви насильства в сім’ї або члена сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї;

·       висловлене жертвою насильства в сім’ї або членом сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї, бажання на вжиття заходів з попередження насильства в сім’ї у разі, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто;

·       отримання повідомлення про застосування насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення стосовно неповнолітнього чи недієздатного члена сім’ї.

Порядок розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення затверджений Кабінетом Міністрів України від 26.04.2003 року.

Прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалого від насильства в сім’ї або члена сім’ї стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства.

Члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть:

                  ·       кримінальну;

·       адміністративну;

·       цивільно-правову відповідальність.

Посадові особи та працівники, які здійснюють заходи з попередження насильства в сім’ї, не можуть розголошувати відомості про особисте та сімейне життя, що стали їм відомі у зв’язку з виконанням їх службових обов’язків.Я кажу СТОП насильству у своєму житті! А ТИ?

опубліковано 18 квіт. 2017 р., 06:21 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 00:19 ]

 

            0-800-500-255 або 772 з мобільного – Національна дитяча «гаряча » лінія

  Пам’ятка «Про попередження насильства в сім’ї»

 Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15.11.2001р.

 Основні поняття

 асильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування  одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Жертва насильства в сім’ї – член сім’ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім’ї.

Попередження насильства в сім’ї – система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї, припинення насильства в сім’ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненніи насильства  в сім’ї, а також медико-соціальна робота реабілітація жертв насильства в сім’ї.

Реальна загроза вчинення насильства – погроза вчинення одним членом сім’ї стосовно іншого члена сім’ї умисних дій фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування якщо є реальні підстави очікувати їх виконання.

 Види насильства

Фізичне насильство в сім’ї -  умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї -  противправне посягання одного члена сім’ї на  статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування,  залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе  та може завдаватися або завдається шкода  психічному здоров’ю.

Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна  чи коштів, на які постраждалий  має передбачене законодавством право, що може призвести  до його смерті, викликати  порушення фізичного чи психічного здоров’я.

           Хто здійснює попередження насильства ?

     1.    Міністерство соціальної політики.

2.    Національна поліція.

3.    Органи опіки і піклування.

4.    Спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, та жертв такого насильства.

5.    Кризові центри  членів сімей, в яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення.

6.    Центри медико-соціальної реабілітації жертв вчинення насильства в сім’ї. 

1-10 of 11