Я кажу СТОП насильству у своєму житті! А ТИ?

опубліковано 18 квіт. 2017 р., 06:21 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 00:19 ]

 

            0-800-500-255 або 772 з мобільного – Національна дитяча «гаряча » лінія

  Пам’ятка «Про попередження насильства в сім’ї»

 Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15.11.2001р.

 Основні поняття

 асильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування  одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Жертва насильства в сім’ї – член сім’ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім’ї.

Попередження насильства в сім’ї – система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї, припинення насильства в сім’ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненніи насильства  в сім’ї, а також медико-соціальна робота реабілітація жертв насильства в сім’ї.

Реальна загроза вчинення насильства – погроза вчинення одним членом сім’ї стосовно іншого члена сім’ї умисних дій фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування якщо є реальні підстави очікувати їх виконання.

 Види насильства

Фізичне насильство в сім’ї -  умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї -  противправне посягання одного члена сім’ї на  статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування,  залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе  та може завдаватися або завдається шкода  психічному здоров’ю.

Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна  чи коштів, на які постраждалий  має передбачене законодавством право, що може призвести  до його смерті, викликати  порушення фізичного чи психічного здоров’я.

           Хто здійснює попередження насильства ?

     1.    Міністерство соціальної політики.

2.    Національна поліція.

3.    Органи опіки і піклування.

4.    Спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, та жертв такого насильства.

5.    Кризові центри  членів сімей, в яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення.

6.    Центри медико-соціальної реабілітації жертв вчинення насильства в сім’ї. 

Comments