Протидія торгівлі людьми

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — СУЧАСНЕ РАБСТВО

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

опубліковано 15 груд. 2020 р., 22:55 УТСЗН ЛМР

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
  Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
 Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей.
Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
3. Вас примушували відробляти неіснуючі борги;
4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
 Більш детальну інформацію про:
ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми,
порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми,
види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми,
перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми,
контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми можна отримати, звернувшись в управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області (м. Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. 11, 12 відділ координації соціальної роботи, тел. (05745)-5-16-50).
Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів  8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного  Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

  

  

     

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

опубліковано 15 груд. 2020 р., 22:48 УТСЗН ЛМР

 ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

1. Паспорт тримайте постійно при собі та віддавайте його тільки уповноваженим особам. Державні органи та прикордонні служби

2. Зробіть ксерокопії паспортів. Одну копію тримайте з собою.

3. Зробіть скан-копії всіх важливих документів та збережіть їх своїй електронній пошті чи у сервісах накшталт ГУГЛ диск.

4. Перед виїздом в іншу країну ЗАРЕЄСТРУЙСЯ он-лайн на сайті Міністрерства закордонних справ України в системі ДРУГ - http://friend.mfa.gov.ua

5. Ознайомтеся з культурою та релігією іншої країни.

6. Знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

7. Пам'ятайте! Відмітки про локаціях в соціальних мережах допомагають відстежити ваше місцезнаходження не тільки Вашим близьким, але і зловмисникам.

8. Ксерокопію документів, останню фотографію, інформацію про роботодавця та про роботу залишити рідним та близьким.

· Підтримуйте контакт з близькими та рідними та повідомляти їм про зміни місця проживання та роботи.

· Домовтесь з рідними чи друзями про певне нейтральне слово, яке ви зможете сказати або написати, і це буде свідчити що ви потрапили до небезпечної ситуації.

9. Дізнатись контакти та місце знаходження організацій, що можуть допомогти в разі виникнення непередбачених ситуацій: державних структур, поліцію, консульських та посольських установ, громадських організацій, не державних організацій, благодійних фондів та церкви.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ

1. Пам’ятайте робота як на території України так і за її межами повинна бути легальною. В іншому випадку це порушення закону.

2. Дізнайтесь права та обов’язки працівників в країні, в якій ви плануєте працювати, перед підписанням будь-яких договорів, (наприклад водії).

3. Майте документи для працевлаштування за кордоном - робоча віза (окрім Польщі), дозвіл на роботу, договір з працедавцем, діючий закордонний паспорт.

4. Трудова діяльність по туристичній візі незаконна.

5. Змінити тип візи за межами країни походження неможливо.

6. Оформлюйте робочу візу особисто, звернувшись до консульського відділу.

7. Обов’язкова плата - це консульський збір, не платіть за «гарантовану візу».

8. Дізнайтесь повну інформацію про майбутню роботу у фірми-посередника. Та підписуйте договір із майбутнім роботодавцем на зрозумілій вам мові та у двох примірниках.

9. Такі слова як «відносно умов праці будете домовлятись по прибуттю» вказують на шахрайські схеми.

10. Ніколи не підписуйте документи, суть яких не розумієте.

11. Безвізовий режим дозволяє громадянам України знаходитися на території країн ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

12. Подорожуючи без візи, ви не маєте права на оплачувану роботу на території ЄС. Для цього, як і раніше, потрібна віза (окрім Польщі).

ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ФІРМА-ПОСЕРЕДНИК ШАХРАЙСЬКА

1. Будь яка рекламна продукція фірми з посередництва у працевлаштуванні за кордоном має містити адресу, телефон, сайт, номер ліцензії виданої Міністерством соціальної політики України та дату видачі.

2. Фірма-посередник повинна мати свій офіс. Пропозиція зустрітись в кафе або парку повинна привернути вашу увагу.

3. Не ходіть на зустрічі самі. Оскільки шахраї спробують маніпулювати вами та психологічно тиснути. Стороння людина зможе цьому завадити.

4. Оплату послуг фірми-посередника здійснюйте тільки після виконанням ними обов’язків перед вами. Не давайте гроші представникам фірм готівкою. Отримайте від фірми підтверджуючий документ про сплату коштів за надані послуги у працевлаштуванні.

5. Знайте свої права та вимагайте у фірми-посередника всі необхідні документи які передбачені законодавством. Це стане гарантією вашої безпеки та знизить ризики шахрайства.

6. При обговоренні майбутньої праці вас повинно насторожити:

- знання іноземної мови для фірми не цікаве;

- невеликі вимоги до освіти та навичок роботи;

- байдужість до вашого стану здоров’я.

Та при цьому вони пропонують одразу велику заробітну платню.

ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРІВ

· При працевлаштуванні за кордоном за допомогою фірми-посередника ви повинні скласти та підписати два договори.

· Один з фірмою-посередником на виконання ними їх обов’язків, а другий безпосередньо з роботодавцем.

· Договори підписуйте тільки після ретельного ознайомлення, не кваплячись та в двох примірниках. Можете сфотографувати договір або взагалі взяти його додому для ознайомлення та консультації з юристом.

Якщо вами починають маніпулювати, квапити — краще не наражайте себе на ризик.

ДОГОВІР З ФІРМОЮ-ПОСЕРЕДНИКОМ

· дата, номер та місце підписання договору;

· ім’я представника фірми;

· номер та дата видачі ліцензії;

· інформація про вас;

· предмет договору;

· права, обов’язки та відповідальність сторін;

· термін дії договору;

· умови зміни та припинення дії договору;

· способи вирішення спірних питань;

· рішення форс-мажорних питань;

· підпис фірми та їх мокра печатка.

ДОГОВІР З ІНОЗЕМНИМ ПРАЦЕДАВЦЕМ

· відомості про роботодавця;

· відомості про вас;

· країна та місто праці;

· розмір заробітної платні;

· чіткі обов’язки;

· термін дії контракту;

· страхування;

· медичне обстеження;

· проживання;

· харчування;

· система штрафування;

· вихідні та перерви;

· позаробочі дні;

· транспортні трати;

· умови та місце праці;

· репатріація;

· умови припинення договору.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: Як себе захистити ? Корисні контакти

опубліковано 14 груд. 2020 р., 05:34 УТСЗН ЛМР

 ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: Як себе захистити ? Корисні контакти:

· Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 або 0 800 505 501

· Управління протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству Міністерства соціальної політики України – 15-47, +380442898783

· Департамент інформаційної підтримки та координації поліції  102

· Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України – +380800500202, (044) 254 74 30, +380631950058

· Цілодобова гаряча лінії Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України: +380442381657

· В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих зa кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36; (044) 256 12 53

· Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації: (057)705-95-86

· Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області: (05745) 5-16-50

 

· Міжнародна організація з міграції, програма протидії торгівлі людьми - http://stoptrafficking.org/

· Міністерство соціальної політики України- http://www.msp.gov.ua

· Он-Лайн курс по протидії торгівлі людьми від МОМ та Міністерства соціальної політики України http://ctcourse.org.ua/

· Он-Лайн курс по протидії торгівлі людьми від ОБСЕ https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra_OSCE+ST101+ST101/about

· Державна служба зайнятості - www.dcz.gov.ua

· Міністерство закордонних справ України - www.mfa.gov.ua

 

ПЕРЕЛІК основних нормативно-правових актів з питань протидії торгівлі людьми

опубліковано 14 груд. 2020 р., 05:28 УТСЗН ЛМР

·  Закон України Про протидію торгівлі людьми;

·  Постанова КМУ від 18 січня 2012 року № 29 Про національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми;

· Постанова КМУ від 21 березня 2012 року № 350 Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року;

· Постанова КМУ від від 23 травня 2012 року № 417 Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

·  Постанова КМУ від 25 липня 2012 року № 660 Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми ;

· Наказ Міністерства соціальної політики України від 18 червня 2012 року № 366 Про затвердження форм заяв про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, журналу реєстрації заяв осіб, які мають намір отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, розписки про нерозголошення відомостей, облікової картки особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, журналу реєстрації видачі довідок про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

· Постанова КМУ від 22 серпня 2012 року № 783 Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

·  Наказ Міністерства соціальної політики України від 14 вересня 2012 року № 577 Про затвердження форми відомості про виплату одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

·  Наказ Міністерства соціальної політики України від 14 вересня 2012 року № 578 Про затвердження форм оцінки потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми; плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми; обліку осіб, які постраждали від торгівлі людьми; звіту щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми;

·  Наказ Міністерства соціальної політики України від 23 жовтня 2012 року № 672 Про затвердження форм заяв про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, журналу реєстрації заяв осіб, які мають намір отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, розписки про нерозголошення відомостей, облікової картки особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, журналу реєстрації видачі довідок про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

·  Наказ Міністерства соціальної політики України від 05 березня 2013 року № 99 Про затвердження форми заявки про виділення бюджетних коштів для здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

· Наказ Міністерства соціальної політики України від 19.07.2013 року № 432 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми;

·  Наказ Мінсоцполітики від 16.08.2013 №508 Про затвердження Програми навчання спеціалістів щодо надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

·  Наказ Мінсоцполітики від 30.07.2013 №458 Про затвердження стандартів надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми;

·  Кримінальний Кодекс України Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини .

 

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми

опубліковано 25 вер. 2018 р., 00:14 УТСЗН ЛМР

Людина - не товар!   

     Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

 

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

 

 

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

опубліковано 3 лип. 2018 р., 03:13 УТСЗН ЛМР


Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
 Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей.
Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

 · Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

· Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

· Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

· Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

 

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Протягом 2012-1017 років в Україні було встановлено статус жертви торгівлі людьми 375 особам.

 Більш детальну інформацію про ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми, порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, можна отримати, звернувшись в управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області (м. Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. 11, відділ координації соціальної роботи, тел. (05745)-5-16-50).

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного  Київстар, Лайф, або Водафон. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

опубліковано 10 жовт. 2017 р., 23:01 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 10 жовт. 2017 р., 23:03 ]

                У нинішньому світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. В сучасну работоргівлю втягуються навіть держави, які уникнули рабовласницького періоду у своїй історії.

            Україна стала третьою державою Європи, поряд з Бельгією і Німеччиною, які на законодавчому рівні визнали торгівлю людьми тяжким злочином. Водночас масштаби та обсяги работоргівлі в нашій країні продовжують залишатись загрозливими. Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення.

          Відповідно ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми -здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

          Статтею 3 b Палермського протоколу, прийнятим від 15.11.2000 року, встановлено, що згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію не береться до уваги, якщо було використано будь-який із засобів впливу.

                   Негативний вплив від торгівлі людьми полягає не лише у втраті значної кількості населення, а й у поширенні венеричних захворювань, СНІДу, формуванні моральної деградації та відчуженості особистості, втрати родинних зв’язків, зруйнуванні суспільної моралі, небезпечному «звиканні» громадської свідомості до негативного явища, поширенні депресивних синдромів та суіцидальних тенденцій, зростанні агресивності та жорстокості. Торгівля жінками сприяє знищенню генофонду нації, оскільки змушують до проституції лише фізично здорових та привабливих дівчат.

            Групи ризику. Серед виявлених жертв торгівлі людьми є люди різної статі, віку, соціального походження, статку. У той же час існують певні групи ризику, які об’єднують особливо вразливих людей, стосовно яких існує висока ймовірність, що вони можуть стати об’єктами цього злочину.

           Насамперед до цієї категорії можна віднести представників соціально незахищених  верств населення, які знаходяться у складних життєвих обставинах:

·     членів багатодітних родин та малозабезпечених сімей;

·     одиноких матерів;

·     людей з особливими потребами (як у сфері фізичного, так і психічного здоров’я);

·     самотніх людей похилого віку;

·     жертв насильства в сім’ї;

·     сиріт, дітей, що позбавлені опіки та піклування, «дітей вулиці»;

·     безробітних працездатного віку (особливо тих, хто тривалий час не може знайти собі роботу);

·     безпритульних.

    Нова для України група ризику – вимушені переселенці або внутрішньо переміщені особи (ВПО) із зони конфлікту. Зокрема, деякі переселенці намагаються отримати притулок за кордоном. Але брак знань щодо вимог міжнародного та внутрішнього законодавства інших країн щодо статусу біженця або шукача притулку робить їх легкою здобиччю як мінімум шахраїв, а як максимум торгівців людьми.

     Високий ризик потрапляння до тенет торгівців людьми мають також:

·     трудові мігранти (насамперед, з неврегульованим статусом);

·   особи, які незаконно виїжджають за кордон чи перебувають там або незаконнов’їхали чи перебувають на території України;

·     особи, які користуються послугами шлюбних агенцій, фірм з посередництва упрацевлаштуванні, в т.ч. і за кордоном;

·     особи, які займаються модельною діяльністю;

·     особи, які працюють у сфері розваг;

·     особи, які займаються проституцією;

·     особи, які раніше постраждали від торгівлі людьми;

·     алко- та наркозалежні особи.

    Проте часто люди не замислюються над тим, що саме вони можуть стати жертвою торгівлі людьми, вірять міфам про торгівлю, не перевіряючи достовірність інформації.

          Як запобігти рабства. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про правила безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

2. Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном

3. Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу

4. Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті

5. Незнайомих людей, а часом навіть, як зазначалось вище, Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

6. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці загентом.

          *  Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

          * Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном).

          Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики  Україниза телефоном    8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

1. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

2. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Майте на увазі:

          1.  Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.

2. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

          3.  Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

   4. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

     5. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документикрім офіційних службовців.

   6. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

         7. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час.Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

          8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

           9.  Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

          10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся подопомогу до:

·     Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.

·     Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

·     Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

·     Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

              Номери гарячої лінії: 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного Білайн, Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

             Також, у разі необхідності будь-якої допомоги, Ви можете звертатися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, яке знаходиться за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. № 11 (тел (05745- 5-16-50).

Життя на продаж фільм 1.mp4


Життя на продаж фільм 2.mp4


Станція призначення життя.mp4


Зупинимо торгівлю людьми разом!

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:45 УТСЗН ЛМР

Мінсоц_Трудова експлуатація.mp4


Зупинимо дитяче жебракуванню разом !

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:26 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 5 лип. 2017 р., 04:36 ]

Мінсоц_Дитяче жебракування.mp4


Інформація

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:05 УТСЗН ЛМР

         Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

         Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

         За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.

         Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

        Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

         Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

     Теми, яка в сучасному світі набуває нечуваних розмірів і прирівнюється за обігом коштів до торгівлі наркотичними засобами чи зброєю. Ім’я цій темі – ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ.

     Торгівля людьми́ — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Навіть офіційне визначення звучить моторошно.

      Кого ж стосується ця проблема? Шановні Лозівчани, а стосується всіх! Без винятку! І чоловіків, і жінок, і дітей. Сама відома всьому загалу населення, дівчина-українка, що потрапила в рабство – це Роксолана. Не забуваймо і про кріпацтво. На той час – це суспільна норма.

   Але сучасність привносить свої корективи і історичної романтики вже нема. У полонених залишається знедоленість, страх, безвихідь.

     Радою ООН, в 2000 році прийнято Протокол про торгівлю людьми. Якщо своїми словами – то це міжнародні заходи по обміну інформацією, розробка статей кримінального кодексу країн для запобігання цьому жахливому злочину проти людяності. Підписали цей протокол 117 країн та понад 137 партій. Безумовно, і Украйна долучена до цього протоколу міжнародного співробітництва.

Яким чином злочинці долучать сучасних людей до криміналу? Це перш за все довіра нас самих до солодких обіцянок казкового життя, шалених заробітків, тяжка праця, яка буде винагороджена, релігійні забобони та недосвідченість нас самих. Непоодинокі випадки, коли співробітники спецслужб долучаються і проводять спецоперації по визволенню заручників. Нам самим потрібно пам’ятати, що дива не трапляються і солодкі обіцянки безтурботного життя, нехай і згодом, призводять тільки до збагачення злочинців.

Вражає? Так! Шокує? Так! Але пам’ятаймо – обізнаний, значить озброєний! Перш за все – перевіряйте тих, хто вам пропонує роботу; офіційно укладайте угоду і перевіряйте її умови; запитуйте про медичне страхування, тощо.

Телефони Національної гарячої лінії протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 – безкоштовно з Київстар, Лайфцелл, Водафон(МТС).

Додаткову інформацію та консультацію ви можете отримати в Золотоніському РЦСССДМуправлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за телефоном 5 16-50.

1-10 of 13