Протидія торгівлі людьми

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — СУЧАСНЕ РАБСТВО

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми

опубліковано 25 вер. 2018 р., 00:14 УТСЗН ЛМР

Людина - не товар!   

     Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

 

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

 

 

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

опубліковано 3 лип. 2018 р., 03:13 УТСЗН ЛМР


Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
 Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей.
Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

 · Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

· Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

· Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

· Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

 

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Протягом 2012-1017 років в Україні було встановлено статус жертви торгівлі людьми 375 особам.

 Більш детальну інформацію про ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми, порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, можна отримати, звернувшись в управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області (м. Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. 11, відділ координації соціальної роботи, тел. (05745)-5-16-50).

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного  Київстар, Лайф, або Водафон. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

опубліковано 10 жовт. 2017 р., 23:01 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 10 жовт. 2017 р., 23:03 ]

                У нинішньому світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. В сучасну работоргівлю втягуються навіть держави, які уникнули рабовласницького періоду у своїй історії.

            Україна стала третьою державою Європи, поряд з Бельгією і Німеччиною, які на законодавчому рівні визнали торгівлю людьми тяжким злочином. Водночас масштаби та обсяги работоргівлі в нашій країні продовжують залишатись загрозливими. Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення.

          Відповідно ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми -здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

          Статтею 3 b Палермського протоколу, прийнятим від 15.11.2000 року, встановлено, що згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію не береться до уваги, якщо було використано будь-який із засобів впливу.

                   Негативний вплив від торгівлі людьми полягає не лише у втраті значної кількості населення, а й у поширенні венеричних захворювань, СНІДу, формуванні моральної деградації та відчуженості особистості, втрати родинних зв’язків, зруйнуванні суспільної моралі, небезпечному «звиканні» громадської свідомості до негативного явища, поширенні депресивних синдромів та суіцидальних тенденцій, зростанні агресивності та жорстокості. Торгівля жінками сприяє знищенню генофонду нації, оскільки змушують до проституції лише фізично здорових та привабливих дівчат.

            Групи ризику. Серед виявлених жертв торгівлі людьми є люди різної статі, віку, соціального походження, статку. У той же час існують певні групи ризику, які об’єднують особливо вразливих людей, стосовно яких існує висока ймовірність, що вони можуть стати об’єктами цього злочину.

           Насамперед до цієї категорії можна віднести представників соціально незахищених  верств населення, які знаходяться у складних життєвих обставинах:

·     членів багатодітних родин та малозабезпечених сімей;

·     одиноких матерів;

·     людей з особливими потребами (як у сфері фізичного, так і психічного здоров’я);

·     самотніх людей похилого віку;

·     жертв насильства в сім’ї;

·     сиріт, дітей, що позбавлені опіки та піклування, «дітей вулиці»;

·     безробітних працездатного віку (особливо тих, хто тривалий час не може знайти собі роботу);

·     безпритульних.

    Нова для України група ризику – вимушені переселенці або внутрішньо переміщені особи (ВПО) із зони конфлікту. Зокрема, деякі переселенці намагаються отримати притулок за кордоном. Але брак знань щодо вимог міжнародного та внутрішнього законодавства інших країн щодо статусу біженця або шукача притулку робить їх легкою здобиччю як мінімум шахраїв, а як максимум торгівців людьми.

     Високий ризик потрапляння до тенет торгівців людьми мають також:

·     трудові мігранти (насамперед, з неврегульованим статусом);

·   особи, які незаконно виїжджають за кордон чи перебувають там або незаконнов’їхали чи перебувають на території України;

·     особи, які користуються послугами шлюбних агенцій, фірм з посередництва упрацевлаштуванні, в т.ч. і за кордоном;

·     особи, які займаються модельною діяльністю;

·     особи, які працюють у сфері розваг;

·     особи, які займаються проституцією;

·     особи, які раніше постраждали від торгівлі людьми;

·     алко- та наркозалежні особи.

    Проте часто люди не замислюються над тим, що саме вони можуть стати жертвою торгівлі людьми, вірять міфам про торгівлю, не перевіряючи достовірність інформації.

          Як запобігти рабства. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про правила безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

2. Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном

3. Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу

4. Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті

5. Незнайомих людей, а часом навіть, як зазначалось вище, Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

6. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці загентом.

          *  Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

          * Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном).

          Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики  Україниза телефоном    8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

1. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

2. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Майте на увазі:

          1.  Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.

2. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

          3.  Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

   4. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

     5. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документикрім офіційних службовців.

   6. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

         7. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час.Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

          8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

           9.  Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

          10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся подопомогу до:

·     Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.

·     Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

·     Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

·     Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

              Номери гарячої лінії: 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного Білайн, Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

             Також, у разі необхідності будь-якої допомоги, Ви можете звертатися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, яке знаходиться за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. № 11 (тел (05745- 5-16-50).

Життя на продаж фільм 1.mp4


Життя на продаж фільм 2.mp4


Станція призначення життя.mp4


Зупинимо торгівлю людьми разом!

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:45 УТСЗН ЛМР

Мінсоц_Трудова експлуатація.mp4


Зупинимо дитяче жебракуванню разом !

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:26 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 5 лип. 2017 р., 04:36 ]

Мінсоц_Дитяче жебракування.mp4


Інформація

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:05 УТСЗН ЛМР

         Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

         Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

         За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.

         Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

        Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

         Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

     Теми, яка в сучасному світі набуває нечуваних розмірів і прирівнюється за обігом коштів до торгівлі наркотичними засобами чи зброєю. Ім’я цій темі – ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ.

     Торгівля людьми́ — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Навіть офіційне визначення звучить моторошно.

      Кого ж стосується ця проблема? Шановні Лозівчани, а стосується всіх! Без винятку! І чоловіків, і жінок, і дітей. Сама відома всьому загалу населення, дівчина-українка, що потрапила в рабство – це Роксолана. Не забуваймо і про кріпацтво. На той час – це суспільна норма.

   Але сучасність привносить свої корективи і історичної романтики вже нема. У полонених залишається знедоленість, страх, безвихідь.

     Радою ООН, в 2000 році прийнято Протокол про торгівлю людьми. Якщо своїми словами – то це міжнародні заходи по обміну інформацією, розробка статей кримінального кодексу країн для запобігання цьому жахливому злочину проти людяності. Підписали цей протокол 117 країн та понад 137 партій. Безумовно, і Украйна долучена до цього протоколу міжнародного співробітництва.

Яким чином злочинці долучать сучасних людей до криміналу? Це перш за все довіра нас самих до солодких обіцянок казкового життя, шалених заробітків, тяжка праця, яка буде винагороджена, релігійні забобони та недосвідченість нас самих. Непоодинокі випадки, коли співробітники спецслужб долучаються і проводять спецоперації по визволенню заручників. Нам самим потрібно пам’ятати, що дива не трапляються і солодкі обіцянки безтурботного життя, нехай і згодом, призводять тільки до збагачення злочинців.

Вражає? Так! Шокує? Так! Але пам’ятаймо – обізнаний, значить озброєний! Перш за все – перевіряйте тих, хто вам пропонує роботу; офіційно укладайте угоду і перевіряйте її умови; запитуйте про медичне страхування, тощо.

Телефони Національної гарячої лінії протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 – безкоштовно з Київстар, Лайфцелл, Водафон(МТС).

Додаткову інформацію та консультацію ви можете отримати в Золотоніському РЦСССДМуправлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за телефоном 5 16-50.

Торгівля людьми!!!

опубліковано 12 черв. 2017 р., 01:32 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 12 черв. 2017 р., 01:37 ]


УВАГА, інформація стосовно злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми!

опубліковано 18 квіт. 2017 р., 23:04 УТСЗН ЛМР   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 00:12 ]

      0-800-500-255 або 772 з мобільного – Національна дитяча                       «гаряча » лінія

      0-800-500-335 або 386 з мобільного – Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

 

ФАКТОРИ, ВРАЗЛИВОСТІ ДІТЕЙ І ВТЯГНЕННЯ ЇХ У ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

      -        економічна нестабільність у державі та низький рівень життя населення;

-        домашнє насильство, інші прояви гендерної нерівності;

-        девіантна поведінка батьків – вживання алкоголю, наркотичних речовин та залежність від них;

-        бездогляність  або надмірно жорстокий  контроль, який провокує протест, незалежно  від статків родини;

-        світовий попит на дешеву та нелегальну робочу силу;

-        недостатня поінформованість про ризики нелегального працевлаштування  та «швидкого легкого заробітку»;

-        привабливість уявного кращого життя  за кордоном;

-        повільний розвиток державної системи захисту постраждалих дітей;

-        несистемна робота з профілактики торгівлі дітьми;

-        попит на неофіційну працю, зокрема й дітей, наприклад, у сфері комерційної сексуальної експлуатації.


 ЗАЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ ДО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИДІВ БІЗНЕСУ ТА ВАЖКИХ ВИДІВ ПРАЦІ

 

1.  Викрадених дітей можуть експлуатувати у вуличній торгівлі, як домашню прислугу, в сільському господарстві, як танцівників, офіціантів, жебраків або задля надання сексуальних послуг.

2.    У зонах бойових дій викрадених дітей використовують як носильників, слуг, посильних, шпигунів. Інколи цих дітей змушують здійснювати злочини проти  своїх рідних, а також співвітчизників.

3.    Безпритульних дітей часто експлуатують для заняття жебрацтвом, примусовою працею або взагалі залучають до злочинного бізнесу (крадіжки, пограбування).

  ДИТИНА  «НАШ СПАДОК»

         Основні способи втягнення дітей в торгівлю людьми:

-        пропонування привабливих умов ;

-        викристання примусу чи погроз;

-        доведення до несвіомого стану в результаті вживання спиртних напоїв, наркотиків, токсинів.

        Як запобігти викраденню?

-        бути обережними з чужими людьми, не розмовляти, не погоджуватись з ними кудись їхати або йти;

-        завжди повідомляти батькам, куди ви пішли й коли повернетесь;

-        уміти оцінювати небезпеку або безпеку в компанії, в якій ви проводите свій час, небезпеку місць, в яких ви буваєте.

         Якщо Ви їдете навчатись за кордон, перед виїздом вам необхідно знати:

-        записати контакти організацій, які допоможуть вам у разі загрози безпеки  (посольство України, організація, з підтримки мігрантів);

-        залиште близьким адреси та телефони вашого місця перебування за кордоном;

-        вивчить декілька ключових фраз, які допоможуть у випадку потреби звернутися до поліції. 

Причини та наслідки торгівлі людьми

опубліковано 3 лют. 2016 р., 12:37 Илья Янушев

Торгівля людьми є одним з видів насильства щодо населення. Цей злочин має довге історичне коріння, але наприкінці XX століття він набув форми сучасного рабства. Вести єдину державну статистику кількості проданих або обманутих осіб фактично неможливо. Для цього є об'єктивне виправдання - багато людей, які стали жертвами обману, не розповідають про це, щоб не бути осміяними або стигматизованими суспільством. Офіційні дані різних відомств також не відбивають масштабів розповсюдження в Україні явища торгівлі людьми. Використовуючи складну економічну ситуацію (в країні високий рівень безробіття) та правову недосконалість захисту громадян, нечисті на руку ділки організували кримінальний бізнес - запрошення українських громадян працювати за кордон, де вони зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні гроші собі та тисячі для організаторів цього бізнесу. Чоловіків експлуатують, як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах; жінок - як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Але, крім трудової експлуатації, жертви стикаються ще з іншими її формами – сексуальною експлуатацією та примусовим донорством. В багатьох країнах світу дані форми експлуатації є популярним бізнесом як легально так і нелегально. До нього залучають не тільки жінок, а і дітей та чоловіків. Він приносить величезні надприбутки порівняно з іншими сферами.

Серед причин поширення торгівлі людьми в Україні є як внутрішні, так і зовнішні чинники.

На першому місці серед чинників стоїть скрутне економічне становище -практична неможливість отримати гідну роботу в Україні. Ситуація ускладнюється не тільки кризовим станом української економіки, але й тим, що процес міграції криміналізується, оскільки дешева робоча сила українських громадян складає основи надприбутків, як в Україні так і за її межами.

Другу групу чинників можна назвати інформаційними. Негативну роль у поширенні в Україні злочину «торгівля людьми» відіграє низький рівень обізнаності українських громадян щодо можливостей нелегального працевлаштування. Низький рівень життя та високий рівень безробіття серед населення штовхає їх на пошук роботи далеко від дому. Очевидно, бажання населення формуються не на основі реальних знань про можливості та умови праці, а більше під впливом сторонніх знань та бажань покращити рівень свого життя.

До правових чинників можна віднести відсутність працюючої системи з одного боку, захисту потерпілих, недостатню захищеність українських громадян від рук торговців живим товаром як в Україні, так і за її межами, а з другого - покарання злочинців. Хоча українське законодавство передбачає досить суворе покарання за торгівлю людьми, однак, зважаючи на те, що залишається мотивація у людей для виїзду за кордон і високі прибутки, у тих хто вивозить, найблищим часом змін не буде.

Важливими, але мало дослідженими є психологічні чинники: кризовий етап, в якому знаходяться наші громадяни, призвів і до зменшення самозахисту, погіршення психологічного стану. За принципом «вже гірше не буде» , «мене це не торкнеться» люди погоджуються на різні авантюрні пропозиції, навіть не думаючи про наслідки.

Ще одним фактором, що сприяє розвитку торгівлі людьми є насильство, зокрема, домашнє. Насильство нерідко стає передумовою, причиною, несвідомим поштовхом, що спонукає шукати щастя і заробітку якомога далі від дому. Коли людина страждає від психологічного або, навіть, фізичного насильства, вона не буде довго міркувати над пропозиціями посередників. Навпаки, коли рідні готові в будь-яку хвилину прийти на допомогу, людям вдавалося звільнитися з рук работоргівців.

Серед зовнішніх чинників слід відмітити як позитивні: вигідне географічне положення України; відкриття кордонів та падіння «залізної завіси»; спрощення можливості для українських громадян подорожувати по світу, як у пошуках розваг, так і праці; так і негативні: інтернаціоналізація тіньової економіки; зростання різниці між багатими та бідними державами; попит на низькооплачувану та неофіційну працю; брак можливостей легального працевлаштування за кордоном для громадян України; формування міжнародних кримінальних об'єднань; корумпованість працівників державних органів; лояльне законодавство до занять проституцією в багатьох країнах світу.

На жаль наслідки торгівлі людьми є жахливими. Особи, які потерпіли від торгівлі людьми, платять високу ціну. Фізичні та психологічні травми, у тому числі хвороби та зупинка росту у неповнолітніх, часто мають перманентний ефект та створюють тим, хто постраждав від торгівлі людьми, небезпеку бути відкинутими своїми родинами та оточенням. Жертви торгівлі людьми часто не мають можливостей для соціального, морального, духовного розвитку та адаптації в суспільстві. Людей, яких примусили працювати у рабстві, часто змушують вживати наркотики, а також вони страждають від неймовірного насильства. Жертви сексуальної експлуатації страждають від фізичних та емоційних травм, які спричинені ранньою статевою активністю, примусовим вживанням алкогольних та наркотичних засобів, та зараженням хворобами, у тому числі ВІЛ-інфекціями та СНІД. Особи, які постраждали від примусового донорства мають проблеми зі здоров’ям на все життя, а іноді навіть і летальні наслідки.

Зважаючи на вищезазначене, перед тим, як погоджуватися на сумнівні пропозиції щодо працевлаштування на території України чи за кордоном, або інших привабливих можливостей, в першу чергу слід замислитися чи варто ризикувати своїм життям; чи дійсно запропоноване відповідає реальності, або це тільки добре спланована афера. Не слід дивитися на життя крізь «рожеві окуляри», адже в реальному житті все набагато складніше та жорстокіше! Необхідно бути обережними, адже у кожного з нас одне життя і тільки ми можемо вирішити, як його прожити!

Шановні Лозівчани! Якщо Ви стали жертвами торгівців людьми не бійтеся звернутися по допомогою. Управління соціального захисту населення разом із іншим суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зможуть надати Вам допомогу, яка включає комплекс медичних, психологічних, соціальних, юридичних та інших заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану та соціальних функцій. Винні мають бути покарані! Не дайте торгівцям уникнути покарання та займатися даною кримінальною та згубною діяльністю і надалі. Вся надана вами інформація є суворо конфіденційною!


Начальник відділу
координації соціальної роботи                                                                     Т.В. Карпенко

1-9 of 9