Інформація

опубліковано 5 лип. 2017 р., 04:05 УТСЗН ЛМР

         Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

         Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

         За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.

         Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

        Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

         Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

     Теми, яка в сучасному світі набуває нечуваних розмірів і прирівнюється за обігом коштів до торгівлі наркотичними засобами чи зброєю. Ім’я цій темі – ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ.

     Торгівля людьми́ — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Навіть офіційне визначення звучить моторошно.

      Кого ж стосується ця проблема? Шановні Лозівчани, а стосується всіх! Без винятку! І чоловіків, і жінок, і дітей. Сама відома всьому загалу населення, дівчина-українка, що потрапила в рабство – це Роксолана. Не забуваймо і про кріпацтво. На той час – це суспільна норма.

   Але сучасність привносить свої корективи і історичної романтики вже нема. У полонених залишається знедоленість, страх, безвихідь.

     Радою ООН, в 2000 році прийнято Протокол про торгівлю людьми. Якщо своїми словами – то це міжнародні заходи по обміну інформацією, розробка статей кримінального кодексу країн для запобігання цьому жахливому злочину проти людяності. Підписали цей протокол 117 країн та понад 137 партій. Безумовно, і Украйна долучена до цього протоколу міжнародного співробітництва.

Яким чином злочинці долучать сучасних людей до криміналу? Це перш за все довіра нас самих до солодких обіцянок казкового життя, шалених заробітків, тяжка праця, яка буде винагороджена, релігійні забобони та недосвідченість нас самих. Непоодинокі випадки, коли співробітники спецслужб долучаються і проводять спецоперації по визволенню заручників. Нам самим потрібно пам’ятати, що дива не трапляються і солодкі обіцянки безтурботного життя, нехай і згодом, призводять тільки до збагачення злочинців.

Вражає? Так! Шокує? Так! Але пам’ятаймо – обізнаний, значить озброєний! Перш за все – перевіряйте тих, хто вам пропонує роботу; офіційно укладайте угоду і перевіряйте її умови; запитуйте про медичне страхування, тощо.

Телефони Національної гарячої лінії протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 – безкоштовно з Київстар, Лайфцелл, Водафон(МТС).

Додаткову інформацію та консультацію ви можете отримати в Золотоніському РЦСССДМуправлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за телефоном 5 16-50.

Comments