Забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

опубліковано 14 серп. 2017 р., 22:43 УТСЗН ЛМР

Забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації


Відповідно до пункту 44 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, наказом Міністерства соціальної політики України від 11.04.2017 № 602 затверджено Порядок призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції (далі – Порядок).  

Відповідно до Порядку призначення технічних засобів реабілітації проводиться на підставі рекомендацій, зазначених в індивідуальній програмі реабілітації або висновку ЛКК чи рішенні ВЛК особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, постраждалому внаслідок антитерористичної операції (далі – користувач), і є обов’язковим при забезпеченні ними.

Порядком визначено, що призначення технічних та інших засобів реабілітації проводиться лікарем або реабілітологом підприємства.

Відповідальність за підбір та призначення ТЗР користувачу покладається на лікаря або реабілітолога підприємства.

У разі наявності в користувача медичних показань на забезпечення технічним чи іншим засобом реабілітації він або його законний представник звертаються до органу соціального захисту населення з питання отримання направлення на виготовлення засобу реабілітації.

Після отримання направлення користувач або його законний представник

- може звернутися особисто до підприємства, де лікарем або реабілітологом підприємства буде сформовано заявку за формою затвердженою наказом Мінсоцполітики від 04.07.2012 № 400 „Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації” (зі змінами) (далі – Заявка), на підібраний та призначений ТЗР;

- може звернутися до сервісного центру, де працівниками сервісного центру буде сформовано Заявку на обраний ТЗР.

У разі волевиявлення користувача або законного представника користувача Заявка на обраний ТЗР може бути сформована спеціалістом органу соціального захисту населення.

При формуванні Заявок та направлень користувачам на забезпечення технічними засобами реабілітації слід дотримуватися вимог Порядку.   

 Для отримання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звертатися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за адресою: м. Лозова, м-н 4, буд. 73, каб. 6, телефон для довідок 5-16-37

Comments