Постраждалим від аварії на ЧАЕС

До уваги громадян, які постраждали внаслідок

аварії на ЧАЕС,  що віднесені до категорії I

Громадянам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС (категорія І), що бажають отримати у 2020 році санаторно-курортну путівку, необхідно до 15 жовтня поточного року надати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:

 • заява;
 • медична довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0;
 • копія посвідчення пільговика;
 • копія паспорта.

У разі, коли громадяни, віднесені до категорії 1, мають право на санаторно-курортне лікування за двома або більше законами, їм надається право вибору взяття на облік для забезпечення путівкою за одним із них.

Нагадуємо, що громадяни, які подали заяви на санаторно-курортне лікування, мають право самостійного вибору санаторного-курортного закладу відповідного профілю, за наявності у закладу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, у порядку черговості подання заяв до управління праці та соціального захисту населення.

Також, за бажанням громадян, віднесених до категорії I, у разі відмови від отримання санаторно - курортного лікування виплачується компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

Для отримання грошової компенсації, замість путівки, необхідно надати такі документи (документи на наступний рік на виплату компенсації надаються до 15 жовтня поточного року):

 • заява;
 • медична довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0;
 • копія посвідчення пільговика;
 • копія паспорта.

За більш детальною інформацією можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за адресою:  

м. Лозова,  м-н 4, буд. 73, кабінет № 12 та за телефоном 5-16-55


І Н Ф О Р М А Ц І Я

для громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС

          В управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради на обліку перебуває 422 громадянина, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

1 категорія - 102 чол.;

2 категорія - 111 чол.;

3 категорія - 109 чол.;

діти – 66 чол.;

вдови - 34 чол.

 Компенсації та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначаються згідно з Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

В управлінні громадянам зазначеної категорії виплачуються такі компенсації та допомоги:

 Щомісячна компенсація на продукти харчування:

 • для категорії 1 в розмірі – 393,00 грн.;
 • для категорії 2 в розмірі – 196,50 грн.

 Щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї  :

- для інвалідів 1 і 2 групи - 120,00 грн.;

- для інвалідів 3 групи і для дітей - інвалідів - 90,00 грн.;

- для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 кат. - 100,00 грн.;

- для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 кат. - 75,00 грн.;

- для евакуйованих в 1986 році 2 кат. - 75,00 грн.;

 Одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, виплачується учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків інших ядерних аварій, особам, які брали участь у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї:

- інвалідам 1 групи - 379,30 грн.;

- інвалідам 2 групи - 284,40 грн.;

- інвалідам 3 групи - 189,60 грн.;

- дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою - 1264,00 грн.;

У разі встановлення інвалідності вищої групи, виплачується різниця у компенсаціях.

Одноразова компенсація у зв'язку з втратою годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварії, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї:
 • сім'ям, які втратили годувальника (категорія 1) - 7586,00 грн.;
 • батькам померлого (категорія 1) - 3792,00 грн.
 • Додаткова відпустка із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів виплачується: 
 • громадянам, віднесеним до категорії 1 та 2.

 

Всі види  компенсацій, видача посвідчень та санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, здійснюються відповідно до наступних законодавчих та нормативних актів:

1. Закон України від 28 лютого1991 р. № 796-XII “Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 „Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (зі змінами та доповненнями).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року № 285 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

         4. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 562 „Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 760 „Про затвердження Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян”

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854 „Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 січня 2018 р. №31 „Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році”

8. Постанова Кабінету міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 “Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян”, якою затверджений Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

9. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 грудня 1992 року № 674 “Про порядок віднесення деяких категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

         10 Накази Міністерства соціальної політики України про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на відповідний рік.

Сообщение без заголовка

опубліковано 2 серп. 2018 р., 01:25 Юлія Філіпович   [ оновлено 2 серп. 2018 р., 01:29 ]

 Розміри грошової допомоги для компенсації у 2018 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2018 року № 31 "Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році " становлять:

          - для осіб, віднесених до категорії 1, - 6822 гривні;

         - для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і                                 захворюваннями хребта та спинного мозку) - 20685 гривень;

         - для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з                             батьків  або особи, яка іх замінює, - 13545 гривень.


До уваги громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

опубліковано 30 січ. 2017 р., 04:42 tenny Adventure   [ оновлено 9 черв. 2017 р., 04:21 користувачем УТСЗН ЛМР ]

З 1 січня 2017 року діє новий порядок санаторно-курортного оздоровлення громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, та механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Всі нововведення затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Громадяни 1 категорії та батьки дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, які подали заяви на санаторно-курортне лікування мають право самостійного вибору санаторного-курортного закладу відповідного профілю, за наявності у закладу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, у порядку черговості подання заяв до органу соціального захисту населення.

Безоплатне забезпечення путівками зазначених осіб проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування.

Для цього орган соціального захисту населення укладає договір із санаторно-курортним закладом та особою, що має право на оздоровлення. Договір укладається в трьох примірниках (один — для органу соціального захисту населення, другий — для закладу, третій — для громадян, що мають право на санаторно-курортне лікування.) Усі примірники договору, підписані органом соціального захисту населення та особою, що бажає оздоровитись, і скріплені печаткою органу соціального захисту населення. Договір передається особі, що їде на відпочинок, для подальшої передачі санаторно-курортному закладу.

За бажанням, у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, громадянами за рахунок власних коштів може бути здійснена доплата за надання додаткових послуг.

Розміри грошової допомоги для компенсації у 2017 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам за надання послуг із санаторно-курортного лікування осіб, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1029 “Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році” і складають:

 - для осіб, віднесених до категорії 1 – 5250 грн.

 - для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта і спинного мозку) – 17390 грн.

 - для дітей, яким встановлена інвалідність, пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи – 10840 грн.

Забезпечення вказаної категорії громадян послугами на санаторно-курортне лікування проводиться в межах виділених коштів та пропорційно кількості громадян, які перебувають на обліку для отримання такого лікування.

За бажанням чорнобильців, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку, починаючи з 1 січня 2018 року буде виплачуватися грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України.

За більш детальною інформацією можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за адресою: м. Лозова, м-н 4, буд. 73, кабінет      № 12 та за телефоном 5-16-55. 

1-2 of 2