Допомога при народженні дитини та її цільове використання

опубліковано 20 бер. 2015 р., 01:06 tenny Adventure
          Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей з 01 січня 2015 року здійснюється центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

            Виплата допомоги припиняється у разі:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися пд. час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

- припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги;

- виникнення інших обставин.

            У зазначених випадках виплата допомоги при народженні дитини припиняється на підставі пропозицій центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням управління праці та соціального захисту населення.

Проте виплата допомоги поновлюється у разі, коли особа, що фактично здійснює догляд за дитиною (один з батьків дитини, опікун), звернулася протягом шести місяців після припинення виплати допомоги до управління праці та соціального захисту населення , з письмовою заявою.

З метою отримання більш детальної інформації необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання.

 

 

Я.Черкас, начальник відділу державних соціальних інспекторів-головний державний соціальний інспектор управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради

Comments