Тимчасова державна допомога дітям (невідоме місце проживання батьків, ухилення від сплати аліментів )

          Тимчасова державна допомога дітям у випадках, якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, призначається одному з батьків у випадках, якщо: 

  • місце проживання одного з батьків дитини невідоме (заходами розшуку місце проживання або місце перебування одного з батьків не встановлене , у зв'язку з чим стягнення з нього коштів на утримання та виховання дитини неможливе)
  • один з батьків дитини ухиляється від сплати аліментів (рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується)
  • один з батьків дитини не має можливості її утримувати (один з батьків, у якого дитина знаходиться на утриманні, перебуває: під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, психіатричному закладі, проходить судово-медичну експертизу і не може забезпечити дитині повноцінне утримання та виховання.

        Тимчасова державна допомога призначається на кожну дитину до досягнення нею 18-річного віку.

        Тимчасова державна допомога не призначається на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням та які перебувають на повному державному утриманні.

        Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом 
сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. 

Необхідні документи:

1 Заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2 Копія свідоцтва про народження дитини;

3 Декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за 
призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на 
підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї). 

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації 
про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням 
усіх видів соціальної допомоги.

Залежно від підстав, на яких призначається допомога додатково подаються:

1. рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину.

2 .довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом 6-ти місяців, що передують місяцю звернення.

3. довідка відповідної установи про перебування одного з батьків під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі.

4. повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

5. У разі неможливості одержання довідки про наявність і розмір аліментів від органів державної виконавчої служби, розташованих на тимчасово окупованій території України та в районі проведення антитерористичної операції, тимчасова допомога призначається на підставі письмової заяви одного з батьків про одержання (неодержання)аліментів. Відповідальність за достовірність наданої органу соціального захисту населення інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру покладається на одного з батьків. 

        Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами. 

        Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір державної допомоги становить: 

        Тимчасова держ. допомога дітям,батьки яких ухиляються від сплати аліментів (50% від прож.мін. для дитини відповідного віку )

на дитину до 6-ти років 

746,00 грн.


на дитину від 6-ти до 18 років 

930,00 грн.

     

УВАГА! Зміни в законодавстві щодо порядку наданя тимчасової допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

опубліковано 5 січ. 2016 р., 22:18 tenny Adventure

“Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (реєстраційний номер 3628 від 11.12.2015 року), яким передбачається змінити умови надання окремих видів соціальної допомоги.

Законом передбачається, що тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надаватиметься з урахуванням матеріального стану сім'ї, в якій виховується дитина.

Допомога на дітей одиноким матерям - у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Враховуючи, що з 1 січня 2016 року будуть змінені розміри вищезгаданих допомог, здіснення виплат тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям за січень 2016 року в січні проводиться не будуть.

3 метою реалізації норм Закону Міністерством підготовлено відповідне Урядове рішення, яке буде прийняте Кабінетом Міністрів України найближчим часом.

При цьому, звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період з січня по березень 2016 року за призначенням зазначених видів допомоги за новими умовами, планується зазначені допомоги призначати та виплачувати з 1 січня 2016 року.

1-1 of 1