Атестація робочих місць за умовами праці за 9 місяців 2018р.

опубліковано 16 жовт. 2018 р., 00:06 УТСЗН ЛМР

Управлінням створений реєстр, до якого на даний час внесено 54 підприємства, установи та організації міста зі шкідливими умовами праці. Реєстр постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. Дані реєстру надаються для поповнення Єдиного міжгалузевого банку даних безпеки та гігієни праці травмонебезпечних підприємств і підприємств із шкідливими умовами праці. Його створення дає можливість здійснювати моніторинг стану проведення атестації робочих місць та забезпечувати контроль за своєчасним (не рідше одного разу на п’ять років) та якісним проведенням атестації робочих місць на підприємствах міста.

 Протягом 9 місяців 2018 року проведено 12 вивчень на підприємствах,  в установах та організаціях з питань якості атестації 152 робочих місць за умовами праці, надання передбачених законодавством пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і важких умовах праці.

Проводиться щоквартальний моніторинг стану атестації робочих місць та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці по 25 показниках. За результатами моніторингу чисельність працівників, які працюють в шкідливих умовах праці станом на 01.10.2018 року, становить 2871 чол. Кількість робочих місць, які підлягають атестації, становить 2969 і всі вони атестовані. Пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 підтверджено 106 особам, за Списком №  1 – 647 особам, користуються додатковою відпусткою –1484 працівника, скороченим робочим тижнем- 282 особи, доплати за шкідливі умови праці отримують 2421 особа, 916 рацюючих безкоштовно одержують молоко. Зазначені пільги та компенсації надаються виключно за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

При повідомній реєстрації колективних договорів рекомендується передбачати в них чітке і повне виконання роботодавцями вимог статей Закону України «Про охорону праці» щодо створення безпечних і здорових умов праці, дотримання термінів і порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам за шкідливі та важкі умови праці пільг і компенсацій, передбачених законодавством.

 

Comments