Атестація робочих місць за умовами праці

опубліковано 1 лют. 2017 р., 04:14 tenny Adventure   [ оновлено 12 черв. 2017 р., 01:10 користувачем УТСЗН ЛМР ]

 Атестація робочих місць за умовами праці

Управлінням створено реєстр, до якого на даний час внесено 63 підприємств, організацій і установ міста із шкідливими умовами праці. Він постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. Дані реєстру надаються для поповнення Єдиного міжгалузевого банку даних безпеки та гігієни праці травмонебезпечних підприємств і підприємств із шкідливими умовами праці. Створення такого реєстру дає можливість здійснювати моніторинг стану проведення атестації робочих місць та забезпечити контроль за своєчасним (не рідше одного разу на п’ять років) та якісним проведенням атестації робочих місць на підприємствах та в установах міста.

         Протягом 2016 року проведено 27 вивчень підприємств, установ та організацій з питань якості атестації 1367 робочих місць за умовами праці, надання передбачених законодавством пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і важких умовах праці.

         Проводиться щоквартальний моніторинг стану атестації робочих місць та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці по 25 показниках, відповідно до якого чисельність працівників, які зайняті на роботах в шкідливих умовах праці станом на 01.01.20017 р. становить 2955 чол., із них 3130 робочих місць, які підлягають атестації, атестовано 3128 робочих місця (99,9 %). Пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 підтверджено 115 особам, за Списком № 2 – 684особам. Користуються додатковою відпусткою – 1495 працівників, скороченим робочим тижнем – 269 осіб, доплати за шкідливі умови праці отримують 2526 осіб, 1077 працюючих безкоштовно одержують молоко. Зазначені пільги та компенсації надаються виключно за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

         При повідомній реєстрації колективних договорів рекомендується передбачати в них чітке і повне виконання роботодавцями вимог статей Закону України “Про охорону праці” щодо створення безпечних і здорових умов праці, дотримання термінів і порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам за шкідливі та важкі умови праці пільг і компенсацій, передбачених законодавством.

Comments