Охорона праці за 2019 рік

опубліковано 24 січ. 2020 р., 04:41 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться під постійним контролем міської влади.

За результатами розслідувань нещасних випадків, що сталися в 2019 році на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади було взято на облік 4 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом, що на 43 % , або на 3 випадки менше ніж за 2018 рік. (2018 рік – 7 нещасних випадків).

В результаті даних нещасних випадків було травмовано 4 осіб, в тому числі одна смертельно. Групових нещасних випадків протягом 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади не було. Серед потерпілих дві жінки, неповнолітніх немає.

Події, що призвели до нещасних випадків такі: падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо; наїзд транспортних засобів на потерпілого; дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів; падіння потерпілого з висоти.

Причини нещасних випадків на виробництві: незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території – 1; невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 3.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків.

Професійних захворювань на підприємствах Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за 2019 рік зафіксовано не було.

Станом на 01.01.2020 року 1606 посадових осіб та 3698 робітників підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить 98,3 % до потрібного.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради також проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року, за даними якого в 2019 році медичні огляди пройшли 7533 працівника.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх попередження.

На 2019 рік до колективних договорах було включено 1146 заходів на загальну суму 14347,8 тис.грн., виконано протягом 2019 року – 1099 заходів на суму 15095,5 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1387 грн.

28 квітня в місті відзначався День охорони праці під девізом "Безпечне та здорове майбутнє праці". Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 26 березня 2019 року був затверджений План заходів із відзначення Дня охорони праці в Лозівській міській обєднаній територіальної громаді в 2019 році, згідно з яким підприємствами, установами і організаціями Лозівської міської обєднаної територіальної громади була проведена відповідна робота.

  За 2019 рік було проведено 25 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади та 24 сеанси телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з питань застосування законодавства про охорону праці.

Постійно проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

За 12 місяців 2019 року 5843 жителя Лозівської міської об'єднаної територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в т. ч. 1765 дітей віком до 14 років.

Comments