Охорона праці за 2020 рік

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:24 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської територіальної громади знаходиться під постійною увагою міської влади.

Протягом 2020 року на підприємствах Лозівської міської територіальної громади, за результатами розслідувань, було взято на облік 7 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, та 3 гострих професійних захворювання медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19.

Групових нещасних випадків та нещасних випадків із смертельним наслідком, пов'язаних з виробництвом, протягом 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади на облік взято не було.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, було взято на облік в 2020 році наступними підприємствами, установами та організаціями: ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" – 2; КНП "Лозівське ТМО" – 2; Філія "Панютинський вагоноремонтний завод" – 1; УПСЗН – 1; КП "Еко - Сан"– 1.

Події, що призвели до нещасних випадків: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 1; падіння потерпілого – 5, в тому числі: з висоти – 2; під час пересування – 3; інші – 1.

Причинами нещасних випадків, що були взяті на облік в минулому році, є організаційні недоліки, а саме: невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Гострі професійні захворювання медичних працівників в результаті інфікування та захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, були взяті на облік в 2020 році комунальними некомерційними підприємствами: "Лозівське територіальне медичне об'єднання" – 2 випадки і "Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги" – 1 випадок.

По кожному нещасному випадку та гострому професійному захворюванню підприємствами розроблено відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

У 2020 році професійних захворювань з працівниками підприємств Лозівської міської територіальної громади зафіксовано не було.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх виконання.

При перевірці та повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх попередження.

На території Лозівської міської територіальної громади станом на 01.01.2021 року діяло 165 колективних договорів, всі вони містили розділи з питань охорони праці. На 2020 рік в колективних договорах було заплановано 782 заходи на суму 13218 тис.грн., виконано протягом 2020 року – 721 захід на суму 14117 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1348 грн.

Протягом 2020 року 523 посадові особи та 2673 робітника підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 97,6 % та 96,4 %  відповідно.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року.

У 2020 році попереднім та періодичним медичним оглядам підлягало 5591 працівник, пройшли медичні огляди протягом звітного періоду 3933 працівника, що становить 70,4 %.

28 квітня за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) щороку відзначається Всесвітній день охорони праці. У цьому році Всесвітній день охорони праці проходив під девізом: "Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя".

В Лозівській міській територіальній громаді також відзначався День охорони праці, в зв'язку з чим підприємствами, установами і організаціями була проведена відповідна робота.

Протягом 2020 року управлінням було проведено 5 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади та 24 сеанси телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з цих питань.

Також проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

Протягом 12 місяців 2020 року 6843 жителя Лозівської міської територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в т.ч. 2181 дитина віком до 14 років.

Comments