Охорона праці за 9 місяців 2019 року

опубліковано 15 жовт. 2019 р., 05:38 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться під постійним контролем міської влади.

За 9 місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за результатами розслідувань було взято на облік 3 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом, що на 25 % менше ніж за аналогічний період минулого року.

(9 місяців 2018 року – 4 нещасні випадки).

В результаті даних нещасних випадків було травмовано 3 осіб, в тому числі одна смертельно. Групових нещасних випадків протягом 9 місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади не було.

Серед потерпілих одна жінка, неповнолітніх немає.

Події, що призвели до нещасних випадків: падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 1; наїзд транспортних засобів на потерпілого – 1;дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 1.

Причини нещасних випадків на виробництві: незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території – 1; невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 2.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків.

Професійних захворювань на підприємствах Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за 9 місяців 2019 року зафіксовано не було.

Станом на 01.10.2019 року 1402 посадові особи та 3463 робітника підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного  99,1 % та 97,8 % відповідно.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх попередження.

На 2019 рік в колективні договори включено 1111 заходів на загальну суму 13016 тис.грн., виконано 9 місяців 2019 року – 907 заходів на суму 7674,3 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 682,2 грн.

28 квітня в місті відзначався День охорони праці під девізом "Безпечне та здорове майбутнє праці". Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 26 березня 2019 року був затверджений План заходів із відзначення Дня охорони праці в Лозівській міській обєднаній територіальної громаді в 2019 році, згідно з яким підприємствами, установами і організаціями Лозівської міської обєднаної територіальної громади була проведена відповідна робота.

  За 9 місяців 2019 року було проведено 19 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади та 18 сеансів телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з питань застосування законодавства про охорону праці.

Постійно проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

За 9 місяців 2019 року 4271 житель Лозівської міської об'єднаної територіальної громади отримав травми невиробничого характеру, в т. ч. 1151 дитина віком до 14 років.

Comments