Охорона праці за 9 місяців 2020 року

опубліковано 27 жовт. 2020 р., 01:14 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться під постійною увагою міської влади.

За результатами розслідувань нещасних випадків за 9 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади, було взято на облік 4 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом, що на 1 випадок більше ніж за аналогічний період минулого року (9 місяців 2019 року – 3 нещасних випадки).

В результаті даних нещасних випадків було травмовано 4 осіб, серед яких 3-є жінок, неповнолітніх немає. Групових нещасних випадків та нещасних випадків зі смертельним наслідком протягом цього періоду на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади не було.

Події, що призвели до нещасних випадків: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 1; падіння потерпілого – 3, в тому числі: з висоти – 1; під час пересування – 2.

Причини нещасних випадків на виробництві за цей період мають організаційний характер, а саме: невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків.

Професійних захворювань на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади протягом 9 місяців 2020 року зафіксовано не було.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх виконання.

Так, на території Лозівської міської ОТГ станом на 01.10.2020 року зареєстровано та діють 165 колективних договорів, всі вони містять розділ з охорони праці. На 2020 рік до колективних договорів включено 772 заходи на загальну суму 11452,6 тис.грн., виконано протягом 9 місяців 2020 року – 522 заходи на суму 9641,7 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 910 грн.

Станом на 01.10.2020 року 392 посадові особи та 2311 робітника підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 91,2 % та 97,6 % відповідно.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року.

За 9 місяців 2020 року попереднім та періодичним медичним оглядам підлягало 4572 працівника, пройшли медичні огляди протягом звітного періоду 3391 працівник, що становить 74,2 %.

28 квітня за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) щороку відзначається Всесвітній день охорони праці. У цьому році Всесвітній день охорони праці проходив під девізом: "Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя".

В Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді також відзначався День охорони праці, в зв'язку з чим підприємствами, установами і організаціями була проведена відповідна робота.

  За 9 місяців 2020 року управлінням було проведено 5 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади та 18 сеансів телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з цих питань.

Також проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

Протягом 9 місяців 2020 року 4818 жителів Лозівської міської об'єднаної територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в т.ч. 1609 дітей віком до 14 років.

Comments