Охорона праці за І квартал

опубліковано 15 квіт. 2019 р., 01:12 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської обєднаної територіальної громади знаходиться під постійним контролем міської влади.

В І кварталі 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади за результатами розслідувань був взятий на облік 1 нещасний випадок. (В І кварталі 2018 року – також 1 нещасний випадок).

В результаті нещасного випадку була травмована одна особа, працівниця ТОВ "ЛКМЗ".

Подія, що призвела до нещасного випадку – падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо.

Причина даного нещасного випадку була визначена комісією, як технічна, а саме незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території.

По даному нещасному випадку підприємством розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків.

Професійних захворювань на підприємствах Лозівської міської об'єднаної територіальної громади протягом І кварталу 2019 року зафіксовано не було.

Станом на 01.04.2019 року 190 посадових осіб та 2443 робітника підприємств, установ і організацій Лозівської міської обєднаної територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного  71,2 % та 92,4 % відповідно.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх попередження.

На 2019 рік в колективні договори включено 1064 заходи на загальну суму 13338,8 тис.грн., виконано протягом І кварталу 2019 року – 201 захід на суму 3882,2 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1190,2 грн.

28 квітня в місті буде відзначатися День охорони праці під девізом "Безпечне та здорове майбутнє праці". Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 26 березня 2019 року був затверджений План заходів із відзначення Дня охорони праці в Лозівській міській обєднаній територіальної громаді в 2019 році, згідно з яким підприємствами, установами і організаціями Лозівської міської обєднаної територіальної громади проводиться відповідна робота.

  Протягом І кварталу 2019 року було проведено 6 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської обєднаної територіальної громади та 6 сеансів телефонного зв’язку “Гаряча лінія” з питань застосування законодавства про охорону праці.

Постійно проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

В І кварталі 2019 року 1246 жителів Лозівської міської обєднаної територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в т. ч. 294 дитини віком до 14 років.

Comments