Охорона праці за І квартал 2020 року

опубліковано 23 квіт. 2020 р., 01:29 УТСЗН ЛМР

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться під постійною увагою міської влади.

За результатами розслідувань нещасних випадків в І кварталі 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади, було взято на облік 3 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом, що на 2 випадки більше ніж за аналогічний період минулого року (І квартал 2019 року – 1 нещасний випадок).

В результаті даних нещасних випадків було травмовано 3 осіб. Всі потерпілі жінки, неповнолітніх немає. Групових нещасних випадків та нещасних випадків зі смертельним наслідком протягом цього періоду на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади не було.

Події, що призвели до нещасних випадків: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 1; падіння потерпілого – 2, в тому числі: з висоти – 1; під час пересування – 1.

Причини нещасних випадків на виробництві за цей період мають організаційний характер, а саме: невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків.

Професійних захворювань на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади у І кварталі 2020 року зафіксовано не було.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх попередження.

На 2020 рік до колективних договорів включено 653 заходи на загальну суму 6276,1 тис.грн., виконано протягом І кварталу 2020 року – 295 заходів на суму 1993,6 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 228,5 грн.

Станом на 01.04.2020 року 207 посадових осіб та 1396 робітників підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 74,5 % та 94,5 % відповідно.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської об'єднаної територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року, за даними якого в І кварталі 2020 року медичні огляди пройшли 1401 працівник.

28 квітня за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) відзначається Всесвітній день охорони праці. У цьому році МОП у Всесвітній день охорони праці робить акцент на проблемі насильства у сфері праці та девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: "Насильство і домагання у сфері праці".  В Україні також відзначають День охорони праці. Відповідний указ Президента України № 685/2006 виданий 18.08.2006, згідно з яким підприємствами, установами і організаціями проводиться відповідна робота.

  В І кварталі 2020 року управлінням було проведено 5 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій Лозівської міської об'єднаної територіальної громади та 6 сеансів телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з цих питань.

Також проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів.

У І кварталі 2020 року 1520 жителів Лозівської міської об'єднаної територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в т. ч. 437 дітей віком до 14 років.

Comments