Охорона праці за І квартал 2021 року

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:26 УТСЗН ЛМР

 Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської територіальної громади знаходиться під постійною увагою міської влади.

За результатами розслідувань нещасних випадків за І квартал 2021 року в  Лозівській міській територіальній громаді було взято на облік 8 гострих професійних захворювань медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19.

Гострі професійні захворювання медичних працівників в результаті інфікування та захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, були взяті на облік в І кварталі 2021 року комунальними некомерційними підприємствами: "Лозівське територіальне медичне об'єднання" – 7 випадків, в тому числі 1 зі смертельним наслідком, і "Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги" – 1 випадок.

По кожному гострому професійному захворюванню підприємствами розроблено відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

Протягом І кварталу 2021 року професійних захворювань з працівниками підприємств Лозівської міської територіальної громади зафіксовано не було.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх виконання.

Так, на території Лозівської міської ТГ станом на 01.04.2021 року зареєстровано та діють 193 колективні договори, всі вони містять розділ з охорони праці. На 2021 рік до колективних договорів включено 439 заходів на загальну суму 7572,9 тис.грн., виконано протягом І кварталу 2021 року – 150 заходів на суму 1812,7 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 206 грн.

Станом на 01.04.2021 року 392 посадові особи та 1514 робітників підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 88,7 % та 96 % відповідно.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року.

Comments