Про стан охорони праці в м.Лозова за 2018 рік

опубліковано 12 квіт. 2019 р., 02:33 УТСЗН ЛМР

      За декілька днів, 28 квітня в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, буде відзначатися День охорони праці. В цьому році Міжнародна організація праці вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці темі: "Безпечне та здорове майбутнє праці". Але зараз, напередодні, цього дня я хочу повідомити про те, яким же був стан охорони праці в м. Лозова в минулому 2018 році.

Головним показником роботи з питань охорони праці є рівень травматизму на виробництві і професійних захворювань.

Протягом 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях міста за результатами розслідувань було взято на облік 7 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, що на 3 випадки або на 75 % більше ніж у попередньому році (протягом 2017 року – 4 нещасних випадки).

В даних нещасних випадках було травмовано 7 працівників. Серед потерпілих 2 жінки, неповнолітніх немає.

Групових нещасних випадків і нещасних випадків зі смертельним наслідком протягом 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях міста не було.

Події, що призвели до нещасних випадків у 2018 році це: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються; навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою; падіння потерпілого під час пересування; дія підвищених температур (крім пожежі); дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування.

Причинами більш ніж 70 % нещасних випадків, що були взяті на облік в 2018 році, є організаційні недоліки, а саме невиконання посадових обов'язків та невиконання інструкцій з охорони праці. Інші, майже 30 %, складають психофізіологічні причини, в тому числі травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

За 2018 рік професійних захворювань з працівниками підприємств м. Лозова зафіксовано не було.

Одним із шляхів забезпечення безпечних та здорових умов праці на виробництві є своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць та соціальний захист працівників, зайнятих на роботах в шкідливих умовах.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради створений реєстр підприємств, установ та організацій,  які мають робочі місця зі шкідливими та важкими умовами праці, до якого станом на 01.01.2019 року включено 54 підприємства, організації та установи із загальною чисельністю працюючих 9409 чоловік. Чисельність працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, становила 2867 чол. Із 3023 робочих місць, які підлягали атестації, було атестовано 100 % робочих місць. Пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 підтверджено 107 особам, за Списком  № 2 – 644 особам, користуються додатковою відпусткою – 1479 працівників, скороченим робочим тижнем – 298 осіб, доплати за шкідливі умови праці отримують 2413 осіб, 914 працюючих безкоштовно одержують молоко.

Для того, щоб покращувати умови та охорону праці працівників через колективно-договірне регулювання управлінням проводиться постійна робота по удосконаленню соціально-трудових відносин.

Так, на 2018 рік в колективних договорах підприємств, установ та організацій міста було заплановано 1007 заходів на суму 12728,7 тис. грн., а фактично виконаний протягом року 961 захід на загальну суму 15192,1 тис. грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1407,7 грн.

Протягом 2018 року 312 посадових осіб та 4155 робітників підприємств, установ і організацій міста пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 93,4 % та 99 % відповідно.

Також, за результатами проведеного управлінням моніторингу в 2018 році попереднім та періодичним медичним оглядам підлягали 6864 працівники, пройшли медичні огляди 6766 працівників, що становить 98,6 % до потрібного.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради і Лозівським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області постійно надається інформаційно-консультаційна та методична допомога представникам підприємств, установ, організацій, фізичним особам-підприємцям та громадянам міста з питань охорони праці.

 

 

Начальник відділу з питань

праці та соціально-тудових

відносин УПСЗН ЛМР                                                                  Н.П.Петриченко

 

Comments