Стаття

опубліковано 1 лют. 2017 р., 04:19 tenny Adventure   [ оновлено 7 квіт. 2017 р., 05:53 користувачем Юлия Кожанова ]

Заробітна плата є невід'ємним правом громадян, визначеним Конституцією України.

Кодексом законів про працю встановлено, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ та організації всіх форм власності та господарювання. За порушення норм законодавства про працю передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до Положення про управління праці та соціального захисту населення, в межах своїх повноважень, управління здійснює постійний контроль за впровадженням основних державних соціальних гарантій з оплати праці, моніторинг показників заробітної плати та своєчасної її виплати працівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

В місті працює тимчасова комісія з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та комісія з легалізації робочих місць.

З метою попередження фактів недопущення заборгованості із виплати заробітної плати та посилення контролю за рівнем середньомісячної заробітної плати в місті з початку року проведено 12 засідань тимчасової комісії та 12 засідань комісії з легалізації робочих місць.

Форми і системи оплати праці,  норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та галузевими угодами.

Під час розгляду та повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, здійснюється також аналіз їх положень на відповідність вимогам діючого законодавства щодо державних мінімальних гарантій в оплаті праці працівників не нижче норм, визначених законодавством, галузевими угодами, наявності зобов'язань роботодавця щодо своєчасної виплати заробітної плати в першочерговому порядку тощо. 

Управлінням праці та соціального захисту населення проводиться щотижневий моніторинг погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та стан виплати поточної заробітної плати працівникам бюджетної сфери;  щомісячний  моніторинг рівня заробітної плати, на підприємствах міста. Проведено моніторинг щодо впровадження з 1 травня 2016 року мінімальної заробітної плати на 122 підприємствах міста.

Протягом поточного року проведено 22 семінари з питань дотримання законодавства про працю та 24 сеансів “Гаряча лінія”.

За даними Головного управління статистики в Харківській області середня заробітна плата по місту за січень-вересень 2016 року складає  4409 грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року темп росту середньомісячної заробітної плати складає 125,5 %. Порівнюючи з обласним показником  середньої заробітної плати (4340 грн.) заробітна плата по місту становить 101,6%.

                                                                                           

Comments