Підсумки виконання Програми зайнятості населення Лозівського регіону на період до 2017 року за 2015 рік по м.Лозова

опубліковано 9 бер. 2016 р., 05:35 tenny Adventure   [ оновлено 9 бер. 2016 р., 05:36 ]
Рішенням Лозівської міської ради від 20 грудня 2013 року № 1062 затверджена Програма зайнятості населення Лозівського регіону на період до 2017 року (далі - Програма).

Головна мета Програми — здійснення заходів щодо сприяння зайнятості населення та регулювання процесів на ринку праці.

Протягом 2015 року структурними підрозділами міської ради, підприємствами, установами та організаціями міста проводилась системна робота з виконання завдань та заходів Програми.

Управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради впродовж 2015 року проводився моніторинг виконання основних показників та заходів Програми.

На обліку в Лозівському міськрайонному центрі зайнятості станом на 1 січня 2016 року перебувало 1732 безробітних мешканців міста, що на 158 осіб більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Чисельність незайнятих громадян міста, охоплених активними заходами сприяння зайнятості, становить 3538 чол.

Лозівським міськрайонним центром зайнятості протягом 2015 року всього надано послуги 5402 мешканцям міста проти 4793 чол. у 2014 році, допомогу у працевлаштуванні отримали у 2015 році 2103 чол.

В 2015 році в м. Лозова було створено 353 нових робочих місця. На підприємствах, в установах та організаціях міста було створено 53 нових робочих місць, за рахунок розвитку підприємницької діяльності було створено 300 нових робочих місць. Відповідне річне завдання Програми виконано на 92,9% .

За 2015 рік роботодавцям міста було компенсовано витрати на працевлаштування 40 безробітних громадян на нові робочі місця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Для відкриття власної справи отримали фінансову підтримку 55 безробітних мешканців міста.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості укладено 2 договори, що забезпечило тимчасову зайнятість 845 мешканцям міста. З міського бюджету в 2015 році на ці цілі було виділено 150,0 тис. грн., які були використані протягом звітного періоду в повному обсязі. Громадські роботи у 2015 році проводилися на КП «Житлова управляюча компанія» та в управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради.

Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” всі роботодавці самостійно розраховують норматив 5 % квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії. В 2015 році було працевлаштовано 726 осіб даної категорії громадян.

Майже всі підприємства міста виконують норматив 4 % квоти для працевлаштування інвалідів. Станом на 01.01.2016 року працювало 296 осіб з обмеженими можливостями.

За направленням управління праці та соціального захисту населення міської ради, протягом 2015 року 16 осіб з інвалідністю звернулися з питань працевлаштування до Лозівського міськрайонного центру зайнятості та були працевлаштовані, 2 особи направлено на професійне навчання.

З метою оперативного відстеження змін та вивчення існуючих проблемних питань у сфері професійного навчання кадрів на виробництві серед суб'єктів різних форм господарювання управлінням праці та соціального захисту населення міської ради протягом 2015 року був проведений моніторинг на 10 підприємствах міста із загальною чисельністю 6606 осіб щодо професійної підготовки кадрів на виробництві. За результатами проведеного моніторингу було встановлено, що всього пройшли професійне навчання 1012 чоловік, із них безпосередньо на підприємствах 619 чоловік. Рівень охоплення працівників профнавчанням у 2015 році складає 15,3% .

Лозівським міськрайонним центром зайнятості для осіб, які виявили бажання пройти профнавчання, а також для тих, хто вперше шукає роботу або обирає професію, проводився комплекс профорієнтаційних послуг, що дав змогу виявити індивідуальні якості громадян, встановити доцільність навчання з урахуванням ситуації на ринку праці. Всього протягом 2015 року мешканцям міста було надано 5323 профорієнтаційних послуг.

Підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації отримали можливість 590 мешканців міста. Виконання річного завдання Програми з цього питання складає 112,3 %.

За 2015 рік міськрайонним центром зайнятості видано 25 ваучерів особам віком старше 45 років для здійснення перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності, що на 13 більше ніж за 2014 рік.

З метою сприяння зайнятості громадян, які переміщуються до Харківської області, управлінням праці та соціального захисту населення міської ради та Лозівським міськрайонним центром зайнятості протягом 2015 року проведена наступна робота.

Лозівським міськрайонним центром зайнятості було здійснено 3 виїзні заходи у місце масового поселення внутрішньо переміщених осіб по вул. Інженерній м. Лозова, з метою інформування про стан ринку праці, умови реєстрації, перереєстрації, отримання матеріального забезпечення, можливості участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, про наявні вакансії у Лозівському регіоні, Харківській області та Україні, у тому числі з наданням житла.

До Лозівського міськрайонного центру зайнятості, за рекомендацією управління праці та соціального захисту населення міської ради, за послугами звернулося 148 осіб з числа громадян, які переселилися з Донецької і Луганської областей, з них 124 особам надано статус зареєстрованого безробітного, з них 65 внутрішньо переміщених осіб були працевлаштовані. У громадських та інші роботах тимчасового характеру взяло участь 18 осіб, з числа зазначеної категорії, профорієнтаційні послуги отримали 146 чоловік.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради та Лозівським міськрайонним центром зайнятості протягом 2015 року проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників антитерористичної операції щодо можливості проходження професійного навчання за рахунок бюджетних коштів у рамках їх соціальної та професійної адаптації.

З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення, протягом 2015 року щокварталу проводились засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення, де були розглянуті питання щодо виконання основних показників та заходів Програми.


            Начальник управління                                                                         В.В. Кіпкало
Comments