Зайнятість населення станом на 01.04.2018р.

опубліковано 15 квіт. 2018 р., 23:04 УТСЗН ЛМР

Станом на 01.04.2018 року на обліку в центрі зайнятості перебували 1294 чол. незайнятого населення міста.

Протягом 3 місяців 2018 року послугами Лозівського міськрайонного центру зайнятості скористалися 1956 незайнятих трудовою діяльністю громадян міста.

Чисельність незайнятих громадян міста, охоплених активними заходами сприяння зайнятості становить 983 чол.

 Протягом звітного періоду 2018 року допомогу у працевлаштуванні отримали 467 чол.

 За 3 місяці 2018 року по місту створено 66 нових робочих місць.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на цей час укладено 10 договорів, які забезпечили тимчасову зайнятість протягом І кварталу 2018 року 343 мешканцям міста. З міського бюджету на зазначені цілі на 2018 рік виділено 250,0 тис. грн.

 Підвищити свою конкурентоспроможність шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації протягом 3 місяців 2018 року отримали можливість 173 мешканця міста.

З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості в лютому 2018 року було проведене засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на яких заслухали питання щодо виконання основних показників та заходів Програми .

Питання легалізації «тіньової» зайнятості знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом звітного періоду 2018 року проведено 3 засідання комісії.

Робота з виявлення та легалізації „тіньових” робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів підприємницької діяльності з числа фізичних осіб. За І квартал 2018 року проведено 88 обстежень суб’єктів господарювання. Виявлено 5 «тіньових» робочих місць. Завдяки вжитим заходам 1 мешканець міста отримав можливість працювати на постійній основі з відповідним соціальним та пенсійним забезпеченням.

Для підприємців з числа фізичних осіб та найманих працівників проведено 6 сеансів «гарячої лінії», 6 семінарів, на яких розглядалися питання легалізації робочих місць.

Під час зустрічей, бесід, нарад та семінарів з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

В управлінні праці та соціального захисту населення міської ради оформлений стенд, на якому наведені статті законодавства, що стосуються оформлення трудових відносин, і які повинні знати як підприємці – роботодавці, так і наймані працівники, аби захищати свої права.

Управлінням проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу та взято на облік 12 осіб учасників АТО м. Лозова щодо проходження професійного навчання в рамках їх соціальної та професійної адаптації.

Проводиться роботу по прийому заяв та формування списків можливих учасників пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1154. З початку 2018 року прийнято 6 заяв щодо участі у пілотному проекті.

 

Comments