Зайнятість населення за 2019 рік

опубліковано 24 січ. 2020 р., 04:40 УТСЗН ЛМР

Одним із пріоритетних завдань заходів щодо сприяння зайнятості населення є збереження існуючих та створення нових робочих місць.

Так, за 12 місяців 2019 року за даними Лозівського управління Головного управління ДПС Харківської області в Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді створено 621 нове робоче місце. На підприємствах, в установах та організаціях було створено 297 нових робочих місць, за рахунок розвитку підприємницької діяльності – 324.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на протягом 2019 року було укладено 3 договори, які забезпечили тимчасову зайнятість 324 мешканцям Лозівської міської об'єднаної громади. З місцевого бюджету на зазначені цілі в 2019 році було виділено 1082,6 тис. грн.

 З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року на території Лозівської міської об'єднаної територіальної громади в лютому, травні, вересні та листопаді 201року були проведені засідання Координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на яких заслухали питання щодо виконання основних показників та заходів даної Програми.

Питання легалізації «тіньової» зайнятості також знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом 2019 року проведено 12 засідань комісії з легалізації робочих місць, на які було запрошено протягом року 6 роботодавців.

Робота з виявлення та легалізації „тіньових” робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів підприємницької діяльності з числа фізичних осіб. За 12 місяців 2019 року було проведено 385 обстежень суб’єктів господарювання. Виявлено 13 «тіньових» робочих місць. Завдяки вжитим заходам  11 мешканців міста отримли можливість працювати на постійній основі з відповідним соціальним та пенсійним забезпеченням.

Для підприємців з числа фізичних осіб та найманих працівників проведено 23 сеанси «гарячої лінії» та 24 семінари, на яких розглядалися питання легалізації робочих місць.

Під час зустрічей, бесід, нарад та семінарів з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з учасниками АТО Лозівської міської ОТГ щодо можливості проходження ними професійного навчання за бюджетною програмою за напрямом соціальна та професійна адаптація. Протягом 12 місяців 2019 року до управління з цього питання звернулося 16 учасників АТО. У 2019 році була проведена робота щодо укладання договорів для організації професійного навчання 13 учасників АТО на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу за спеціальностями: водій автотранспортних засобів категорії “С” та водій автотранспортних засобів категорії “В” на загальну суму 92540 грн.

Comments