Зайнятість населення за 2020 рік

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:31 УТСЗН ЛМР

Одним із пріоритетних завдань заходів щодо сприяння зайнятості населення є збереження існуючих та створення нових робочих місць.

Так, за 12 місяців 2020 року за даними Лозівського управління Головного управління ДПС Харківської області в Лозівській міській територіальній громаді було створено 569 нових робочих місць. На підприємствах, в установах та організаціях створено 293 нових робочих місця, за рахунок розвитку підприємницької діяльності – 276.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на 2020 рік було укладено 3 договори, які протягом 2020 року забезпечили тимчасову зайнятість 245 безробітним мешканцям Лозівської міської територіальної громади. З місцевого бюджету на зазначені цілі на 2020 рік було виділено 1723,1 тис. грн., з них використано – 1710,7 тис.грн.

З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року на території Лозівської міської територіальної громади в лютому 2020 року було проведено засідання Координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на якому заслухали питання щодо виконання основних показників та заходів даної Програми за минулий рік.

Питання легалізації "тіньової" зайнятості також знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом  2020 року проведено 3 засідання комісії з легалізації робочих місць, було запрошено 1 роботодавця.

Робота з виявлення та легалізації "тіньових" робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів господарювання з числа фізичних і юридичних осіб за місцем здійснення їх діяльності. З метою недопущення фактів «тіньової зайнятості» та сприяння створенню нових робочих місць управлінням у січні-лютому 2020 року проведено обстеження у складі робочої групи комісії з легалізації робочих місць 106 суб’єктів підприємницької діяльності Лозівської міської територіальної громади, виявлено 2 тіньових” робочих місця.

З березня по грудень 2020 року в зв'язку з запровадженням карантинних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) припинено проведення обстежень та інформаційних відвідувань суб'єктів господарювання Лозівської міської територіальної громади. Проводилася роз'яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин в дистанційному режимі. Так, за цей час роз'яснювальною роботою було охоплено всього 24 підприємства із загальною чисельністю працюючих 170 чол.

Також, протягом січня - грудня 2020 року було проведено 5 семінарів, до участі в яких було залучено 25 роботодавців та найманих працівників і 24 сеанси телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань зайнятості населення та 5 семінарів і 24 сеанси телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань додержання трудового законодавства.

Під час зустрічей, бесід, нарад та семінарів з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна та організаційна робота з учасниками АТО Лозівської міської територіальної громади щодо проходження ними професійного навчання за бюджетною програмою за напрямом соціальна та професійна адаптація.

Сума коштів, виділених з Державного бюджету на проходження профнавчання даною категорією осіб у 2020 році, складала 57200 грн. Протягом 12 місяців 2020 року до управління з цього питання звернулося 11 учасників АТО. Всього станом на 01.01.2021 року на обліку в управлінні для організації професійної адаптації перебували 24 учасники АТО Лозівської міської територіальної громади.

Протягом 2020 року 8 осіб даної цільової групи пройшли профнавчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу за спеціальностями: "водій автотранспортних засобів категорії "С" і "водій автотранспортних засобів категорії "В", на загальну суму коштів 57105 грн.

 

Comments